Ceva przedstawia bardzo dokładne i niezawodne rozwiązania bezprzewodowe RivieraWaves UWB dla domów konsumenckich i inteligentnych


Pierwszego dnia targów MWC Barcelona 2024 firma Ceva ogłosiła ogólne udostępnienie ultraszerokopasmowego protokołu IP RivieraWaves (UWB) dla FiRa 2.0, najnowszej specyfikacji technicznej wydanej przez konsorcjum branżowe FiRa promujące wysiłki w zakresie standaryzacji i zgodności w celu powszechnego przyjęcia UWB- napędzane aplikacje. RivieraWaves UWB IP dla FiRa 2.0 rozszerza zasięg rynkowy Ceva o masową nawigację UWB, wykrywanie i zdalne sterowanie w inteligentnym domu, elektronice użytkowej i nie tylko.

Pierwszego dnia targów MWC Barcelona 2024 firma Ceva ogłosiła ogólną premierę swojego ultraszerokopasmowego adresu IP RivieraWaves (UWB) dla FiRa 2.0, najnowsza specyfikacja techniczna opublikowana przez konsorcjum branżowe FiRa, promująca wysiłki w zakresie standaryzacji i zgodności w celu powszechnego przyjęcia aplikacji opartych na UWB. RivieraWaves UWB IP dla FiRa 2.0 rozszerza zasięg rynkowy Ceva o masową nawigację UWB, wykrywanie i zdalne sterowanie w inteligentnym domu, elektronice użytkowej i nie tylko.

Wykorzystując unikalne rozwiązanie MAC-to-PHY o niskim poborze mocy, najnowsza generacja ultraszerokopasmowego protokołu IP RivieraWaves (UWB) firmy Ceva dla FiRa 2.0 zawiera najnowocześniejszy schemat eliminacji zakłóceń, zapewniający wyjątkową wydajność mikrolokalizacji w środowiskach bezprzewodowych o dużej gęstości, takich jak jak inteligentny dom i przestrzenie publiczne, gdzie wszechobecne są inne standardy bezprzewodowe, takie jak Bluetooth, Wi-Fi i ZigBee.

UWB kontynuuje swój szybki marsz, aby stanąć obok Bluetooth i Wi-Fi jako wszechobecna technologia bezprzewodowa we współczesnym życiu. ABI Research prognozuje, że światowy rynek dostaw urządzeń obsługujących UWB osiągnie łączną roczną stopę wzrostu wynoszącą 14% w ciągu najbliższych pięciu lat – z 435 milionów sztuk w 2023 r. do prawie 1,3 miliarda jednostek do 2028 r. Ta imponująca prognoza wynika ze zwiększonego penetracji rynków konsumenckich i przemysłowych. Od początkowego przyjęcia w branży motoryzacyjnej jako bezpiecznej, solidnej technologii kluczy cyfrowych – co zawarto w specyfikacjach klucza cyfrowego konsorcjum Connected Car Consortium (CCC) – UWB rozszerza się na nowe, ekscytujące zastosowania konsumenckie i przemysłowe, oferując innowacyjne sposoby oparte na świadomość przestrzenna i mikrolokalizacja umożliwiające użytkownikom interakcję i wyczuwanie swoich urządzeń, co dodatkowo umożliwia stosowanie aplikacji opartych na sztucznej inteligencji, takich jak rozpoznawanie gestów.

Specyfikacja FiRa 2.0 rozszerza UWB na rynki systemów konsumenckich i profesjonalnych, ze szczególnym uwzględnieniem trzech przypadków użycia. Pierwszą z nich jest prywatna nawigacja wewnętrzna, która umożliwia użytkownikom smartfonów lub tabletów z systemem Android i obsługą UWB odnajdywanie drogi w systemach pozycjonowania w pomieszczeniach (takich jak centra handlowe, lotniska) z dokładnością do centymetra przy jednoczesnym zachowaniu prywatności lokalizacji.

 

Reklama

Druga to funkcja Find-It, która pomaga użytkownikom urządzeń obsługujących UWB znaleźć brakujące elementy, takie jak klucze, śledzenie zasobów i monitorowanie zgodności w inteligentnych fabrykach lub łatwo znaleźć znajomych w zatłoczonych obszarach. To ta sama funkcjonalność, którą zapoczątkowały urządzenia Apple i obecnie cieszą się dużym uznaniem konsumentów.

