CBRE przewiduje silny wzrost europejskich firm kolokacyjnych w 2023 r., ale wskazuje na trudne czasy


Oczekuje się, że największe centra kolokacyjne w Europie odnotują rekordowe wykorzystanie w 2023 r., ale CBRE przewiduje słabnący popyt na usługi chmurowe może doprowadzić do spadku pojemności centrum danych, której potrzebują hiperskalery w przyszłości.

Firma doradcza ds. nieruchomości opublikowała najnowszą wersję swojego kwartalnego narzędzia do śledzenia rynku kolokacji, które monitoruje wskaźniki podaży i popytu na przepustowość kolokacji w głównych europejskich węzłach komunikacyjnych, takich jak Frankfurt, Londyn, Amsterdam, Paryż i Dublin (FLAPD).

Raport trackera przewiduje, że wszystkie rynki FLAPD są „gotowe na kolejny rok znacznego wzrostu”, pomimo wyraźnie słabych wyników – pod względem podaży i popytu – w pierwszym kwartale 2023 r.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2023 r. na rynek trafiło 2,9 MW podaży, co jest najniższą ilością dostarczoną w jakimkolwiek kwartale od ponad 11 lat, potwierdziło CBRE, ale powiedziało, że spodziewany jest „znaczący wzrost podaży”. w drugiej połowie 2023 r.

W tym samym kwartale odnotowano również popyt na kolokację na poziomie 28 MW, co stanowi ułamek tego, co miało miejsce w poprzednim kwartale, kiedy odnotowano popyt na 202 MW.

Pomimo tego i niepewności gospodarczej w Europie, CBRE prognozuje, że w 2023 r. wykorzystanie kolokacji wyniesie łącznie 480 MW.

Reklama

W szczególności przewiduje, że ponad połowa (56%) tego popytu będzie miała miejsce we Frankfurcie i Londynie, przy czym oczekuje się, że większość z nich będzie odpowiedzialna za chmurę hiperskalową i gigantów internetowych.

Jednak w dłuższej perspektywie CBRE powiedział, że przewiduje spowolnienie w odpowiednim czasie pod względem popytu na hiperskalę, biorąc pod uwagę m.in. Amazon Web Services (AWS) i inne zgłosiły spowolnienie rocznych stóp wzrostu w ostatnim okresie wyników finansowych.

„Oczekuje się, że popyt ze strony hiperskalerów, największych klientów w branży, pozostanie silny w dającej się przewidzieć przyszłości, chociaż oczekuje się, że ich zbiorowy apetyt na pojemność spadnie wraz z niższymi wskaźnikami wzrostu” – czytamy w raporcie CBRE.

„W rezultacie perspektywy średnio- i długoterminowe są mniej pewne dla dostawców, ponieważ wyższe koszty kapitału, siły roboczej i niedobory energii – oraz długi czas realizacji sprzętu w całej Europie – utrudnią realizację projektów, a rentowność będzie trudniejsza. ustalić”.

Kevin Restivo, dyrektor European Data Centers Research, powiedział, że pomimo wyzwań makroekonomicznych, przed którymi stoi sektor, rok 2023 zapowiada się dobrze.

„Spodziewamy się, że w ciągu roku na rynkach FLAPD nabierze rozpędu, ponieważ operatorzy dostarczają obiekty, aby sprostać rosnącemu popytowi” – ​​powiedział. „W rezultacie jesteśmy na dobrej drodze do bezprecedensowego poziomu nowych podaży w tym roku, z których większość spodziewamy się przednajmu pojedynczym najemcom, zwłaszcza w sektorze technologicznym”.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

PGL bada awarię sterownika karty graficznej GeForce RTX 4080 po zakłóceniu wydarzeń e-sportowych

Profesjonalna Liga Graczy (PGL) zaprezentowała swoje nowo ulepszona specyfikacja sprzętu turniejowego przed rozpoczęciem (wciąż trwającego) CS2 Major Kopenhaga 2024 wydarzenie e-sportowe. Jak...

W dokumentach wysyłkowych pojawiają się rzekome próbki inżynieryjne AMD Ryzen „Granite Ridge”.

Listy przewozowe wydają się być doskonałym źródłem informacji przedpremierowych – zaledwie kilka godzin temu istniał prototyp Procesory mobilne AMD „Strix Point” i „Fire...

Ogłoszono WWDC 2024, Departament Sprawiedliwości pozywa Apple

Benjamin i Chance szczegółowo analizują pozew Departamentu Sprawiedliwości przeciwko Apple, w którym Departament Sprawiedliwości zarzuca Apple utrzymywanie monopolu na iPhone'a w sposób nielegalny....
Advertisment