Burze słoneczne zakłócają systemy GPS rolników w krytycznym momencie sadzenia


Burze słoneczne, które przez ostatnie dwie noce zachwycały ludzi zorzą polarną w całych Stanach Zjednoczonych, zakłócały także pracę satelitów GPS, paraliżując działalność niektórych rolników ze Środkowego Zachodu, raporty 404 Mediów. Problemy te zmusiły wiele osób do zaprzestania siewów w chwili, gdy zbliżał się kluczowy termin siewu dla rolników uprawiających kukurydzę.

Według doniesień burze tymczasowo wyłączyły „niektóre systemy GPS”, co zakłóciło dokładność systemów „Real-Time Kinematic” (RTK). Ciągniki John Deere i innych marek wykorzystują technologię RTK w celu zapewnienia „dokładności pozycjonowania na poziomie centymetra” podczas wykonywania prac rolniczych, takich jak sadzenie lub nawożenie, 404 Mediów pisze.

„Skrajnie zagrożone” systemy spowodowały „drastyczne zmiany na polu, a nawet pewne zmiany kierunku” u tych, którzy kontynuowali sadzenie podczas przerw w pracy, zgodnie z ostrzeżeniem z Kansas i Nebraski, dealera John Deere, Landmark Implement, w weekend. Firma Landmark stwierdziła, że ​​obsadzone rzędy nie będą tam, gdzie według systemu naprowadzania ciągnika AutoPath są później, gdy nadejdzie czas, aby się nimi zająć, oraz że korzystanie z nich na polach, które zostały obsadzone z powodu naruszenia bezpieczeństwa systemów GPS, może być trudne lub niemożliwe .

Choć według Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) burze słoneczne, jedne z najgorszych, jakie nawiedziły Ziemię od ponad dwudziestu lat, wkrótce ustąpią, następuje to w krytycznym momencie dla upraw kukurydzy. – powiedział Willie Cade z grupy zwolenników prawa do naprawy Repair.org 404 Mediów że 15 maja „jest krytyczną datą sadzenia kukurydzy”, nazywając ją „ogromną”, jeśli rolnicy kukurydzy nie będą mogli do tego czasu zasadzić swoich plonów.

Rolnik ekologiczny Tom Schwarz, którego również cytowano w artykule, powiedział, że burze słoneczne wstrzymały jego działalność, a obecnie prognoza pogody grozi jeszcze większym odłożeniem siewów. Jego gospodarstwo i inne mu podobni używają systemów RTK do sadzenia roślin aż do krawędzi pasów, którymi traktory jeżdżą między nimi, a jeśli GPS był niedokładny podczas sadzenia, istnieje ryzyko późniejszego zniszczenia plonów, ponieważ ludzcy kierowcy „nie potrafią kierować” wystarczająco szybko lub wystarczająco dobrze”, aby utrzymać ciągniki między rzędami.

Na szeroką skalę dzisiejsze rolnictwo jest w dużym stopniu zależne od zaawansowane technologicznie, często silnie zautomatyzowane ciągniki i inny sprzęt. W przypadku niepowodzenia rolnicy często nie mają innego wyjścia, ponieważ cały cykl życia ich upraw zależy od technologii. To zaufanie jest jednym z powodów, dla których mamy tak duży impet za przepisami dotyczącymi prawa do naprawy teraz, ponieważ rolnicy chcą mieć możliwość naprawiania swoich ciągników, gdy się zepsują, zamiast być zobowiązywani do tego wobec producentów.

Reklama

Burze geomagnetyczne, takie jak te, które w ten weekend nawiedziły rolników, powstają, gdy plazma i namagnesowane cząstki są wyrzucane ze Słońca w tak zwanych koronalnych wyrzutach masy. NOAA ocenia je w coraz surowszej skali od G1 do G5. Burza, która od kilku dni uderza w Ziemię osiągnął G5.

NOAA twierdzi, że burze słoneczne mają moc G4 lub wyższą może wystąpić ponownie dzisiaj. Jak dotąd burze nie doprowadziły do ​​powszechnych raportów o zakłóceniach związanych z burzami słonecznymi, chociaż Starlink odnotował pewne „pogorszenie wydajności”, ponieważ Reutera pisze, podczas gdy niektórzy na Reddicie zgłaszali problemy z systemami lotu Lub Transmisje radiowe HAM.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment