Chirurgia wspomagana przez Vision Pro prawdopodobnie stanie się powszechna


Już widzieliśmy przynajmniej dwa przykłady z Wizja Pro Zestaw słuchawkowy asystując przy operacjia kolejna nowość została odnotowana na Florydzie.

Vision Pro zastosowano w celu zapewnienia „bezdotykowego dostępu do ustawień chirurgicznych, wyposażenia i prowadnic proceduralnych ze sterylnego pola sali operacyjnej” podczas wymiany barku – w szczególności odwrotnego…

Chirurgia wspomagana przez Vision Pro

Apple w zeszłym miesiącu udostępniło szczegóły o tym, jak można używać aplikacji Vision Pro w operacjach kolan i bioder wspomaganych robotem.

Aplikacja myMako dla Apple Vision Pro umożliwia chirurgom dostęp do skomplikowanych szczegółów planu chirurgicznego i spostrzeżeń na wyciągnięcie ręki w natywny, intuicyjny i dynamiczny sposób 3D.

Później brytyjski neurochirurg pochwalił Vision Pro jako „rewolucję w działaniu” po zastosowaniu go podczas operacji kręgosłupa.

Mówi się, że zestaw słuchawkowy „eliminuje błędy ludzkie”, zapewniając użycie właściwych procesów i instrumentów podczas całej operacji.

Odwrotna wymiana barku

Standardowa wymiana barku wykorzystuje części metalowe i plastikowe jako bezpośredni zamiennik równoważnych kości. Oznacza to, że do górnej części kości ramienia (kości ramiennej) przymocowana jest metalowa kulka, a do łopatki przymocowany jest plastikowy panewkę.

Reklama

Jednak w przypadku niektórych urazów standardowa wymiana nie jest idealna. Dotyczy to również osób z rozdartym stożkiem rotatorów, ponieważ ich zwykłe mięśnie mogą nie pozwalać na pełny i bezbolesny ruch. W takich przypadkach wykonuje się odwrotną endoprotezoplastykę barku (odwrotną endoprotezoplastykę barku) – w miejscu, w którym metalowa kulka znajduje się w łopatce, a plastikowa panewka w kości ramiennej.

Dzięki temu pacjent może do uniesienia ramienia używać mięśnia naramiennego zamiast stożka rotatorów.

Vision Pro stosowany w odwrotnej endoprotezoplastyce barku

Firma zajmująca się oprogramowaniem dla logistyki chirurgicznej exex raportuje o najnowszym zastosowaniu Vision Pro na sali operacyjnej.

Przełomowy zabieg został wykonany przez G. Russella Huffmana, MD, MPH z Rothman Orthopedic Institute i odbył się w AdventHealth Surgery Center Innovation Tower w Orlando na Florydzie […]

[The Vision Pro app] oferuje technikom holograficzny i bezdotykowy dostęp do konfiguracji chirurgicznych, wyposażenia i przewodników proceduralnych ze sterylnego pola sali operacyjnej, zapewniając im dostęp do danych i wizualizacji, które wcześniej nie były dostępne. Platforma znacząco zwiększyła efektywność porodów chirurgicznych, zapewniając dokładność sprzętu i przebiegu operacji, co poprawiło wyniki pacjentów.

Prawdopodobnie stanie się to powszechne na OR

Komunikat prasowy jest dość bełkotliwy i zawiera niewiele szczegółów, ale wygląda na to, że Vision Pro zastosowano w podobny sposób, jak podczas brytyjskiej operacji kręgosłupa: aby zapewnić dostęp do planu chirurgicznego bez użycia rąk, którego szczegóły potrzebne są instrumenty i tak dalej.

Choć nie jest to zbyt efektowna rola, jest ona bardzo ważna i może mieć znaczący wpływ zarówno na czas trwania operacji, jak i na jej wynik.

Szpitale korzystały już w ten sposób z iPadów i jest całkiem możliwe, że aplikacja, o której tu mowa, była po prostu aplikacją na iPada działającą w systemie Vision Pro, ale łatwość i efektywność posiadania informacji w formie rzeczywistości rozszerzonej jest oczywista.

Oczekujemy, że używanie zestawów słuchawkowych Vision Pro na salach operacyjnych stanie się rutyną.

Obrazy: Per-Henrika Randsborga/CC3.0 I JC Gellidon NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment