Chocobos może czuć się trochę niezgrabnie w otwartym świecie Final Fantasy 7 Rebirth


Spotkanie i jazda na chocobo to sprawdzona i prawdziwa przyjemność z gry Final Fantasy. Magiczne stworzenia łączą kłus konia z żółtym upierzeniem i wzrostem ptaka przypominającego dinozaura. Chocobos to moje ulubione kurczaki fantasy i to nie dziwię się, że stali się jednym z głównych elementów serii. W Final Fantasy 7: Odrodzenie, chocobos powracają – i są lepsze niż kiedykolwiek. Możesz jeździć na różnych odmianach, a nawet je ubierać. Jest tylko jeden problem: jazda na tych cudownych stworzeniach przesuwa granice Final Fantasy 7: Odrodzenieotwarty świat.

Odrodzenie rozszerza się na świat Remake Final Fantasy 7 i przedstawia kilka regionów, które Cloud i jego przyjaciele mogą eksplorować. Każdy region jest duży – twórcy wypełnili te regiony ukrytymi jaskiniami, rozległymi polami i poszarpanymi klifami z widokiem na ocean. Od samego początku poruszanie się po świecie na piechotę może być nieco kłopotliwe. Na szczęście dla graczy gra nie marnuje czasu, dając im dostęp do pierwszego chocobo.

Wiele aspektów jazdy na chocobo sprawia, że ​​czujesz się świetnie. Ptak ma trzy różne prędkości: powolny spacer, kłus i sprint. Sprint wydaje się bardzo szybki i według moich szacunków Cloud i jego przyjaciele będą pokonywać szybkie 100 metrów co mniej więcej 10 sekund. Oprócz przyspieszania rzeczy na lądzie, chocobos mogą także pozwalać Chmurze i przyjaciołom przemierzać obszary takie jak bagna, pływając przez nie. I nadal są cholernie urocze. Możesz zbierać różne zestawy sprzętu, aby je ubierać, a nawet dostosowywać kolory.

Chociaż doceniam wszystkie szczegóły, które twórcy uwzględnili w grze, chocobo wciąż mają trudności z perfekcyjnym poruszaniem się po szerszym świecie. Przy największej prędkości czasami można odnieść wrażenie sprintu na chocobosach zbyt szybko. Nie możesz też zmusić chocobo do skakania i nie zawsze jest jasne, kiedy dana skała może być za wysoka, aby przeskoczyć nad nią lub na nią. Z tego powodu podczas odkrywania świata wpadałem na różne rzeczy i psułem rytm jazdy. Więc nawet jeśli jesteś w otwartym świecie, będziesz musiał trzymać ptaka utwardzonych ścieżek, jeśli chcesz gdzieś szybko dotrzeć.

Kiedy jednak trzymasz się utwardzonej ścieżki, świat zawiera mnóstwo rzeczy rozpraszających — na przykład przedmioty lub ciekawe miejsca, które wabią cię pohukującymi sowami. Na szczęście twórcy dodali funkcję, dzięki której podczas jazdy na chocobo możesz podnieść wiele przedmiotów z ziemi. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ jeśli odpowiednio naciśniesz przycisk, możesz podnieść kilka przedmiotów na raz, biegnąc dalej, chociaż nadal muszę zatrzymywać wierzchowca z piskiem, aby móc się cofnąć i złapać przedmioty, które przegapiłem . Dodaj do tego fakt, że moje chocobo potrafi wyczuć zapach ukrytych i zakopanych przedmiotów, co zapewni mi jeszcze jedną możliwość odwrócenia uwagi i zrzucenia mnie ze ścieżki. Wszystko to sprawiło, że chocobos jako główny sposób poruszania się wydawały się nieco nieporęczne.

Oczywiście nie wszystko jest winą chocobo. Ilustruje to większą niezgodność z grą, w której projekt świata i chocobo po prostu nie pasują idealnie do siebie. Odrodzenie zarówno jest, jak i nie jest grą z otwartym światem. Czasami eksploracja niektórych części regionu może być zablokowana, ale nie zawsze jest oczywiste, gdzie i kiedy można się udać. Chocobo w jednym regionie mogą mieć moc, której nie mają chocobo w innym regionie, więc gra wymusza odblokowanie każdego regionu chocobo po regionie, a nie tylko ulepszanie pojedynczego chocobo. To dziwne.

Reklama

Nawet biorąc to wszystko pod uwagę, nie jest to najgorsza część gry – nadal lubiłem biegać na moim chocobo i nigdy nie znudzi mi się słuchanie różne adaptacje motywu chocobo – ale to było po prostu jak wyboista jazda. Myślę, że jeśli chcę poczuć tę płynną żeglugę, moim przeznaczeniem jest grać w minigrę o wyścigach chocobo w Złotym Spodku.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...
Advertisment