Brytyjski Starling Bank osiąga status jednorożca


Gorąco na piętach osiągając swój pierwszy zysk, oparty na aplikacjach cyfrowy bank pretendent Starling osiągnął status jednorożca, ponieważ jego ostatnia runda finansowania osiągnęła wartość ponad 1 miliarda funtów.

Ostatnia runda finansowania w wysokości 272 milionów funtów, prowadzona przez Fidelity Management & Research Company, podnosi wartość Starling do 1,1 miliarda funtów, co czyni ją najnowszą z grupy fintechów o wartości ponad 1 miliarda funtów, znanych jako jednorożce.

Według brytyjskiego banku finansowanie to wesprze rozwój akcji kredytowej Starling w Wielkiej Brytanii, pomoże jej uruchomić w Europie oraz wspierać fuzje i przejęcia.

Założona przez byłego dyrektora IT i pionierkę bankowości cyfrowej Anne Boden, Starling otrzymała licencję bankową w 2016 r. I uruchomiła w następnym roku. W październiku 2020 r osiągnął swój pierwszy miesięczny zysk w wysokości 800 000 funtów aw ostatnim miesiącu kwota ta prawie się podwoiła do 1,5 mln funtów

Po ostatniej rundzie inwestycji, CEO Starling Bank Boden powiedział, że bankowość cyfrowa osiągnęła punkt krytyczny. „Klienci oczekują teraz bardziej sprawiedliwej, mądrzejszej i bardziej ludzkiej alternatywy dla banków z przeszłości i to właśnie dajemy im w firmie Starling w miarę rozwoju i dodawania nowych produktów i usług” – powiedziała.

Dodała, że ​​nowi inwestorzy wniosą doświadczenie, aby wesprzeć kolejny etap rozwoju banku, dodając, że „dalsze wsparcie naszych dotychczasowych sponsorów stanowi ogromne wotum zaufania”.

Reklama

Starling był jednym z pierwszych cyfrowych banków pretendujących do gry i został założony przez Bodena, informatyka, który zajął się bankowością. Dołączyła do Lloyds Bank na początku lat 80., a następnie kierowała działem IT w Wielkiej Brytanii w Standard Chartered, a następnie w RBS i Allied Irish Bank.

Jako dyrektor operacyjny (COO) w Allied Irish Bank zaczęła wdrażać pomysły, które miała podczas pracy z małymi grupami fintech. To było sukcesem dla banku, ale Boden chciał więcej – i zdał sobie sprawę, że jedynym sposobem, aby to osiągnąć, było rozpoczęcie od zera w nowym banku. Wyszła i założyła Starling Bank.

Pandemia Covid-19 przyspieszył upowszechnianie się usług bankowości cyfrowej, z korzyścią dla Starling.

W listopadzie 2019 roku Starling miała 926000 detalicznych rachunków bankowych, 82000 biznesowych rachunków bankowych i około 1 miliarda funtów kredytu. Do października 2020 r. Udostępnił ponad 1,25 miliona rachunków bieżących, 200 000 rachunków firmowych dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz posiada depozyty przekraczające 3 miliardy funtów.

Obecnie ma ponad dwa miliony kont dla klientów, w tym ponad 300 000 kont dla małych firm. Jego całkowita pożyczka przekracza 2 miliardy funtów, a zdeponowano w nim ponad 5,4 miliarda funtów.

Po przerwie w europejskich projektach ekspansji, gdy uderzył Covid-19, bank wznowił je już w sierpniu. Boden powiedział, że bank „prowadzi obecnie rozmowy we Francji i Niemczech”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Administracja Bidena przywróci cła z czasów Trumpa na produkowane w Chinach procesory graficzne i płyty główne

Przedstawiciel handlowy USA (USTR) pod administracją Bidena przygotowuje się do przywrócenia ceł na niektóre produkty technologiczne importowane z Chin, w tym procesory graficzne...

Statek kosmiczny SpaceX przygotowuje się do ponownego startu w czerwcu

SpaceX przygotowuje się do ponownego wystrzelenia swojego statku kosmicznego w przestrzeń kosmiczną. W piątek o firma ogłosiła że czwarty test w locie...

Apple 13-calowy iPad Pro M4 teraz o 50 USD taniej, oferty na HomePod mini, Apple Watch Ultra 2 z opaską Ocean Band, Beats i...

Gdy zbliżamy się do weekendu z okazji Dnia Pamięci, oferty Apple wciąż oferują nowe, najniższe w historii ceny najtańszych produktów 13-calowy iPad M4...
Advertisment