CBRE przewiduje, że rok 2021 będzie rekordowy pod względem zapotrzebowania na kolokację w Europie


Popyt na neutralną dla przewoźników zdolność kolokacyjną w całej Europie osiągnie rekordowy poziom w 2021 r. I pozostanie podwyższony do 2022 i 2023 r., Przewiduje firma doradcza CBRE.

Według CBRE głównymi czynnikami napędzającymi ten popyt w ciągu najbliższych trzech lat będą hiperskalowi giganci w chmurze i internecie.

Początek Pandemia koronawirusa Covid-19 doprowadziła do dobrze udokumentowanego wzrostu popytu na chmurę biznesową i konsumencką oraz usługi internetowe w odpowiedzi na rządy na całym świecie wydające mandaty do pozostania w domu

Doprowadziło to do wzrostu popytu na hurtową kolokację wśród społeczności hiperskalowej, którzy obecnie odpowiadają za 80% zapotrzebowania na pojemność centrów danych w całej Europie.

Dane CBRE sugerują również, że rynek kolokacji detalicznej zarabia również na tych trendach, ponieważ przedsiębiorstwa chcą zlecać swoje centra danych społeczności kolokacyjnej na zewnątrz i przekształcać swoje środowiska IT w odpowiedzi na pandemię.

Jednak sprostanie temu zapotrzebowaniu nie obyło się bez wyzwań podczas pandemii, ponieważ operatorzy borykali się z problemami związanymi z łańcuchem dostaw, które miały wpływ na tempo budowy centrów danych na niektórych rynkach.

Reklama

Do tej pory CBRE powiedział, że ilość nowej mocy kolokacyjnej (173 MW), która pojawiła się online w 2020 r. We Frankfurcie, Londynie, Amsterdamie i Paryżu (Flap), była niższa niż 234 MW, które firma przewidywała na początku ubiegłego roku. Popyt jednak nieznacznie wzrósł w porównaniu z przewidywaniami CBRE przed Covid. Firma początkowo przewidywała na początku 2020 r., Że popyt osiągnie 197 MW w zeszłym roku, ale ostatecznie przekroczył 201 MW.

Firma przewiduje, że na rynku FLAP w ciągu 2021 r. Zostanie dodanych ponad 415 MW nowej podaży. To prawie 100 MW więcej niż w 2019 r., Który jest rekordowy pod względem podaży kolokacji.

Ponadto CBRE prognozuje, że na rynku FLAP pojawi się popyt na ponad 370 MW, z czego 230 MW zostało już wynajęte przez klientów na rynkach korporacyjnych i hiperskalowych.

„Rynek podpisał 440 MW nowych kontraktów w 2020 r. – ponad połowa z nich zostanie zrealizowana w przyszłych latach”, powiedział CBRE w komunikacie.

Penny Madsen-Jones, dyrektor ds. Badań centrów danych na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA) w CBRE, powiedziała, że ​​duże ilości pojemności kolokacyjnej pre-let na rynku FLAP wskazują, jak pandemia skłoniła przedsiębiorstwa i firmy hiperskalujące do zastanowienia się. plany na przyszłość.

„To niezwykłe, że rynek centrów danych, który borykał się z wyzwaniami w zakresie dostaw, był w stanie sprostać ciągłemu wysokiemu popytowi” – powiedziała.

„Ograniczenia ostatecznie skłoniły większą liczbę klientów – w szczególności klientów hiperskalowych – do dokładnego rozważenia potrzeb w zakresie centrów danych na nadchodzące lata, co doprowadziło do wysokiej aktywności przed wynajmem. Zapewnia to firmie CBRE niesamowity wgląd w popyt na nadchodzące lata ”.

Strefy dostępności w chmurze

Kontynuowała: „Większość działań poprzedzających wynajem, które widzieliśmy, koncentrowała się wokół istniejących stref dostępności chmury. Będziemy świadkami jeszcze większej liczby takich działań, ponieważ rośnie rynek rozwiązań typu build-to-suit (budujący specjalnie do specyfikacji hiperskalowych) ”.

Prognozy CBRE zbiegają się w czasie z publikacją raportu z czwartego kwartału rynku kolokacji, który monitoruje trendy podaży i popytu na pojemność centrów danych na rynkach FLAP. Jego dane pokazują, że 95 MW nowej podaży kolokacyjnej pojawiło się w czwartym kwartale, a 70 MW miało miejsce, przy czym większość tej aktywności miała miejsce na rynku londyńskim i frankfurckim.

Taki jest popyt na pojemność kolokacyjną na rynkach o ugruntowanej pozycji, takich jak Frankfurt, CBRE wykorzystała również raport do wskazania Berlina jako możliwego miejsca przepełnienia, w którym operatorzy mogą budować nowe centra danych.

„Ze względu na utrzymujący się wysoki popyt na podaż Frankfurtu oraz na rynku, na którym występują ograniczenia w zakresie gruntów i energii, firmy hiperskalujące zwróciły uwagę na miasto w północno-wschodniej części Niemiec. Berlin jest obecnie lokalizowany jako lokalizacja nowych stref dostępności ”, stwierdzono w raporcie CBRE.

„Miasto jest doskonale położone geograficznie dla dostawców usług w chmurze. 200 km od Frankfurtu oznacza, że ​​jest wystarczająco daleko, aby zaoferować niemiecką alternatywę dla Frankfurtu pod względem stref dostępności. Rynek oferuje również dostęp do Europy Wschodniej i już jest ważnym węzłem komunikacyjnym ”.

Mimo to Madsen-Jones powiedział, że oczekuje się, że istniejące huby będą nadal charakteryzować się wysokim popytem na przepustowość kolokacji przez kilka następnych lat, pomimo perspektywy pojawienia się nowych hubów drugiego rzędu.

„Jednak wiele rynków będzie nadal doświadczać wyzwań związanych z dostępem do witryny i mocą w miejscach, w których istnieją strefy dostępności w chmurze. Spodziewamy się, że w rezultacie w nadchodzących latach na istniejących rynkach pojawią się nowe strefy dostępności, co doprowadzi do utrzymującego się wysokiego popytu”, powiedziała.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Okami otrzyma kontynuację

Podczas gali The Game Awards firma Capcom przygotowała niemałą niespodziankę. Deweloper zapowiedział kontynuację Okamipięknej i ukochanej przygodowej gry akcji, która została wydana w...

Na gali The Game Awards ogłoszona zostanie kolejna gra studia Naughty Dog, w której występuje Troy Baker

Nowa gra studia Naughty Dog pt Międzygalaktyczny: heretycki prorok jest w drodzeogłoszone na tegorocznej edycji Nagrody w grach. Gra osadzona jest w uniwersum...

Astro Bot zdobywa tytuł Gry Roku w konkursie The Game Awards 2024

Nagroda jest świadectwem ciągłych osiągnięć Zespołu Asobi. Studio znane jest z tworzenia serii Astro Bot, czyli serii gier, która została wykorzystana do zademonstrowania...
Advertisment