Celestion wskrzesza markę sprzętu wzmacniającego dźwięk Truvox


Celestion wprowadził na rynek nowy 6-calowy przetwornik średniobasowy odpowiedni do szerokiej gamy zastosowań w przystępnej cenie. Truvox 0615 jest pierwszym członkiem nowej rodziny produktów czerpiącej z długiej tradycji firmy Celestion w produkcji wysokowydajnych głośników ogólnego przeznaczenia. w przypadku dużej liczby zastosowań Truvox 0615 sygnalizuje również wznowienie marki, która jest podstawową częścią historii firmy.

Celestion wprowadził na rynek nowy 6-calowy przetwornik średniobasowy odpowiedni do szerokiej gamy zastosowań w przystępnej cenie. Truvox 0615 jest pierwszym członkiem nowej rodziny produktów czerpiącej z długiej tradycji firmy Celestion w produkcji wysokowydajnych głośników ogólnego przeznaczenia. w przypadku dużej liczby zastosowań Truvox 0615 sygnalizuje również wznowienie marki, która jest podstawową częścią historii firmy.

Truvox była marką znaną z głośników nagłośnieniowych (PA) w połowie XX wieku. W 1949 roku Truvox kupił firmę znaną wówczas jako Rola Celestion. Tym samym marka Celestion dodała do swojej stajni szeroką gamę przetworników PA, które nadal znajdują się na rynku. Rewitalizacja tej legendarnej marki to z pewnością ciekawa strategia, szczególnie w tym roku Celestion świętuje swoje 100-lecie.

Nowy Celestion Truvox 0615 jest promowany przez Celestion jako naprawdę wyjątkowa, wszechstronna propozycja, zdolna zastąpić 6-calowe przetworniki w stałych instalacjach wzmacniających dźwięk, skorzystać z nowych przenośnych lub stałych konstrukcji obudów, ulepszyć fabryczne głośniki samochodowe lub dopasować się praktycznie do każdej sytuacji, w której kompaktowy, lekki przetwornik musi wykonywać zadania basowo-średniotonowe, a nawet głównego głośnika niskotonowego.


„Dzięki Truvox 0615 zaprojektowano zgodnie ze standardowymi wymiarami montażowymi, wymiana w szafach PA, samochodach, wzmacniaczach basowych, wpuszczanych uchwytach ściennych i innych miejscach to operacja typu drop-in, która przywraca klarowność i siłę ciężko pracującym, ale zmęczonym systemom.” Celestion stwierdza. „Truvox 0615 sprawdza się równie dobrze w domu jako główny głośnik niskotonowy w obudowach dwudrożnych lub jako element średniotonowy/średniotonowy w systemach trójdrożnych. Jest to również idealny wybór do umieszczenia na drzwiach samochodów, ponieważ wiele pojazdów ma ten sam sposób mocowania specyfikacje.”

Specyfikacja tego imponująco wszechstronnego głośnika średniotonowego określa impedancję 8 omów, która zapewnia najszerszą możliwą kompatybilność ze wzmacniaczami mocy, niezależnie od tego, czy są one samodzielne, czy wbudowane w aktywną obudowę. Truvox 0615 jest w stanie obsłużyć imponujące 300 watów mocy ciągłej, ale dzięki swojej czułości wynoszącej 93 dB nadal skutecznie odtwarza dźwięk, gdy oferowany jest skromniejszy przydział mocy.

Tłoczony kosz ze stali maksymalizuje transfer energii, jednocześnie zapewniając Truvox 0615 przy najlżejszej wadze w swojej klasie produktów: zaledwie 1,6 kilograma (3,5 funta). Magnes ferrytowy, 1,5-calowa okrągła miedziana cewka drgająca, membrana wypełniona kevlarem i otoczka z podwójną rolką w kształcie litery M współpracują ze sobą, aby zapewnić wysoką wierność dźwięku i niski poziom zniekształceń, nawet przy ekstremalnych wychyleniach. Centralnie umieszczony otwór wentylacyjny wspomaga chłodzenie, a w zestawie znajdują się przednie i tylne uszczelki ułatwiające montaż.

Reklama

Podsumowując, nowy Celestion Truvox 0615 łączy w sobie lekką konstrukcję, dużą moc, wydajność i elastyczność wielu zastosowań w nowym 6-calowym przetworniku. Celestion potwierdził, że w 2024 r. rozszerzy linię Truvox o głośniki 8-calowe, 10-calowe. Rozmiary 12″ i 15″. Zgodnie z etosem Celestion, każdy model łączy rygorystyczne badania i rozwój z najlepszą obecnie nauką o materiałach, procesami produkcyjnymi i wskaźnikami zapewnienia jakości.

Celestion twierdzi, że dąży do tego, aby głośniki Truvox były oczywistym wyborem, gdy użytkownicy końcowi i instalatorzy szukają wyjątkowej wartości, która nie wiąże się z utratą jakości.


„To najnowsze wcielenie przywraca do życia słynną markę Truvox w postaci niezwykle wydajnego przetwornika wzmacniającego dźwięk” – mówi Ken Weller, szef marketingu Celestion. „Truvox 0615 spełnia lub przewyższa specyfikacje konkurencji we wszystkich obszarach, zapewniając większą moc i konkurencyjną cenę”.

www.celestion.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Uzyskaj ograniczoną czasowo zniżkę na ten wielourządzeniowy power bank za 199,99 USD

Grafenowy power bank Flash Pro Plus potrafi po trochu wszystkiego. Ma akumulator o pojemności 25 000 mAh, porty USB-C i USB-A, bezprzewodowe...

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...
Advertisment