CDC przywraca zalecenia dotyczące masek dla niektórych zaszczepionych osób


Centra Kontroli i Prewencji Chorób wydały dziś nowe zalecenia, zgodnie z którymi osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 powinny nosić maski w miejscach publicznych, w pomieszczeniach, na obszarach o wysokim wskaźniku zachorowań. CDC powiedział również, że uczniowie, nauczyciele i pracownicy powinni nosić maski w szkole, nawet jeśli są zaszczepieni.

Wydano American Academy of Pediatrics podobne rekomendacje dla szkół na początku tego miesiąca.

Ogłoszenia to odwrócenie agencji Majowe wskazówki że w pełni zaszczepione osoby w większości sytuacji nie muszą nosić masek. W tym momencie liczba przypadków spadała w całym kraju.

Obecnie wysoce zaraźliwy wariant Delta rozprzestrzenia się po całym kraju, a liczba przypadków wzrasta na większości obszarów, szczególnie w miejscach o niskim wskaźniku szczepień. Szczepionki COVID-19 są bardzo skuteczne w zapobieganiu poważnym przypadkom choroby i śmierci. Ale nie są idealne, a niektórzy ludzie, którzy są w pełni zaszczepieni, nadal mogą być zarażeni wirusem. Dane z USA i innych krajów pokazują, że w rzadkich przypadkach osoby zaszczepione i zarażone mogą zachorować i przekazać wirusa innym, powiedziała dyrektor CDC Rochelle Walensky podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

„Uznaliśmy, że ważne jest, aby ludzie zrozumieli, że nadal mogą kogoś zarazić. Jest to ważne na przykład w przypadku zaszczepionych osób, które mogą odwiedzić członka rodziny z obniżoną odpornością, chcieliśmy upewnić się, że mają niezbędne środki ostrożności” – powiedział Walensky. Mimo to, „ogromna większość przypadków transmisji następuje przez osoby nieszczepione” – powiedziała w dzisiejszym briefingu.

Niektóre miejsca, takie jak hrabstwo Los Angeles, już przywrócone mandaty masek dla każdego, niezależnie od stanu szczepień.

Reklama

CDC nie ruszyło się szybciej, aby przywrócić zalecenia dotyczące masek, ponieważ obawiało się, że wydaje się, że „odwrócił się” w tej sprawie, wysoki rangą urzędnik administracji Bidena powiedział Washington Post. Maski zostały chaotyczny, naładowany problem od początku pandemii, a ludzie są sfrustrowani zmieniającymi się wytycznymi.

Eksperci twierdzą, że najnowsza korekta jest ważnym wezwaniem w obliczu gwałtownego wzrostu Delta. Zalecenia nie są jednak nakazami — to od władz stanowych i lokalnych zależy wdrożenie i egzekwowanie zasad maskowania. W tym momencie pandemii, po tym, jak urzędnicy obiecali, że zbliża się koniec, zmuszając ludzi do ponownego zakładania masek może być wyzwaniem.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Etui i osłony ekranu do iPhone’a 13 od Totallee 20% taniej

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nowego iPhone'a 13, czy chcesz ulepszyć swoje starsze urządzenie, totallee świętuje pojawienie się nowej serii iPhone'a 13,...

Fundacja Apple TV: dziwna oś czasu odcinków 1 i 2, wyjaśniona

Odcinki 1 i 2 z Fundacja, epicka adaptacja uznanych powieści Isaaca Asimova autorstwa Apple, praca nad rozwiązaniem największe wyzwanie serialu: Pokazanie...

Porzucenie iFixit iPhone 13 i 13 Pro pokazuje większe baterie, nową konstrukcję wewnętrzną i system kamer

Jak tradycja, naprawię to dokonał początkowego zniszczenia nowego iPhone 13 i 13 Pro w dniu premiery. Sprawdź poniżej pełny godzinny szczegółowy wygląd...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!