Ceny części do iPhone’a 15 osiągnęły nowy rekord; Cena iPhone’a 16 przed nami wzrosty?


iPhone’a 15 koszty części osiągnęły nowy najwyższy poziom, przy szczególnie gwałtownym wzroście cen modelu Pro Max. Tytanowa ramka kosztowała Apple’a o około 43% więcej niż ta ze stali nierdzewnej zastosowana w ubiegłorocznym modelu, natomiast koszt teleobiektywu 5x był trzykrotnie wyższy niż moduł 3x.

Nowy raport przedstawia koszty komponentów modelu podstawowego iPhone’a 15 Pro Maxai zauważa, że ​​Apple zdecydowało się zaabsorbować te wyższe koszty, zamiast przerzucać je na konsumentów w postaci wyższych cen…

Ceny części do iPhone’a 15

Nikkei Azja współpracował z Fomalhaut Techno Solutions w celu przeprowadzenia rozbiórki, zidentyfikowania kluczowych komponentów i uzyskania przyzwoitego szacunku kosztów części dla każdego z czterech modeli.

Na przykładzie iPhone’a 15 Pro Max w wersji 256 GB całkowity koszt wszystkich części oszacowano na 558 dolarów – około 12% więcej niż komponenty użyte w odpowiedniku iPhone’a 14 Pro Max. Oto kilka przykładów:

  • Układ A17 Pro: 130 USD (+27%)
  • Wyświetlacz: 115 USD (+10%)
  • Rama: 50 USD (+43%)
  • Teleobiektyw: 30 USD (+280%)

Patrząc dalej wstecz, na lata 2018–2021 całkowity rachunek za części do równoważnych modeli wahał się od 400 do 450 dolarów, co oznacza, że ​​Apple musiało stawić czoła pewnym gwałtownym wzrostom cen w ciągu ostatnich kilku lat.

Reklama

Apple odzyskało koszty przechowywania

Chociaż wiele części kosztowało Apple więcej w tym roku, koszt przechowywania spadł.

Ceny układów pamięci NAND flash stosowanych w pamięci wewnętrznej spadły ze względu na słaby popyt. Najtańszy model 15 Pro Max wyposażony jest w 256 gigabajtów pamięci, czyli dwa razy więcej niż 14 Pro Max, ale koszt był tylko o 5% droższy.

Apple wycofał 128-gigabajtowy model dla 15 Pro Max i ustalił cenę minimalną na 1199 dolarów, co oznacza wzrost o 100 dolarów. Ogłaszając prezentację nowego iPhone’a 15 podczas wrześniowego wydarzenia, Apple podkreślił, że nowy punkt wejścia nie oznacza podwyżki cen, ponieważ wersja Pro Max na rok 2022 z tą samą ilością pamięci kosztuje tyle samo.

Pomimo podwojenia pamięci flash NAND koszt pozostał prawie taki sam.

Apple może podnieść ceny iPhone’a 16

W raporcie zauważono, że Apple zdecydowało się nie przenosić w tym roku na konsumentów zwiększonych kosztów części, co niektórych zaskoczyło.

Analitycy byli zaskoczeni, że Apple utrzymał amerykańskie ceny swoich najnowszych iPhone’ów, z wyjątkiem topowego modelu.

Decyzje cenowe wydają się sugerować, że zarząd Apple ostrożnie podchodzi do podwyżek cen, które mogą mieć wpływ na sprzedaż.

Ponieważ jednak ceny części prawdopodobnie będą nadal rosły, sugeruje się, że w przyszłym roku możemy spodziewać się podwyżek iPhone’a 16 skład.

Wersja 9to5Mac

Nieuniknionym komentarzem będzie sarkastyczny komentarz na temat marży Apple, zauważający, że nawet przy kosztach części wynoszących 558 dolarów Apple pobiera za model 1199 dolarów, co oznacza pozorny zysk w wysokości 641 dolarów.

To oczywiście nie jest prawdą. Nawet biorąc pod uwagę koszty bezpośrednie, Apple musi także płacić za montaż i dystrybucję, podczas gdy zakres kosztów pośrednich jest ogromny. Należą do nich badania i rozwój, reklama i marketing, te bardzo drogie sklepy Apple i wszystkie inne koszty prowadzenia dużej firmy. Inflacja oznacza, że ​​wszystkie te koszty rosną.

Mimo wszystko Apple nie jest szczególnie dotknięty. Analitycy prawdopodobnie mają rację, że Apple działał bezpiecznie, biorąc pod uwagę, że konsumenci płacą więcej za wszystko, od żywności po prąd, ale jeśli firma udowodniła jedno, to tego, że ludzie zapłacą tyle, ile potrzeba, aby otrzymać nowe, błyszczące iPhone’y. Z pewnością nie zdziwiłbym się, gdyby w przyszłym roku ceny wzrosły o 50–100 dolarów.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment