Caroline Dinenage podpisuje list wzywający do zmiany prawa aniołów


Posłanka Caroline Dinenage jest jedną z ostatnich głośnych sygnatariuszek wspierając kampanię invesHERktóra wzywa do zmiany prawa wokół inwestycji aniołów.

InvestHER został uruchomiony w odpowiedzi na wprowadzenie przez Ministerstwo Skarbu nowych zasad, które utrudniają kobietom i innym grupom mniejszościowym zakwalifikowanie się jako aniołowie biznesu.

Dinenage ogłosiła swoje wsparcie dla kampanii, w ramach której wystosowała list otwarty wzywający kanclerza Jeremy’ego Hunta do wycofania zmian w budżecie z 6 marca, na jej profilu na LinkedIn.

Organizatorka listu, Emma Wright, partnerka w Harbottle & Lewis i dyrektor Instytutu sztucznej inteligencji (AI), powiedziała: „InvestHER to ruch, który zebrał się, aby podnieść kwestię nierówności w technologii, biznesie i finansach sektorach oraz w jaki sposób rząd powinien usuwać bariery, a nie je potęgować.

„W miarę jak wkraczamy w świat coraz bardziej zaawansowany technologicznie i oparty na sztucznej inteligencji, potrzebujemy przy stole więcej, a nie mniej różnych głosów, a te zmiany w przepisach – choć pozornie nieszkodliwe – będą miały szkodliwy wpływ na różnorodność naszych ekosystemów technologicznych, biznesowych i finansowych na całym świecie. czas, kiedy musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pielęgnować i pobudzać wszelkie zielone pędy ożywienia w naszej gospodarce”.

Do tej pory zasady zwalniające osoby fizyczne z przepisów Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA) dotyczących informowania o promocjach finansowych umożliwiały aniołom inwestowanie w przedsiębiorstwa, pod warunkiem że dana osoba ma „wysoki majątek netto”, co do tej pory wymagało od nich posiadać dochód w wysokości co najmniej 100 000 funtów w poprzednim roku finansowym lub aktywa netto w wysokości co najmniej 250 000 funtów.

Reklama

Po konsultacji, Ministerstwo Skarbu zdecydowało się zmienić kryteria dla tego, co definiuje „osobę o wysokim majątku netto” – od 31 stycznia tego roku osoba fizyczna będzie potrzebować dochodu w wysokości co najmniej 170 000 funtów w poprzednim roku finansowym lub majątku netto w wysokości co najmniej 430 000 funtów.

Obawy sektora technologicznego związane z tymi zmianami dotyczą wpływu, jaki będą one miały na różnorodność aniołów biznesu. Jak wskazano w piśmie invesHER: „Spośród 15,66 miliona kobiet pracujących w Wielkiej Brytanii tylko 76 500 (0,0048%) osiągnęłoby nowy próg. Wpływ na kobiety kolorowe jest szczególnie wyraźny i to właśnie ci zróżnicowani aniołowie biznesu w przeważającej mierze finansują różnych założycieli”.

Firmy zakładane przez kobiety już otrzymują mniejsze wsparcie niż ich odpowiednicy płci męskiej we wszystkich obszarach krajobrazu inwestycyjnego – na przykład badanie przeprowadzone w bazie danych Scaleup Beauhurst w 2018 r. wykazało, że 91% wszystkich inwestycji typu venture capital w Wielkiej Brytanii przyznawane są startupom, których zespoły założycielskie składają się wyłącznie z mężczyzn.

Różni inwestorzy, niezależnie od tego, czy są to inwestorzy kapitału wysokiego ryzyka, czy aniołowie biznesu, chętniej inwestują w różnorodne przedsiębiorstwa, a nowe prawo rządowe wykluczające dużą liczbę różnorodnych aniołów może stanowić wyboje na drodze do rozwijającego się sektora technologicznego różnorodność.

Wiele znanych kobiet, m.in duża liczba na liście najbardziej wpływowych kobiet w branży technologicznej magazynu Computer Weeklyznajdują się wśród ponad 650 podpisów wzywających do zmian.

BCS opublikowało niedawno statystyki stwierdzając, że jeśli obecne trendy się utrzymają, minie kolejne 283 lata, zanim odsetek kobiet pracujących w brytyjskim sektorze technologicznym dorówna 48% kobiet stanowiących szerszą siłę roboczą, jeśli obecne tendencje się utrzymają – przy takich niepowodzeniach prawdopodobnie zajmie to więcej czasu.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...
Advertisment