Chromatic za 199 dolarów może być najlepszym Nintendo Game Boyem


Zanim on dzięki Oculusowi wyprowadził gogle VR z mrocznych wiekówzanim założył wykonawca obronny AndurilPalmer Luckey był modderem Nintendo Game Boy.

To prawda. Jest dowód fotograficzny — a dzisiaj ujawnia swoją własną wersję najlepszego Nintendo Game Boy do grania na kartridżach, który można kupić za 199 dolarów.

Wysyłka w te wakacje, ModRetro chromatyczny brzmi niewiarygodnie: obudowa ze stopu magnezu, szkiełko szafirowe, przyciski PBT, ekran IPS z doskonałą jakością pikseli, o tym samym rozmiarze, rozdzielczości i strukturze pikseli, co oryginalne Game Boy i Game Boy Color, dopasowane kolorystycznie do ekranu Game Boy Color — i jasność „znacznie ponad tysiąca” nitów, dzięki czemu możesz bawić się w słońcu.

1/12

Galeria sprzętu: Luckey twierdzi, że to wszystko są prawdziwe zdjęcia, ponieważ „rendery są dla przegranych”.

Nie tylko ma wewnątrz układ FPGA (jak chwalony Kieszonka analogowa), aby grać w oryginalne wkłady Game Boy i Game Boy Color tak, jakbyś grał na oryginale Nintendo, ale Luckey twierdzi również, że będzie dostarczany z oryginalną kopią Tetrisa jak często robił to oryginalny Game Boy. Jego nowy, w pełni licencjonowany Tetrisa gra opracowana wewnętrznie przez zespół Luckeya i zawierająca „przerobione wersje kultowej piosenki przewodniej Tetris” oraz prawdziwy tryb dla wielu graczy Link Cable.

1/6

Rzeczywiste zdjęcia makro ekranu chromatycznego:
Zdjęcia: ModRetro

Ponieważ tak, Chromatic ma port Link Cable, a także gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i USB-C do „bezlagowego” wyjścia wideo. Luckey mówi mi, że działa przez 24 godziny na trzech standardowych bateriach AA. Chociaż prawdopodobnie będzie dostarczany z bateriami alkalicznymi, dostępny będzie również opcjonalny pakiet litowo-jonowy — i twierdzi, że za pomocą ładowarki USB-C możesz nawet ładować akumulatory NiMH AA!

Dźwięk jest monofoniczny, podobnie jak oryginalne Game Boys, z „niestandardowym modułem ultragłośnego głośnika”.

Luckey, grający na chromatyku, od jego wideo.
Zdjęcie: ModRetro

A skoro mowa o niestandardowych rozwiązaniach, Luckey powiedział mi, że cały projekt jest wykonany samodzielnie, łącznie z niestandardowym ekranem, który jest tak jasny, ponieważ wzorowany jest na wyświetlaczach stosowanych w lotnictwie. Mówi, że ModRetro nie zajmuje się niczym tak egzotycznym jak produkcja własnych chipów, ale ogólnie rzecz biorąc, zespół dał z siebie wszystko, zamiast podejmować decyzje biznesowe.

W porównaniu do Analogue Pocket, mówi Luckey, „jesteśmy naprawdę autentyczni”:

Temperatury kolorów są rzeczywiście prawidłowe, częstotliwość taktowania nie jest lekko zaburzona, struktura pikseli nie jest całkowicie zła w sposób, który rujnuje duszki obsługujące subpiksele itp.

Wysłał mi ten obrazek dla zilustrowania:

„Oto przykład — zwróć uwagę, że Lapras jest jaskrawo żółty na ekranie analogowym, zamiast faktycznie odpowiadać temp. kolorów GBC, co zrobiliśmy w przypadku całkowicie niestandardowego wyświetlacza” – pisze Luckey.
Zdjęcie: Palmer Luckey

Nawiasem mówiąc, komputer przenośny nie jest jedyną rzeczą, którą będzie sprzedawał zespół ModRetro: oryginalne kartridże „Chromatic” będzie można kupić także z nowymi grami. Nawiasem mówiąc, palmtop Chromatic nie korzysta z pamięci ROM, nawet w okrężny sposób, jak Analogue Pocket. To tylko nabój, mówi Luckey, chyba że zaopatrzysz się w własny flashcart.

Niektóre z oferowanych gier.
Zdjęcie: ModRetro

Luckey mówi, że nie jest pewien, jak długo będzie finansował ten projekt sprzętowy, dając do zrozumienia, że ​​ilości będą ograniczone – chociaż GameStop będzie również dostarczał nieznaną liczbę takich urządzeń. „Zamierzam zrobić tyle, ile będę potrzebował, aby zrealizować zamówienia w przedsprzedaży” – mówi mi. „Ale to coś jest zbyt szalone, żeby trwać wiecznie.”

Zrzut ekranu przedstawiający obudowę ze stopu magnezu.
Zdjęcie: ModRetro

„Nie postrzegam tego jako sposobu na zarobienie pieniędzy, postrzegam to jako sposób na złożenie najlepszego na świecie hołdu Game Boyowi, coś, z czego będę dumny przez bardzo długi czas”.

Znasz mnie: Dostaję jednego.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment