Chmura hybrydowa i podejście low-code zyskały uznanie podczas kryzysu Covid-19


W najnowszej fazie kryzysu związanego z Covid-19 pojawiają się technologie, które zdejmują więcej obciążeń z i tak już przeciążonych działów IT i sprawiają, że technologia staje się bardziej przyjazną częścią życia korporacyjnego. dostrzegając wzrost w planowaniu inwestycji technologicznych, podobnie jak zrobotyzowana automatyzacja procesów. Są to jedne z ustaleń nowego Ankieta 900 dyrektorów technicznych z KPMG i HFS Research, którzy dokonali pomiaru zmian w planowaniu inwestycji technologicznych w okresie od marca do czerwca tego roku.

Zdjęcie: Joe McKendrick

Wszyscy wstrzymywali się i wstrzymywali planowanie inwestycji IT, gdy kryzys Covid-19 po raz pierwszy ogarnął świat w marcu. Kiedy jednak liderzy biznesu i technologii odzyskali równowagę, zdali sobie sprawę, że inwestycje w pewne technologie – te, które zapewniają wyraźny i wyraźny zwrot – muszą zająć czołową pozycję. Obejmowały one nowe technologie, w tym automatyzację, sztuczną inteligencję i 5G. I tak, nawet blockchain dał radę.

Badanie KPG-HFS zostało przeprowadzone w dwóch częściach – pierwsza w marcu i kwietniu, kiedy kryzys po raz pierwszy uderzył, oraz kontynuacja miała miejsce w maju i czerwcu, kiedy sytuacja nieco się uspokoiła. Przyjęcie chmury otrzymało ogromny impuls w wyniku kryzysu. Większość, 56% zgadza się, że migracja do chmury stała się „absolutną koniecznością. Zamiast fragmentarycznej migracji małych zbiorów danych”, twierdzą współautorzy badania, Cliff Justice z KPMG i Phil Fersht z HFS.

Co ciekawe, liderzy IT położyli nacisk na adopcję chmury hybrydowej zamiast wdrożeń wielochmurowych. Może to odzwierciedlać potrzebę ustalenia priorytetów wykorzystania istniejących aktywów i infrastruktury. „Duże przedsiębiorstwa planują w przyszłości zastosować to architektoniczne podejście do chmury, aby zmniejszyć ryzyko zakłóceń w świadczeniu usług oraz rozszerzyć sieć korporacyjną i obciążenia funkcjonalne, a także wykorzystać najlepsze dostępne usługi” – stwierdza Justice and Fersht.

Zainteresowanie rozwijaniem większych możliwości niskiego / braku kodu wzrosło od początku kryzysu, z 10% do 26%. „Narzędzia niskokodowe – które łączą rozwiązania z całego spektrum automatyzacji pod jednym w pełni konfigurowalnym parasolem – pokazują szczególnie zdumiewający wzrost adopcji między fazami badania” – zauważają naukowcy. „Niskokodowe rozwiązania do automatyzacji umożliwiają firmom dostosowywanie się do zmieniających się środowisk biznesowych. Prawdziwa transformacja złożonego procesu lub automatyzacja dużych elementów pracy wymaga połączenia wielu technologii. Niskokodowe platformy programistyczne są dosłownie strategicznym zestawem narzędzi, z którego przedsiębiorstwa może doprowadzić do prawdziwej cyfrowej transformacji na dużą skalę ”.

Reklama

Coraz popularniejsze są również technologie, które kładą nacisk na większą elastyczność i zwinność, takie jak kontenery i mikrousługi. Intencje inwestowania w konteneryzację prawie się podwoiły w miarę przechodzenia kryzysu, podczas gdy mikroserwisy wzrosły z 11% do 18%.

PODNIESIENIE:

Wdrożenie w chmurze hybrydowej

  • Mar-kwi 25%
  • Maj-czerwiec 45%

Konteneryzacja

  • Mar-kwi 13%
  • Maj-czerwiec 23%

Mikrousługi

  • Mar-kwi 11%
  • Maj-czerwiec 18%

Platformy programistyczne z niskim kodem / bez kodu

Zrobotyzowana automatyzacja procesów

SPADANIE:

Oprogramowanie do zarządzania procesami biznesowymi

  • Mar-kwi 44%
  • Maj-czerwiec 17%

Wdrożenie w wielu chmurach

  • Mar-kwi 51%
  • Maj-czerwiec 15%Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...

Zack Snyder tworzy grę RPG Rebel Moon na „śmieszną skalę”

Zack Snyder, znany m.in 300 i czterogodzinny „Snyder Cut” z Liga Sprawiedliwychpracuje nad grą RPG osadzoną w uniwersum swojego nadchodzącego filmu science-fiction Netflixa...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!