Trzecia to innowacyjna funkcja Smart Remote Control, która pozwala użytkownikom bezproblemowo sterować urządzeniami w domu podłączonymi do sieci UWB, takimi jak telewizory, oświetlenie czy termostaty, poprzez proste interakcje typu „wskaż i spust” ze smartfona lub smartwatcha. Jest to nowa funkcja, która nieuchronnie stanie się podstawą inteligentnego domu jako wygodniejsza i niezawodniejsza alternatywa dla głosu.

„Najnowsza generacja UWB IP firmy Ceva jest odpowiedzią na rosnące zastosowanie UWB w wielomodowych urządzeniach IoT konsumenckich i przemysłowych” – mówi Tal Shalev, wiceprezes i dyrektor generalny jednostki biznesowej Wireless IoT w Ceva. „Mając na uwadze czas wprowadzenia produktu na rynek, nasi klienci cenią naszą kompleksową ofertę IP Bluetooth, Wi-Fi i UWB oraz stojące za tym doświadczenie systemowe. Dzięki kompletnemu adresowi IP UWB klasy MAC i PHY FiRa 2.0, przetestowanemu zgodnie z normą Rohde & Schwarz Dzięki zatwierdzonemu narzędziu testowemu CMP200 nasi klienci mogą śmiało opracowywać urządzenia nowej generacji obsługujące technologię UWB, aby sprostać najbardziej wymagającym przypadkom użycia w szerokim zakresie zastosowań, od inteligentnego domu i fabryki po motoryzację, handel detaliczny i opiekę zdrowotną.

„Nasz tester komunikacji radiowej R&S CMP200 z walidacją FiRa 2.0 jest nieoceniony w zapewnianiu zgodności i interoperacyjności” – dodaje Christoph Pointner, starszy wiceprezes ds. testerów łączności radiowej w firmie Rohde&Schwarz. „Jesteśmy zachwyceni możliwością wspierania i ścisłej współpracy z wiodącym dostawcą protokołu UWB IP, takim jak Ceva, przy testowaniu FiRa 2.0 PCTT ich protokołu IP RivieraWaves UWB”.

 

O Ceva RivieraWaves FiRa 2.0 UWB

Ceva RivieraWaves UWB dla FiRa 2.0 to kompletna, ultraszerokopasmowa (UWB) platforma cyfrowa IP o niskim poborze mocy (UWB) i PHY, oparta na standardzie 802.15.4z HRP i specyfikacjach FiRa Consortium. Dostępne jest również towarzyszące rozwiązanie MAC dla aplikacji CCC Digital Key 3.0 oraz dla aplikacji Radar/CPD, tworząc kompleksowe portfolio do integracji UWB z układami scalonymi nowej generacji do zastosowań mobilnych, motoryzacyjnych, konsumenckich i przemysłowych.

Ceva RivieraWaves UWB zapewnia bezpieczną, centymetrową dokładność i niezawodne informacje o lokalizacji dzięki pomiarowi czasu przelotu (ToF) i przetwarzaniu kąta przybycia (AoA), zaprojektowane od podstaw pod kątem najlepszego w swojej klasie niskiego zużycia energii. Elastyczny interfejs radiowy umożliwia wdrożenie Ceva RivieraWaves UWB z własną technologią RF klienta lub z RF IP partnerów Ceva. Wykorzystując szeroką gamę rozwiązań IP do łączności bezprzewodowej RivieraWaves firmy Ceva, został zaprojektowany z myślą o bezproblemowej integracji z siecią IP Ceva do łączności Bluetooth i obsługuje zaawansowaną eliminację zakłóceń z sygnałów Wi-Fi.
Po więcej informacji odwiedź www.ceva-dsp.com/product/rivierawaves-uwb-platform/

www.ceva-ip.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Ghost of Tsushima: Director’s Cut otrzymuje oficjalne wymagania sprzętowe na PC

Nixxes Software opublikowało oficjalne wymagania systemowe gry Ghost of Tsushima: Director's Cut, której oficjalna premiera odbędzie się 16 maja. Ponadto gra będzie...

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...

Jak Bitcoin może wspomóc wzrost w rozwijających się gospodarkach

Wiele krajów rozwijających się niewątpliwie doświadczyło swoich problemów gospodarczych. Niektóre z tych krajów mają niestabilne i niezaufane waluty fiducjarne. W związku z tym przyjmują...
Advertisment