Znana organizacja charytatywna Cancer Research przeniosła swoją platformę darowizn na architekturę AWS i od tego czasu eksperymentuje ze sposobami wykorzystania tej technologii.
Badania nad rakiem od dawna jest na drodze transformacji cyfrowej – większość organizacji znajduje się w stanie ciągłej transformacji, aby dorównać zmieniające się potrzeby i oczekiwania konsumentów.
Chociaż Cancer Research nie prowadzi sprzedaży detalicznej, osoby chcące przekazać darowiznę często przestrzegają tych samych standardów, dlatego korzystanie z Internetu i urządzeń mobilnych jest niezwykle ważne.
We współpracy z dyrektorem ds. inżynierii Andrei Adlerem, szefem inżynierii platform Pete Ainsworthem opracował nową strategię inżynieryjną dla organizacji charytatywnej, obejmującą plan modernizacji starego systemu zarządzania płatnościami organizacji charytatywnej.
Ainsworth mówi: „Odziedziczyliśmy zestaw produktów opracowanych z myślą o naszych podstawowych potrzebach. A więc nasza platforma darowizn, platforma zbierania funduszy online, nasza platforma zarządzania wydarzeniami, obejmujące kluczowe obszary działalności organizacji charytatywnej.
„Z biegiem czasu te rozwiązania rosły i ewoluowały. Opracowaliśmy je dość szybko od zera, przejmując funkcje, które znajdowały się wcześniej w naszym CRM, i budując z nich niezależne produkty, które mogły działać niezależnie i być rozwijane w znacznie szybszym czasie”.
Chociaż produkty te spełniały swoje zadanie w momencie ich powstania, organizacja charytatywna i jej działalność zaczęły się rozrastać i były zbyt duże, co utrudniało utrzymanie i skalowanie posiadanej technologii.
„Często występowały przestoje” – mówi Ainsworth. „W miarę upływu czasu inżynierowie włożyli wiele wysiłku w dostarczanie coraz mniejszej wartości”.
Oznaczało to jednak zwrot w początkowej strategii organizacji charytatywnej dotyczącej technologii – tam, gdzie wcześniej miała ona nadzieję zachować neutralność wobec dostawców, zamiast tego zbadała, co może zaoferować dostawca usług w chmurze.
„Unikanie uzależnienia od dostawcy miało wówczas duży sens” – mówi Ainsworth. „Ale doprowadziło to do tego, że stworzyliśmy niestandardowe kodowanie wielu rzeczy, które później dostawcy usług w chmurze oferowali od ręki jako usługę. Już wtedy czuliśmy, że to naprawdę dobry moment, aby zacząć wykorzystywać natywne funkcje dostawców usług chmurowych na naszą korzyść.”
Ulepszanie doświadczenia związanego z płatnościami
Jedną z głównych funkcji Cancer Research jako organizacji charytatywnej jest ułatwianie przekazywania datków na finansowanie trwających badań nad leczeniem raka, co wiąże się z obsługą gotówki konsumentów. Ilekroć w grę wchodzi dokonywanie płatności, czy to w formie darowizny, czy w zamian za towary i usługi, procesy muszą przebiegać bezproblemowo i rzetelnie, w przeciwnym razie konsumenci będą zniechęca do korzystania z usługi.
Ze względu na charakter technologii pozostawionej w poprzednich projektach bardziej sensowne dla zespołu było całkowite przebudowanie platformy darowizn, a nie przeprojektowanie tego, co już istniało.
Inżynierowie z Cancer Research otrzymali pewne „wysokie” wytyczne dotyczące tego, w jaki sposób powinna zostać opracowana nowa platforma darowizn – zdecydowali się zbudować platformę w AWS, dlatego tam, gdzie to możliwe, poproszono ich o wykorzystanie jak największej liczby funkcji AWS i „nie- usługi „pudełkowe”, jak tylko mogli, aby uniknąć złożoności.
Poproszono ich również o opracowanie jej przy użyciu języka JavaScript, jednego z głównych zestawów umiejętności zespołu inżynierów, co w dłuższej perspektywie ułatwiłoby konserwację oraz zapewniło, że platforma będzie natywna dla chmury i sprawi, że będzie ona bezserwerowa, co daje jak najwięcej tej odpowiedzialności na rzecz AWS, w miarę możliwości w celu zmniejszenia kosztów utrzymania.
Przyjmując płatności, firmy muszą upewnić się, że ich infrastruktura jest zbudowana w określony sposób, aby spełniać prawne wymagania PCI DSS, ale dzięki zastosowaniu AWS część tej odpowiedzialności została „odciążona”.
Chociaż nie był to główny cel strategii inżynieryjnej, organizacja charytatywna odnotowała oszczędności w wyniku usprawnienia wykorzystania technologii w ten sposób.
Ainsworth mówi: „Jest bardzo szybki, bardzo łatwy w aktualizacji i – niekoniecznie jako pierwotny cel, ale w rezultacie – okazał się znacznie tańszy w eksploatacji. Uważamy, że eksploatacja infrastruktury będzie o 94% tańsza w porównaniu z poprzednią infrastrukturą. Jako dodatkowy bonus, ponieważ jest w stanie znacznie lepiej się skalować, jest w stanie poradzić sobie ze wszystkim, co na niego rzucimy.”
Na przykładzie teletonów Ainsworth wyjaśnia, że regularne wydarzenia Stand Up To Cancer spowodują znaczny wzrost wykorzystania platformy darowizn, czasami obejmując miliony transakcji w ciągu jednej nocy, co jest teraz znacznie łatwiejsze w obsłudze dzięki skalowalnej platformie.
Proces
Jak zatem Cancer Research poradziło sobie z przejściem z własnych, złożonych systemów wewnętrznych na opartą na chmurze i bezserwerową architekturę AWS?
„Początkowo zaczynaliśmy od minimalnego, opłacalnego produktu [MVP], która zawierała właśnie stronę dotyczącą pojedynczej darowizny, która jest główną stroną, na którą trafiasz – pierwszą stroną witryny rakaresearchuk.org” – mówi Ainsworth. „Ta strona z pojedynczą darowizną stanowiła naprawdę prosty, odosobniony przypadek, w którym mogliśmy się przenieść i nauczyć się pracować w trybie bezserwerowym, co jest dla nas jako organizacji nowością”.
Gdy strona działała zadowalająco w nowym systemie, zespół inżynierów zaczął od dodania nowych instancji – na przykład powtarzających się darowizn.
„Przyjrzeliśmy się integracji z innymi platformami – na przykład nasza internetowa platforma do zbierania funduszy przyjmuje darowizny i wykorzystuje do tego platformę darowizn” – mówi Ainsworth. „Stopniowo w miarę rozwijania się, sprawa staje się nieco bardziej złożona. Ale w miarę upływu czasu uczymy się coraz więcej.
„Odkryliśmy, że na tym etapie, gdy platforma jest już stosunkowo dojrzała, jesteśmy w stanie niezwykle szybko przejść do nowych zastosowań. Jesteśmy w stanie bardzo szybko dostosować platformę do nowych przypadków użycia. Całkiem niedawno wprowadziliśmy polecenie zapłaty, które było kolejnym z naszych głównych zastosowań, a jego realizacja była wyjątkowo szybka.”
Wyszukiwarka prób badawczych
W oparciu o to, co zespół inżynierów stworzył przy użyciu platformy darowizn AWS, zespół Cancer Research zastanowił się, w jaki sposób można wykorzystać tę platformę do innych zastosowań w całej organizacji charytatywnej.
Ainsworth mówi: „Jednym z obszarów, który pokazał prawdziwe zalety tej architektury, był projekt Experimental Cancer Trial Finder”.
Opracowana we współpracy z Experimental Cancer Medicine Centre, Experimental Cancer Trial Finder to platforma, która pomaga lekarzom znaleźć badania kliniczne dla swoich pacjentów.
Ainsworth wyjaśnia, że wcześniej proces znajdowania możliwego badania klinicznego dla pacjenta chorego na raka był skomplikowany i obciążony dużą ilością dokumentów, zwykle polegał na tym, że lekarz wiedział, że toczy się konkretne badanie, które może przynieść konkretne korzyści jego pacjentowi, a zapisanie go do badania było żmudne .
„Podstawowym założeniem jest to, że gdy onkolodzy rozmawiają z pacjentami na chirurgii, poprzednia metoda łączenia ich z badaniami klinicznymi była bardzo ręczna, polegała na przerzucaniu papieru” – mówi.
Na platformie dostępnych jest obecnie ponad 600 badań, a ośrodki badawcze co miesiąc aktualizują swoje profile, aby odzwierciedlać najbardziej aktualne informacje na temat prowadzonych badań.
Dzięki cyfryzacji procesu więcej pacjentów może teraz znaleźć badania, które im odpowiadają. „Posiada bazę danych naprawdę złożonych markerów dotyczących pacjenta i bazę danych badań klinicznych, dzięki czemu jest w stanie dopasować je w sposób, który wcześniej nie byłby możliwy” – mówi Ainsworth.
„To naprawdę dobry przykład tego, jak ta architektura była w stanie naprawdę wprowadzić nas w innowacyjne przestrzenie, co mogło zająć nam strasznie dużo czasu, zanim osiągnęliśmy poziom dostarczania wartości, lub mogło w ogóle nie nastąpić w przypadku poprzednich architektur. ”
W miarę upływu czasu i postępu w medycynie organizacja Cancer Research zmieniła swoje hasło z „razem pokonamy raka” na „razem pokonamy raka”.
„Wywołało to pewną reakcję emocjonalną, której nie oczekiwano, kiedy ją wypuścili. Właściwie to wezbrałem. Pracując przy badaniach nad rakiem, jesteś bardzo związany z przyczyną. Ale czasami, wiesz, gubisz się w pracy i zapominasz, po co to robisz. A coś takiego naprawdę ponownie łączy ludzi” – mówi Ainsworth.