Były inżynier Apple, który ukradł tajemnice handlowe Projektu Titan, skazany na karę więzienia


Dla ostatnie sześć latśledziliśmy sprawę Xiaolanga Zhanga, byłego inżyniera Apple, który przyznał się do kradzieży tajemnic handlowych Projektu Titan.

W tym tygodniu Zhang oficjalnie otrzymał wyrok: 120 dni pozbawienia wolności i 3 lata zwolnienia pod nadzorem. Zhang zapłaci również odszkodowanie w wysokości 146 984,00 dolarów. Prokuratorzy federalni z Kalifornii zwrócili się do sędziego o karę jednego roku więzienia w tej sprawie.

Tło

Oto tło tej sprawy, jak wyjaśnialiśmy w przeszłości.

FBI Stanów Zjednoczonych najpierw zmienił Zhanga z kradzieżą tajemnic handlowych już w 2018 r. Pojawiły się wówczas doniesienia, że ​​Zhang wziął w tym czasie urlop rodzicielski od Apple i odwiedził Chiny. Kiedy jego urlop rodzicielski w Apple dobiegał końca, poinformował firmę, że nie wróci.

Zamiast tego Zhang przeniósł się do Chin i dołączył do XMotors, chińskiego start-upu rozwijającego autonomiczną technologię dla samochodów. Apple twierdził, że zauważył wymijające zachowanie w momencie jego odejścia, co spowodowało wszczęcie dochodzenia przez zespół ds. bezpieczeństwa nowych produktów firmy. Obejmowało to dochodzenie w sprawie jego działalności sieciowej i urządzeń Apple, które zostały oddane, gdy opuścił firmę.

Reklama

Podczas swojej pracy w Apple Zhang pracował nad wieloma produktami, w tym projektował i testował płytki drukowane zdolne do analizowania danych z czujników. Jednym z obszarów szczególnego zainteresowania była technologia samochodów autonomicznych Project Titan firmy Apple. Dochodzenie ujawniło, że Zhang ukradł Apple wiele plików, w tym 25-stronicowy dokument zawierający schematy techniczne płytki drukowanej pojazdu autonomicznego.

Zhang nie przyznał się do winy do zarzutów wkrótce po postawieniu mu zarzutów w 2018 r., ale ostatecznie przyznał się do winy w sierpniu 2022 r.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Podcast Apple @ Work: Webex pojawia się w Apple TV i Vision Pro

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

ASRock przedstawia karty graficzne z serii Radeon RX 7900 GRE

ASRock, wiodący światowy producent płyt głównych, kart graficznych i mini komputerów PC, wprowadził dziś na rynek nowe karty graficzne z serii Steel Legend...

Cozy Bear i inne APT zmieniają taktykę wraz ze wzrostem wykorzystania chmury

Podmioty zagrażające powiązane z państwem rosyjskim zmieniają swoją taktykę w miarę migracji coraz większej liczby organizacji do infrastruktury opartej na chmurze, ale dobra...
Advertisment