ChatGPT będzie mógł z Tobą rozmawiać jak Scarlett Johansson w Niej


OpenAI jest zwalnianie A Jej-inspirowana funkcja asystenta głosowego, która potrafi odczytać wyraz Twojej twarzy i przetłumaczyć język mówiony w czasie rzeczywistym — i, miejmy nadzieję, zrobi to wszystko bez opuszczania Cię, jak w filmie.

Podczas poniedziałkowej demonstracji na żywo inżynierowie OpenAI i CTO Mira Murati zebrali się wokół telefonu, aby pokazać nowe możliwości. Zachęcali asystenta do większej ekspresji podczas wymyślania bajki na dobranoc, a następnie nagle poprosili go, aby przełączył się na głos robota, a na koniec poprosili go, aby zakończył opowieść głosem śpiewającym. Później poprosili asystenta, aby sprawdził, co widzi kamera telefonu i aby reagował na to, co widać na ekranie. Asystentowi można było także przerwać wypowiedź i odpowiedzieć bez ciągłego monitowania, pełniąc funkcję tłumacza.

Reakcja głosowa asystentki była uderzająco podobna do postaci, którą w filmie gra Scarlett Johansson Jej, w którym mężczyzna nawiązuje relację z wyrafinowanym asystentem AI. Po wydarzeniu dyrektor generalny OpenAI Sam Altman w tajemnicy wysłane tylko jedno słowo na X: „ona”. On również wyrażone To Jej to jego ulubiony film. Film porusza tematy samotności i relacji człowiek-AI; wydaje się mało prawdopodobne, aby reżyser Spike Jonze zamierzył, aby świat dokładnie odtworzył poczucie robotycznej izolacji.

Na odprawie z Krawędź, Murati stwierdził, że asystent nie został zaprojektowany tak, aby brzmiał jak Johansson, i podkreślił, że OpenAI ma takie głosy od jakiegoś czasu. „Ktoś na widowni zadał mi dokładnie to samo pytanie, a ona odpowiedziała: «Ach, może powodem, dla którego nie rozpoznałem tego z ChatGPT, jest to, że głos ma tak wiele osobowości i tonacji»” – powiedział Murati.

Funkcje te stanowią znaczną poprawę w stosunku do istniejącego trybu głosowego ChatGPT, w którym można rozmawiać z użytkownikiem, ale przy znacznie bardziej ograniczonej interakcji; bieżącej wersji nie można na przykład przerwać ani zareagować na to, co widzi kamera. Nowe możliwości zostaną wprowadzone w ograniczonej wersji „alfa” w „nadchodzących tygodniach” i będą dostępne dla abonentów ChatGPT Plus najpierw po rozpoczęciu szerszego wdrożenia.

Nowy asystent głosowy depcze po piętach Bloomberga raport który twierdzi, że OpenAI zbliża się do porozumienia z Apple w sprawie umieszczenia ChatGPT na iPhonie. (Zapytany na odprawie Murati odpowiedział: „Nie rozmawialiśmy o żadnym partnerstwie”). Asystent głosowy iPhone’a, Siri, jest notorycznie niewiarygodnewięc A Jej– inspirowany asystentem wbudowanym w iPhone’a, który może faktycznie być w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania zamiast „przeszukiwać Internet”, wydaje się, że zmierza to w tym kierunku.

Reklama

„Nowy tryb głosu (i wideo) to najlepszy interfejs komputerowy, jakiego kiedykolwiek używałem. Wygląda jak sztuczna inteligencja z filmów; i wciąż jest dla mnie trochę zaskakujące, że to prawda” – powiedział Altman w „A post na blogu tuż po transmisji na żywo. „Uzyskanie czasu reakcji i ekspresji na poziomie ludzkim okazuje się dużą zmianą”.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment