Były śledczy Urzędu Pocztowego nazwał działaczy subpostmastera „oszustami”


Jak wynika z dochodzenia publicznego, były śledczy Urzędu Pocztowego nazwał kierowników poczty prowadzących kampanię na rzecz sprawiedliwości „oszustami” i wyraził swoją determinację, aby udowodnić, że nie mają podstaw do ścigania ich za przestępstwa finansowe.

Od czasu, gdy uwagi zamieszczono w e-mailu z 2015 r., ci sami naczelnicy poczty prowadzący kampanię odkryli najszerszą pomyłkę sądową w historii Wielkiej Brytanii, zmusili rząd do przeznaczenia ponad 1 miliarda funtów na odszkodowania dla kierowników poczty, których to dotyczyło, oraz ustawowe dochodzenie publiczne, a także ujawnili, w jaki sposób rząd -własna poczta systematycznie niszczyła życie w poszukiwaniu zysku.

W kwietniu 2015 r Komisja ds. Przeglądu Spraw Karnych (CCRC) rozpoczęła rozpatrywanie roszczeń od byłych kierowników poczty, że byli oni niesłusznie ścigani przez Urząd Pocztowy i skazani za przestępstwa finansowe. W obliczu dochodzenia prowadzonego przez CCRC kierownictwo Urzędu Pocztowego zażądało dokumentacji od osób, które prowadziły dochodzenie w sprawie oskarżonych kierowników poczty. W tym samym miesiącu, w odpowiedzi na jedną z takich próśb, były śledczy z Poczty Gary Thomas powiedział starszemu koledze, że „z przyjemnością” oznajmił, że posiada dokumenty elektroniczne dotyczące dwóch spraw, nad którymi pracował.

Zapytany, dlaczego jest zadowolony, odpowiedział: „Bo chcę udowodnić, że nie ma FFFFiiinnn [sic] „Sprawa o sprawiedliwość złodziejskich kierowników poczty” i że byliśmy najlepszymi śledczymi, jakich kiedykolwiek mieli, a oni wszyscy byli oszustami!!” E-mail zawierał obraźliwe odniesienie do Justice for Subpostmasters Alliance (JFSA), grupy byłych działaczy subpostmasters.

JFSA utworzono w 2009 r. po tym, jak tygodnik „Computer Weekly” ujawnił historie siedmiu byłych kierowników poczty, którym zrujnowało życie po tym, jak zostali oskarżeni o niewyjaśnione braki na kontach, które ich zdaniem były spowodowane błędami w oprogramowaniu księgowym i detalicznym Urzędu Pocztowego, znanym jako Horyzont.

W 2018 r. Sprawiedliwość dla stowarzyszenia Subpostmasters pozwał Pocztę do Wysokiego Trybunału na mocy postanowienia w sprawie sporu grupowego (GLO) i udowodniło, że przyczyną niewyjaśnionych błędów jest oprogramowanie Horizon.

Reklama

W latach 2000–2013 wszczęto ponad 900 postępowań karnych przeciwko kierownikowi poczty, które opierały się na dowodach z systemu komputerowego Horizon wykorzystywanego przez oddziały do ​​prowadzenia rachunków.

Bezpośrednim efektem prac JFSA było dotychczas uchylenie niesłusznych wyroków skazujących blisko 100 osób. Co więcej, rząd był zmuszony ustanowić systemy odszkodowań dla tysięcy kierowników poczty i byłego kierownika poczty dotkniętych błędami programu „Horyzont”. W czerwcu 2022 r. rząd odłożyć 1 miliard funtów do wypłaty odszkodowania, lecz od tego czasu liczba ta wzrosła.

Zapytany, co miał na myśli w e-mailu, Thomas odpowiedział: „Absolutnie haniebne… poza stwierdzeniem, że to absolutna hańba i że nie chciałbym brać udziału w dochodzeniu, i mogę jedynie przeprosić absolutnie wszystkich, ponieważ Oznaczyłem absolutnie wszystkich, więc nie mogę tego bronić.

Następnie próbował bronić swojego e-maila, stwierdzając, że odpowiada „nikomu innemu niż koledze, przyjacielowi z Zespołu ds. Bezpieczeństwa Poczty” i że nadal wierzy, że w Horizon nie ma żadnych błędów, błędów ani wad.

Nie tylko śledczy podejrzewali niewłaściwe postępowanie wśród kierowników poczty, którzy mieli problemy z programem Horizon. W październiku w dochodzeniu powiedziano, że audytorzy Poczty mają z góry przyjęte wyobrażenia na temat zastępców pocztowców.

Podczas wcześniejszej rozprawy dowodowej były audytor Poczty i doradca ds. kontraktów, Alan Lusher, powiedział społeczeństwu że gdy w oddziałach pojawiały się problemy, wychodziło z pierwszego założenia, że ​​na rachunkach naczelników poczty panuje bałagan, którego przyczyną mogła być kradzież pieniędzy przez naczelnika poczty.

„Potocznie odnosiliśmy się do sytuacji, w których na rachunkach biurowych czasami panuje zamieszanie, a czasami jest to skutek błędu” – powiedział.

Tygodnik Komputerowy po raz pierwszy ujawnił skandal w 2009 rokuz historiami siedmiu podoficerów (zobacz poniżej oś czasu wszystkich artykułów Computer Weekly na temat skandalu).Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Joanna Stern z WSJ twierdzi, że nie kupiłaby Vision Pro

The „Wall Street Journal”. Joanna Stern twierdzi, że po miesiącu korzystania z nowego przestrzennego komputera Apple’a zauważa, że ​​używa go coraz rzadziej –...

AMD pracuje nad algorytmem skalowania FSR opartym na sztucznej inteligencji

Dyrektor ds. technicznych AMD Mark Papermaster potwierdził, że AMD pracuje nad nową technologią skalowania, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Kluczową różnicą technologiczną pomiędzy...

Apple ukarane pierwszą w historii unijną karą w związku ze skargą Spotify

Apple został ukarany grzywną w wysokości 1,84 miliarda euro (około 2 miliardów dolarów) przez organy regulacyjne Unii Europejskiej w związku z zasadami obowiązującymi...
Advertisment