Centrum sterowania iOS 18 podobno zawiera przeprojektowany widget muzyczny i elementy sterujące HomeKit


Oczekuje się, że iOS 18 będzie dość znaczącą wersją pod względem liczby zmian i nowych funkcji. Chociaż głównym tematem aktualizacji będą możliwości sztucznej inteligencji, spodziewamy się także innych ulepszeń.

Dzisiaj Mark Gurman – pisze w swoim biuletynie Power On że Apple przygotowuje się do modernizacji Centrum sterowania iPhone’a w ramach iOS 18. Nowy projekt obejmie aktualizacje widżetu muzycznego „teraz odtwarzane” i elementów sterujących inteligentnego domu HomeKit.

Konkretnie Gurman mówi:

Jeśli chodzi o inne nowości dotyczące iOS 18, oto kilka dodatkowych ciekawostek: Aplikacja Ustawienia zostanie unowocześniona i będzie miała bardziej przejrzysty interfejs, lepszą organizację i znacznie ulepszone wyszukiwanie (dostępne również w systemie macOS). Tymczasem Centrum sterowania zostanie wzbogacone o nowy widżet muzyczny i ulepszenia w zakresie obsługi inteligentnych urządzeń domowych.

Obecne wcielenie Centrum sterowania nie zmieniło się zbytnio od czasu premiery iPhone’a X w 2017 roku, więc obdarzanie go odrobiną miłości jest nieco spóźnione. Gurman nie precyzuje dokładnie, co się zmieni, ale możemy spekulować.

Obecnie elementy sterujące dźwiękiem znajdują się na małym kwadratowym talerzu o wymiarach 2 × 2 w prawym górnym rogu ekranu. Ponieważ kontrolowanie aktualnie odtwarzanego dźwięku jest częstym przypadkiem użycia, długo oczekiwaną funkcją użytkownika było znaczne powiększenie interfejsu użytkownika Teraz odtwarzane, być może w celu domyślnego uwzględnienia okładki albumu i paska postępu. W iOS 17 musisz przytrzymać i poczekać, aż pojawią się dodatkowe elementy.

Reklama

Jeśli chodzi o HomeKit, obecnie system iOS „inteligentnie” wybiera do sześciu akcesoriów, które mają zostać wyświetlone w sekcji Strona główna Centrum sterowania. Możesz także kliknąć kafelek Home o podwójnej szerokości, aby wyświetlić miniwersję aplikacji Home z ulubionymi akcesoriami uporządkowanymi według pomieszczenia, w którym się znajdują.

Dość frustrujące jest to, że automatyczny układ często nie odpowiada oczekiwaniom użytkownika. Układ może się także zmieniać i zmieniać pozornie losowo, co utrudnia nauczenie się pamięci mięśniowej w zakresie typowych elementów sterujących, takich jak oświetlenie w salonie czy termostat.

Byłoby znacznie przyjemniej, gdybyś mógł po prostu ręcznie wybrać, które akcesoria chcesz uwzględnić w Centrum sterowania i mieć stały układ tego, co chcesz, aby było zawsze widoczne. Zwiększenie tych kafelków – tak jak w samej aplikacji domowej – również poprawiłoby łatwość obsługi. W tym konkretnym przypadku użytkownicy przyjęliby mniej „AI”, a nie więcej, w aktualizacji iOS 18.

Podążaj za Benjaminem: @bzamayo NA Wątki I Świergot.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Meze Audio przedstawia uniwersalne słuchawki douszne ALBA z adapterem USB-C

Meze Audio rozszerzyło swoją imponującą ofertę słuchawek o ALBA, nowy model douszny klasy podstawowej. Estetycznie wyrafinowane, z pięknym białym wykończeniem, nowe słuchawki...

W najbliższym czasie korzystanie z RCS w wersji beta systemu iOS 18 może nie być możliwe

Jak ogłosił Apple na konferencji WWDC 2024, iOS 18 oficjalnie zapewnia obsługę RCS – lub Rich Communication Services – na iPhone’a. Jednakże,...

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...
Advertisment