Były projektant Call of Duty Black Ops zakłada nowe studio BulletFarm


Odszedł David Vonderhaar Call of Duty Black Ops deweloper Treyarch w sierpniu zeszłego roku, po 18 latach pracy w studiu, w którym pełnił funkcję projektanta przy ośmiu grach Call of Duty. W środę Vonderhaar ogłosił nowe przedsięwzięcie i nowe studio o nazwie BulletFarm.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, BulletFarm pracuje nad „nową i ambitną grą AAA, zbudowaną na silniku Unreal Engine 5 i osadzoną w oryginalnym uniwersum, z naciskiem na rozgrywkę kooperacyjną”. BulletFarm i spółka macierzysta NetEase Games twierdzą, że niezatytułowany projekt nowego studia będzie „bardziej intymnym i przystępnym doświadczeniem, oferując jednocześnie świeże spojrzenie na rozgrywkę pierwszoosobową”.

Vonderhaar mówi, że pracuje „poza pracą”. [his] strefa komfortu” z debiutanckim projektem BulletFarm.

„To odejście od gier, nad którymi pracowałem, ale ukazujące moją pasję do bogatych postaci, precyzyjnych mechanik, bardziej intymnej fabuły i mnóstwa akcji” – powiedział w oświadczeniu Vonderhaar, szef studia w BulletFarm. „NetEase zapewnił nam niesamowitą strukturę wsparcia do odkrywania nowych możliwości i umożliwił prawdziwą swobodę w rozpoczęciu tworzenia koncepcji i pomysłów na naszą grę”.

Jak dotąd BulletFarm opublikował dwie grafiki, które wydają się być powiązane z jego nowym projektem. Ten poniżej oferuje lekką estetykę retro z lat 90., z telewizorem CRT i zabytkowymi okładkami magazynów Thrasher, Raygun i iD na ścianie.

Reklama

Zdjęcie: Gry BulletFarm/NetEase

Do Vonderhaara w BulletFarm dołączył projektant gier Chris Cowell, który ma również 18-letnie doświadczenie w pracy nad Call of Duty. Cowell będzie dyrektorem kreatywnym nowego studia.

Siedziba BulletFarm znajduje się w Los Angeles, ale opisuje się ją jako charakteryzującą się „podejściem przede wszystkim zdalnym”. Studio aktywnie poszukuje pracowników, co jest mile widzianym kontrastem ogólnobranżowa wiadomość o masowych zwolnieniach w 2024 roku.

Vonderhaar i Cowell zostali ostatnio wymienieni w latach 2020 Call of Duty: Black Ops Zimna Wojna. Organizatorem tegorocznej edycji Call of Duty jest Treyarch i tak właśnie jest podobno kontynuacja Zimna wojna osadzona w epoce wojny w Zatoce Perskiej lat 90.

BulletFarm i NetEase nie ogłosiły okna wydania ani platform swojej nowej gry.

Odejście Treyarcha i Cowella z Treyarch wpisuje się w szerszy trend odchodzenia kierownictwa studia i starszych projektantów ze studia Call of Duty. W 2021 roku długoletni programiści Treyarch, Dave Anthony i Jason Blundell, ogłosili otwarcie nowego studia, Gry odchylenia, która współpracuje z Sony Interactive Entertainment w celu opracowania nowej serii dla PlayStation Studios. W 2022 roku weteran Współzałożyciel Treyarch, Dan Bunting, opuścił studio w następstwie dochodzenia prowadzonego przez „Wall Street Journal” w sprawie postawionego mu zarzutu molestowania seksualnego.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment