Cherry wprowadza na rynek zestaw myszki i klawiatury nadający się do dezynfekcji do obszarów wrażliwych pod względem higienicznym


Komputery i urządzenia techniczne z interaktywnymi punktami dotykowymi od dawna stanowią część podstawowego wyposażenia szpitali. Te przedmioty często dotykane są uważane za jedno z największych źródeł rozprzestrzeniania się wieloopornych zarazków. Zostało to dodatkowo potwierdzone w badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie w Seattle, które wykazało, że 14 procent z 2800 przetestowanych tabletów, klawiatur i myszy komputerowych było skażonych MRSA (gronkowiec złocisty oporny na metycylinę). Active Key, specjalistyczny dostawca higienicznych klawiatur i myszy dla Cherry Group, wprowadza nowy zestaw komputerowy spełniający zalecenia higieniczne Instytutu Roberta Kocha – niemieckiej agencji rządu federalnego i instytutu badawczego odpowiedzialnego za kontrolę i zapobieganie chorobom.

Łatwa do wycierania i dezynfekcji klawiatura z odpornym na ścieranie pismem i płaskim profilem, dzięki czemu po dezynfekcji nie pozostają żadne pozostałości płynów, natomiast dwie myszy komputerowe z 3-przyciskowym przewijaniem i czujnikiem przewijania są wodoodporne i łatwe do czyszczenia dzięki swoim konstrukcja pozbawiona szczelin. Dzięki czujnikowi światła niebieskiego można je stosować także na każdej błyszczącej powierzchni. Nowy pulpit higieniczny idealnie sprawdza się w przypadku rozległych wejść do szpitali, gabinetów lekarskich, laboratoriów i innych placówek służby zdrowia, gdzie obowiązkowe jest dezynfekowanie urządzeń. Podczas czyszczenia standardowych klawiatur biurowych (nawet zamkniętych wewnętrznie) zanieczyszczone płyny czyszczące mogą potencjalnie wyciekać ze szczelin. Możliwe jest również, że działanie klawiatury ulegnie pogorszeniu, jeśli do obudowy klawiatury przedostanie się płyn. Konwencjonalne klawiatury higieniczne mają również profil klawiszy podniesiony w taki sposób, że zanieczyszczony płyn czyszczący gromadzi się w szczelinach między klawiszami. Wszelkie zarazki, które przetrwają w płynie, mogą z kolei zostać przeniesione przez personel na dłoniach.

„Nowy pulpit higieniczny zapewnia szybkie i wygodne wprowadzanie danych dzięki ergonomicznej konstrukcji i naciśnięciu klawiszy. Pomaga także użytkownikom utrzymać higienę i czystość sprzętu – jest to coś, czego produkty innych marek nie były jeszcze w stanie zaoferować przy optymalnej użyteczności” ”, mówi Reinhard Fischer, dyrektor ds. zarządzania produktami w Active Key GmbH.

Oprócz nowego pulpitu higienicznego firma Cherry rozszerzyła także istniejącą linię chronionych urządzeń peryferyjnych, aby zaoferować szerszą gamę układów i konfiguracji spełniających różnorodne potrzeby swoich klientów. To rozszerzenie obejmuje opcje kolorów i układów, w tym hiszpański, francuski, kanadyjski i francuski.

Dostępne u autoryzowanych dystrybutorów w cenach zaczynających się od 64,99 USD.

Szczegóły Produktu:
Hygiene Desktop 2 to indywidualnie konfigurowalny zestaw składający się z klawiatury higienicznej AK-C8112 oraz higienicznej myszy AK-PMH3 z 3 przyciskami przewijania i AK-PMH3 z czujnikiem przewijania.

Higieniczna klawiatura AK-C8112:

Reklama
 • AK-C8112 to zoptymalizowana wersja swojego poprzednika, AK-C8100, a dzięki płaskiemu profilowi ​​klawiszy zapewnia znacznie lepszą łatwość czyszczenia.
 • AK-C8112 posiada wymienną membranę silikonową lub w pełni uszczelniony stopień ochrony IP68 i jest wodoodporny w obu wersjach.
 • Posiada szczególnie płaski profil przycisku, co ułatwia dezynfekcję za pomocą chusteczki. Klawiaturę można również wyłączyć do czyszczenia.
 • Jest to standardowa klawiatura biurowa z klawiszami 104/105.
 • Charakteryzuje się lekkim naciśnięciem klawisza i doskonałym sprzężeniem sensorycznym. Naciśnięcie klawisza/siła uruchamiająca: ok. 2,5+/-0,5 mm / 60 g – porównywalna z klawiaturami do notebooków.
 • Klawiaturę można podłączyć elastycznie, przewodowo (długość kabla ok. 1,80 m) lub jako klawiaturę bezprzewodową.
 • Wymagania systemowe: Wszystkie systemy operacyjne obsługujące standardową klawiaturę USB.
 • Atesty, certyfikaty: CE, RoHS, FCC, CAN/ISED, EN-60601-1-2:2015 IEC 4. wydanie. Nie jest wyrobem medycznym w rozumieniu MDR 2017/745 UE

Wymagania systemowe: Wszystkie systemy operacyjne obsługujące standardową klawiaturę USB.
Atesty, certyfikaty: CE, RoHS, FCC, CAN/ISED, EN-60601-1-2:2015 IEC 4. wydanie. Nie jest wyrobem medycznym w rozumieniu MDR 2017/745 E

Myszki higieniczne AK-PMH3 w dwóch wersjach:

 • Myszy higieniczne AK-PMH3 w wersji z 3 przyciskami przewijania i czujnikiem przewijania spełniają najwyższe standardy ergonomii i nadają się do stosowania na błyszczących powierzchniach w sektorze medycznym, na przykład dzięki czujnikowi światła niebieskiego.
 • Myszy komputerowe mają w pełni uszczelnioną membranę ochronną o stopniu ochrony IP68 i konstrukcję pozbawioną szczelin, umożliwiającą dezynfekcję wodoodporną chusteczką.
 • Myszy mają płaską wysokość i ścięte boki dla najlepszej ergonomii. Są odpowiednie zarówno dla użytkowników praworęcznych, jak i leworęcznych.
 • Myszki dostępne są w wersji przewodowej lub bezprzewodowej.
 • Myszy komputerowe reaktywują komputer z trybu uśpienia poprzez ruch.
 • Mysz medyczna AK-PMH3 umożliwia precyzyjne przewijanie za pomocą 3-przyciskowego przycisku przewijania oraz intuicyjne przewijanie za pomocą znanych ruchów palca, jak w przypadku kółka przewijania z czujnikiem przewijania.

Wymagania systemowe: Wszystkie systemy operacyjne obsługujące standardową mysz USB.
Atesty, certyfikaty: CE, RoHS, FCC, CAN/ISED, EN-60601-1-2:2015 IEC 4. wydanie. Nie jest wyrobem medycznym w rozumieniu MDR 2017/745 UE.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Uzyskaj ograniczoną czasowo zniżkę na ten wielourządzeniowy power bank za 199,99 USD

Grafenowy power bank Flash Pro Plus potrafi po trochu wszystkiego. Ma akumulator o pojemności 25 000 mAh, porty USB-C i USB-A, bezprzewodowe...

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...
Advertisment