ChatGPT wkrótce będzie mógł zobaczyć, co dzieje się na Twoim ekranie


Wczoraj w swojej wiosennej aktualizacji OpenAI uruchomiło aktualizację w pełni natywna aplikacja dla komputerów Mac dla ChatGPT, a także zadebiutował nowy flagowy model, GPT-4o. Nie zabrakło niezwykłych dema i ekscytację, szczególnie dla użytkowników Apple rozmyślających nad plotkami Partnerstwo Apple-OpenAI dla iOS 18.

Jedna kluczowa rzecz, która przykuła moje zainteresowanie pełne wideo wydarzenia to nadchodząca funkcja aplikacji ChatGPT, która została zademonstrowana, ale bez udostępnienia żadnych szczegółów. Jaka funkcja? Możliwość ChatGPT zobaczenia wszystkiego, co dzieje się na ekranie Twojego urządzenia.

Gotowy zaufać ChatGPT w zakresie treści wyświetlanych na ekranie?

Po uruchomieniu aplikacja ChatGPT na Maca umożliwia ręczne przechwytywanie zrzutu ekranu lub przesyłanie pliku, aby następnie zapytać o to ChatGPT. Jednak w przyszłości, jak widać na poniższym filmie, będzie można kliknąć przycisk, który umożliwi aplikacji dostęp do wszystkiego, co widzisz na ekranie.

Ta funkcja najwyraźniej nie będzie ograniczona do komputerów Mac, ponieważ aplikacja na iOS i iPadOS zademonstrowała tę samą technologię w poniższym przykładzie korepetycji.

Reklama

Nie wiadomo, kiedy te funkcje przeglądania ekranu będą dostępne w ChatGPT. Wydaje się jednak, że są to oczywiste dodatki zapewniające bardziej płynne i interaktywne wrażenia. Apple udostępnia nawet programistom interfejsy API umożliwiające dostęp do zawartości ekranu urządzenia — oczywiście za zgodą użytkownika. Zatem OpenAI nie robi nic złego, dodając te funkcje.

Wersja 9to5Mac

Dostęp ChatGPT do pełnej zawartości Twojego ekranu może z pewnością okazać się nieco przerażający, ale niewątpliwie będzie również niezwykle przydatny.

Najprawdopodobniej będą obowiązywać ograniczenia czasowe w dostępie aplikacji do Twojego wyświetlacza, co będzie wymagało naciśnięcia przycisku za każdym razem, gdy chcesz przyznać dostęp. Jednak teoretycznie pewnego dnia sensowne będzie, że narzędzia sztucznej inteligencji będą miały stały dostęp do wszystkiego, co zobaczysz, co umożliwi bardziej płynną pomoc przy minimalnym tarciu.

Asystent AI, który widzi wszystko, co widzisz na swoich urządzeniach, wydaje się czymś, co Apple mógłby włączyć na poziomie systemu na swoich platformach. Gdyby Siri była doładowany nową inteligencją AIto dzięki głębokiej integracji systemu może okazać się prawdziwym atutem dla użytkowników systemu iOS 18 i nowszych wersji.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple News+ może być ratunkiem dla witryn z wiadomościami i czasopismami

Chociaż wielu wydawców początkowo było ostrożnych co do premiery Wiadomości Apple+choć niektórzy obawiają się, że może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, istnieje coraz...

Infinidat dodaje mniejsze macierze G4 z deklarowaną dwukrotnie większą wydajnością

Infinidat dodał dwa dyski twarde i Pamięć flash produkty macierzowe – nazwane Infinibox G4 – które zapewniają 2-krotny wzrost wydajności w porównaniu z...

Karty graficzne GALAX Intros z serii Classic oparte na RTX 4070 SUPER i RTX 4070 Ti SUPER

GALAX wprowadził linię kart graficznych Classic opartą na kartach NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER i RTX 4070 SUPER. Karty te są...
Advertisment