ChatGPT może zasilać asystentów głosowych w pojazdach General Motors


Modele językowe AI stojące za ChatGPT OpenAI mogą wkrótce zasilać wirtualnych asystentów w pojazdach General Motors. Jak poinformował o agencji Reutera w piątek dyrektor generalny GM ujawnił, że amerykański producent samochodów bada potencjalne zastosowania ChatGPT w ramach szerszej współpracy z Microsoftem. Semafor podobnie poinformował w zeszłym tygodniu, że „ludzie znający produkt” określili, że GM korzysta z usługi chmurowej Microsoft Azure — która obejmuje API ChatGPT — w celu opracowania wirtualnego osobistego asystenta dla swoich pojazdów.

Wiceprezes GM Scott Miller przedstawił kilka szczegółów dotyczących projektu w wywiadzie dla agencji Reutera w zeszłym tygodniu, mówiąc, że „ChatGPT będzie we wszystkim”. Miller twierdził, że chatbot mógłby wykraczać poza polecenia głosowe używane obecnie w pojazdach, dostarczając kierowcom informacji o funkcjach ich pojazdu, takich jak doradzanie kierowcy, jakie działania należy podjąć, gdy na desce rozdzielczej pojawi się lampka diagnostyczna lub instruowanie użytkownika, jak zmienić przebitą oponę, wyświetlając demonstrację wideo w systemie informacyjno-rozrywkowym pojazdu.

Asystent głosowy GM prawdopodobnie nie będzie zachowywał się dokładnie tak, jak ChatGPT, ponieważ technologia OpenAI zostanie dostosowana specjalnie do pojazdów.

Nienazwany jeszcze asystent Forda może również programować funkcje, takie jak kody do drzwi garażowych lub integrować harmonogramy użytkowników z kalendarza, aby przypominać kierowcy o zbliżających się spotkaniach i zadaniach. Według Semaforasystent głosowy GM niekoniecznie będzie zachowywał się jak ChatGPT lub Bing Chat, ponieważ firma planuje zastosować „warstwę specyficzną dla samochodu” w technologii OpenAI.

„Ta zmiana nie dotyczy tylko jednej możliwości, takiej jak ewolucja poleceń głosowych, ale zamiast tego oznacza, że ​​klienci mogą oczekiwać, że ich przyszłe pojazdy będą znacznie bardziej wydajne i świeże, jeśli chodzi o nowe technologie”, powiedział rzecznik GM agencji Reutera w piątek.

Microsoft ma już „długoterminowe relacje strategiczne” z General Motors, współpracując z samojezdną spółką zależną producenta samochodów Rejs w 2021 roku wykorzystywać platformę Microsoft Azure do opracowywania autonomicznych pojazdów GM. Nie ma jeszcze harmonogramu wydania ani nawet oficjalnego ogłoszenia planów integracji ChatGPT firmy General Motors, a ponieważ szczegóły są tak niewielkie, może minąć trochę czasu, zanim odtworzymy sceny z Rycerska przejażdżkar w nowym Chevrolecie.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!