Ciekawostki dotyczące systemu VisionOS 2: okluzja klawiatury, aktualizacje Home View i więcej


Jabłko zaprezentował VisionOS 2 na WWDC dziś pierwsza duża aktualizacja dla Apple Vision Pro od zeszłego roku. Oprócz funkcji, które Apple podkreślił na scenie, warto zwrócić uwagę na kilka innych ciekawostek dotyczących systemu VisionOS 2, w tym okluzję klawiatury.

Apple wyjaśnia, że ​​system VisionOS 2 może rozpoznać i wyświetlić klawiaturę Magic Keyboard lub klawiaturę MacBooka, gdy jesteś zanurzony w środowisku. Wcześniej całkowite zanurzenie się w środowisku oznaczało, że podczas pisania nie było widać klawiatury.

„Kiedy jesteś zanurzony w środowisku, system VisionOS 2 rozpoznaje i ujawnia klawiaturę Magic Keyboard lub klawiaturę MacBooka, dzięki czemu możesz pisać dalej — na plaży, w górach, a nawet na Księżycu”.

Apple twierdzi również, że VisionOS 2 dodaje obsługę myszy, w tym własnej Magic Mouse firmy Apple, a także myszy innych firm.

Więcej ciekawostek dotyczących systemu VisionOS 2:

  • Możesz teraz zmienić układ widoku głównego Vision Pro, ściskając i przytrzymując.
  • Aplikacje na iPada w systemie VisionOS można przenieść z folderu „Zgodne aplikacje” i umieścić w dowolnym miejscu w widoku głównym.
  • Ulepszenia oglądania filmów w przeglądarce Safari, jak wyjaśnia Apple: „Ciesz się oglądaniem filmów w przeglądarce Safari na naprawdę ogromnym ekranie, będąc w dowolnym środowisku. To oszałamiające, kinowe wrażenia wizualne — z nowym, pięknym blaskiem i odbiciami na ekranie”.

Pierwsza wersja beta systemu VisionOS 2 jest już dostępna dla testerów wersji beta programistów. Aktualizacja zostanie udostępniona wszystkim jesienią.

Reklama

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment