Były inżynier Apple, który ukradł tajemnice handlowe Projektu Titan, skazany na karę więzienia


Dla ostatnie sześć latśledziliśmy sprawę Xiaolanga Zhanga, byłego inżyniera Apple, który przyznał się do kradzieży tajemnic handlowych Projektu Titan.

W tym tygodniu Zhang oficjalnie otrzymał wyrok: 120 dni pozbawienia wolności i 3 lata zwolnienia pod nadzorem. Zhang zapłaci również odszkodowanie w wysokości 146 984,00 dolarów. Prokuratorzy federalni z Kalifornii zwrócili się do sędziego o karę jednego roku więzienia w tej sprawie.

Tło

Oto tło tej sprawy, jak wyjaśnialiśmy w przeszłości.

FBI Stanów Zjednoczonych najpierw zmienił Zhanga z kradzieżą tajemnic handlowych już w 2018 r. Pojawiły się wówczas doniesienia, że ​​Zhang wziął w tym czasie urlop rodzicielski od Apple i odwiedził Chiny. Kiedy jego urlop rodzicielski w Apple dobiegał końca, poinformował firmę, że nie wróci.

Zamiast tego Zhang przeniósł się do Chin i dołączył do XMotors, chińskiego start-upu rozwijającego autonomiczną technologię dla samochodów. Apple twierdził, że zauważył wymijające zachowanie w momencie jego odejścia, co spowodowało wszczęcie dochodzenia przez zespół ds. bezpieczeństwa nowych produktów firmy. Obejmowało to dochodzenie w sprawie jego działalności sieciowej i urządzeń Apple, które zostały oddane, gdy opuścił firmę.

Reklama

Podczas swojej pracy w Apple Zhang pracował nad wieloma produktami, w tym projektował i testował płytki drukowane zdolne do analizowania danych z czujników. Jednym z obszarów szczególnego zainteresowania była technologia samochodów autonomicznych Project Titan firmy Apple. Dochodzenie ujawniło, że Zhang ukradł Apple wiele plików, w tym 25-stronicowy dokument zawierający schematy techniczne płytki drukowanej pojazdu autonomicznego.

Zhang nie przyznał się do winy do zarzutów wkrótce po postawieniu mu zarzutów w 2018 r., ale ostatecznie przyznał się do winy w sierpniu 2022 r.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Popierając Trumpa, Elon Musk ryzykuje przyszłością Tesli

W ciągu 30 minut od próby zamachu na byłego prezydenta Donalda Trumpa Elon Musk zrobił to, czego wcześniej obiecał nie robić. „Całkowicie popieram...

Promocja Apple Card zapewnia zwiększony zwrot gotówki w wysokości 6% na stacjach ładowania Exxon, Mobil i EV

Firma Apple niedawno wprowadziła na rynek nowy Oferta Apple Cardumożliwiając posiadaczom kart zarobienie dodatkowej gotówki podczas tankowania lub ładowania samochodów. Oferta trwa do...

The best Netflix TV series of 2024 so far

The streaming landscape may be on the cusp of change, but in this kingdom of content, Netflix is still the supreme...
Advertisment