Całkowicie cyfrowe odświeżenie konsoli Xbox Series X w 2024 r. oraz nowy kontroler


Według Microsoft planuje odświeżyć swoją ofertę sprzętu Xbox w 2024 roku, wprowadzając nowe wersje konsol Series S i Series X oraz nowy, „bardziej wciągający” kontroler. ujawniono niezredagowane dokumenty w ramach sprawy Federalnej Komisji Handlu przeciwko Fuzja Activision Blizzard które najwyraźniej zostały wypuszczone przez przypadek.

Seria X otrzyma najbardziej radykalną przebudowę, o kryptonimie „Brooklin”. Konsola premium będzie miała nową, cylindryczną obudowę i nie będzie miała napędu na dyski, co oznacza, że ​​Xbox całkowicie porzuci nośniki fizyczne dzięki odświeżeniu średniej generacji. Pamięć dyskowa Series X zostanie podwojona do 2 TB, ulepszone zostaną możliwości łączności bezprzewodowej i Bluetooth, będzie ona bardziej energooszczędna, a z przodu pojawi się nowy port USB-C. Będzie miała tę samą cenę co obecna konsola, czyli 499 dolarów, a Microsoft planuje wypuścić ją w listopadzie 2024 roku.

Reklama

Obraz: Microsoft

Wprowadzenie na rynek Brooklin Series X zostanie poprzedzone „Ellewoodem”, nową wersją serii S. Ellewood ma zostać wypuszczona na rynek we wrześniu 2024 r., ponownie w dotychczasowej cenie 299 dolarów. Ellewood wygląda podobnie do obecnej serii S, ale co najważniejsze, jego pamięć zostanie zwiększona do 1 TB. (Obecnie istnieje sadza Seria S dostępny z 1 TB pamięci masowej, ale za wyższą cenę 349,99 USD.) Będzie on również mógł pochwalić się takimi samymi ulepszonymi chipsetami łączności bezprzewodowej i wydajnością energetyczną jak Brooklin Series X. Microsoft zamierza pozbyć się zapasów starego modelu Series S o pojemności 512 GB z procesorem Oferta za 199 USD podczas Czarnego Piątku 2024 r.

Obie nowe konsole będą dostarczane w zestawie z nowym kontrolerem Xbox o nazwie kodowej Sebile. Kontroler ten, pokazany w dokumentach Microsoftu w dwukolorowym, czarno-białym wykończeniu, będzie wyposażony w nowe, precyzyjne sprzężenie dotykowe (z „VCA haptics [that] pełnią także funkcję głośników”, według notatek Microsoftu), trwalsze, modułowe drążki, cichsze przyciski i drążki, akcelerometr do sterowania żyroskopowego oraz ulepszoną łączność Bluetooth i bezprzewodową. Dzięki żyroskopowi będziesz mógł po prostu podnieść kontroler, aby go obudzić.

Microsoft zamierza osobno wypuścić kontroler Sebile w czerwcu 2024 r. – wraz z planowaną zapowiedzią nowych konsol. Reklamuje się, że ma funkcję „bezpośredniego przesyłania danych do chmury” (prawdopodobnie oznacza to, że może komunikować się bezpośrednio z serwerami gier Xbox Cloud przez Wi-Fi, redukując opóźnienia wejściowe, podobnie jak niefortunny rozwiązanie Google Kontroler stadionu). Sebile będzie się także mogło pochwalić „płynnym” parowaniem i przełączaniem pomiędzy wieloma urządzeniami, wspomaganym przez aplikację mobilną (prawdopodobnie aplikację Xbox).

Dwukolorowy, czarno-biały kontroler Xbox z adnotacjami na temat nowych funkcji

Obraz: Microsoft

Dokument, który wyciekł – prezentacja zatytułowana „Plan działania do roku 2030” – pozycjonuje kontroler jako centralne urządzenie w ekosystemie Xbox, którego gracze będą używać do grania na wielu różnych urządzeniach i w chmurze. „Kontroler staje się bohaterem” – głosi jeden z punktów, dodając: „Nowy kontroler Xbox to jedyna rzecz, której potrzebujesz, aby grać na każdym urządzeniu. Ta niska bariera wejścia będzie napędzać wzrost liczby abonentów”.

Niemniej jednak Microsoft z pewnością nadal postrzega konsole jako kluczowe dla swojej działalności związanej z konsolami Xbox. „Konsole są uważane za kluczowy miernik kondycji marki i nadal będą zyskiwać na popularności [the] większość przychodów i abonentów” – czytamy w kolejnym punkcie.

Dokument wprowadza wiele ulepszeń w zakresie zrównoważonego rozwoju w nowej linii Xbox. Brooklin Series X będzie pobierać ogółem o 15% mniej energii, podczas gdy tryb gotowości o niskim poborze mocy w obu konsolach zużywa zaledwie 20% mocy obecnego trybu gotowości Series S. Kontroler Sebile jest wykonany z większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu i mniejszej ilości żywicy, posiada wyjmowany i wymienny akumulator oraz jest przeznaczony do demontażu w celu naprawy.

Jeśli chodzi o łączność bezprzewodową, uaktualnienia do Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 i Xbox Wireless 2 powinny zapewnić szybsze i bardziej niezawodne połączenia z Internetem i między urządzeniami.

Decyzja o całkowitym pozostawieniu płyt będzie prawdopodobnie bardziej kontrowersyjna. Dokument nie porusza tej kwestii poza wymienieniem „w pełni cyfrowego ekosystemu” jako części celu Microsoftu, jakim jest „utrzymanie wiodącej pozycji technologicznej i innowacji”.

Kalendarz pokazuje premierę kontrolera Sebile w czerwcu 2024 r., Ellewood we wrześniu i Brooklin w listopadzie

Slajd z prezentacji, która wyciekła, przedstawiający plany Microsoftu dotyczące premiery nowej gamy sprzętu.
Obraz: Microsoft

Wszystko w dokumencie, który wyciekł, wydaje się wiarygodne, warto jednak zaznaczyć, że jest on datowany na maj 2022 r., a tego typu plany cały czas się zmieniają; może być już nieaktualne. Nawet jeśli te plany dotyczące odświeżonej gamy sprzętu pozostaną aktualne, Microsoft może być teraz zmuszony do ich zmiany w odpowiedzi na ten wyciek. Firma Polygon skontaktowała się z firmą Microsoft w celu uzyskania komentarza.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Assassin’s Creed Mirage: Premie za zamówienie w przedsprzedaży dla wszystkich edycji

Wraz z nadchodzącą premierą seria Assassin's Creed powraca do swoich korzeni Assassin's Creed Mirażktóra ukaże się 8 października na Xbox, PlayStation...

Razer przedstawia nowe Blade 16 x Automobili Lamborghini Edition

Razer, wiodąca globalna marka lifestylowa dla graczy, debiutuje dziś wymarzoną współpracą z Automobili Lamborghini – Razer Blade 16 x Automobili Lamborghini Edition. ...

Hyundai zapewni nowym nabywcom pojazdów elektrycznych darmowy punkt ładowania w domu i 600 dolarów zniżki na instalację

Jeśli wstrzymywałeś się z zakupem pojazdu elektrycznego, ponieważ nie wiedziałeś, od czego zacząć instalację domowej ładowarki, nowa oferta Hyundaia może Ci pomóc. ...
Advertisment