Chatbot Google Bard może teraz znaleźć odpowiedzi w Twoim Gmailu, Dokumentach i na Dysku


Chatbot Google Bard AI nie ogranicza się już do pobierania odpowiedzi z Internetu — może teraz skanować Gmaila, Dokumenty i Dysk, aby pomóc Ci znaleźć informacje, których szukasz. Z nową integracjąmożesz poprosić Barda o wykonanie takich czynności, jak znalezienie i podsumowanie zawartości e-maila, a nawet wyróżnienie najważniejszych punktów dokumentu przechowywanego na Dysku.

Istnieje cała gama przypadków użycia tych integracji, które Google nazywa rozszerzeniami, ale powinny one uchronić Cię przed koniecznością przeglądania góry e-maili lub dokumentów w celu znalezienia konkretnej informacji. Następnie możesz poprosić Barda o wykorzystanie tych informacji w inny sposób, na przykład poprzez umieszczenie ich na wykresie lub utworzenie podsumowania punktowanego. Ta funkcja jest obecnie dostępna wyłącznie w języku angielskim.

Możesz poprosić Barda o wykonanie zadań na podstawie informacji znalezionych w Gmailu, Dysku i Dokumentach.
GIF: Google

Chociaż udostępnienie Bardowi osobistych e-maili i dokumentów wzbudzi obawy dotyczące prywatności i wykorzystania danych, Google twierdzi, że nie wykorzysta tych informacji do szkolenia publicznego modelu Barda ani nie będzie widoczna dla weryfikatorów. Ty też nie Posiadać aby włączyć integrację z Gmailem, Dokumentami i Dyskiem. Google poprosi Cię najpierw o wyrażenie zgody, którą możesz wyłączyć w dowolnym momencie.

Aby skorzystać z tej funkcji, mówi Jack Krawczyk, kierownik produktu Bard Krawędź możesz albo poprosić Barda o bezpośrednie wyszukiwanie w Gmailu, na przykład poprzedzając pytanie @mail. Możesz też po prostu zapytać: „Sprawdź moją pocztę e-mail, aby uzyskać informacje dotyczące mojego nadchodzącego lotu”.

„Po raz pierwszy produkt oparty na modelu językowym naprawdę integruje się z Twoimi danymi osobowymi”

Reklama

Rozszerzenia Barda nie ograniczają się tylko do Gmaila, Dokumentów i Dysku. Google ogłosiło również, że chatbot będzie łączył się także z Mapami, YouTube i Google Flights. Oznacza to, że możesz teraz poprosić Barda o pobranie w czasie rzeczywistym informacji o lotach, znalezienie pobliskich atrakcji, opublikowanie w YouTube filmów na określony temat i wiele więcej. Google domyślnie włączy te trzy rozszerzenia.

„Powodem, dla którego rozpoczynamy ten eksperyment… jest przede wszystkim fakt, że po raz pierwszy produkt oparty na modelu językowym naprawdę integruje się z Twoimi danymi osobowymi” – mówi Krawczyk. „Chcemy mieć pewność, że zrobimy to dobrze”. Krawczyk dodaje, że Google planuje rozszerzyć integrację Barda na więcej „produktów w Google, a także partnerów spoza Google”.

Google wprowadza także inne znaczące ulepszenia Barda. Obejmuje to nowy sposób ponownego sprawdzenia odpowiedzi Barda za pomocą przycisku „Google It” chatbota. Chociaż wcześniej przycisk umożliwiał wyszukiwanie tematów związanych z odpowiedzią Barda w Google, teraz pokaże, czy odpowiedzi Barda zawierają informacje, które wyszukiwarka Google potwierdza, czy zaprzecza.

Możesz teraz ponownie sprawdzić odpowiedzi Barda za pomocą przycisku „Google It”.
GIF: Google

Gdy naciśniesz przycisk „Google It” przy obsługiwanych odpowiedziach, Google podświetli informacje zweryfikowane przez wyszukiwarkę na zielono, a wszelkie niezweryfikowane odpowiedzi zostaną podświetlone na pomarańczowo. Możesz najechać myszką na wyróżnione zdania, aby uzyskać więcej kontekstu na temat tego, co Bard mógł zrobić dobrze, a co źle. Google dodaje także możliwość kontynuowania rozmowy z Bardem w oparciu o udostępniony link, dzięki czemu możesz opierać się na zadanym już przez kogoś pytaniu.

Od czasu wprowadzenia Barda w lutym Google stopniowo dodaje więcej funkcji, w tym umiejętność generowania i debugowania kodu, a także tworzyć funkcje dla Arkuszy Google. Google niedawno dodał obsługę Obiektyw Google w Bardziedzięki czemu możesz za pomocą tego narzędzia przeprowadzić burzę mózgów dotyczącą pomysłów na podpisy do zdjęcia lub znaleźć więcej informacji na jego temat.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment