Brytyjski sektor technologiczny „zawiódł” i „zdradził” zmiany w polityce zerowej netto wprowadzone przez Rishiego Sunaka


Kilku przedstawicieli brytyjskiego przemysłu technologicznego przyznało, że poczuło się „zawiedzionych i zdradzonych” przez „rozwadnianie” przez premiera Rishiego Sunaka kilku z nich polityki rządu zerowego nettopo latach spędzonych na dostosowywaniu swoich priorytetów inwestycyjnych w celu wsparcia zielonej agendy Westminster.

Jak zgłoszone wcześniej przez Computer WeeklyW środę 20 września Sunak zorganizował konferencję prasową po całodniowych spekulacjach na temat swoich planów przeglądu szeregu inicjatyw rządowych mających wspierać rozwój gospodarki o zerowej wartości netto w Wielkiej Brytanii do 2050 r.

Zmiany obejmują przesunięcie daty rozpoczęcia obowiązywania wprowadzonego przez brytyjski rząd zakazu sprzedaży nowych samochodów z silnikiem benzynowym i olejem napędowym z 2030 r. na 2035 r., zmianę zobowiązania do stopniowego wycofywania stosowania kotłów gazowych do 2035 r. oraz rezygnację z planów modernizacji systemu recyklingu odpadów w Wielkiej Brytanii procesy.

Sunak opisał zmiany w swoim przemówieniu jako „bardziej pragmatyczne, proporcjonalne i realistyczne podejście” do osiągnięcia brytyjskiego celu zerowej wartości netto, który „zmniejszy obciążenia osób pracujących”. Jednak jeszcze przed konferencją prasową jego propozycje spotkały się z krytyką TechUK.

Dyrektor generalny organizacji zajmującej się handlem technologiami, Julian David, powiedział, że „osłabienie” celów wyznaczonych przez rząd grozi wysłaniem „błędnych sygnałów” do inwestorów i może „zwrócić głowy w stronę krajów o bardziej stabilnym otoczeniu regulacyjnym”, dodając: „To stawia przed Wielką Brytanią perspektywy na lidera czystych technologii w poważnym ryzyku.”

W następnych dniach inni przedstawiciele brytyjskiej branży IT i innych sektorów powiązanych z technologią, w tym David Savage, wiceprezes Wielkiej Brytanii i Irlandii producenta sprzętu do telematyki flotowej, firmy Geotab, otwarcie skrytykowali plany Sunaka.

Reklama

Branża motoryzacyjna i transportowa podejmuje wspólne, wieloletnie wysiłki, poparte wielomilionowymi inwestycjami, aby zrobić wszystko, co w jej mocy, aby spełnić cele rządu dotyczące na przykład przejścia na pojazdy o niższej emisji dwutlenku węgla.

Jednak po jednym przemówieniu i kilku zmianach w polityce te działania i ta praca wydają się w oczach liderów branży zdewaluowane, powiedział Savage.

„Wszyscy w branży transportowej dużo inwestujemy w tę transformację, od producentów pojazdów po operatorów flot i dostawców infrastruktury. Wiele z tych zainteresowanych stron będzie czuło się zawiedzionych i zdradzonych przez rząd” – stwierdził.

„Musimy więcej inwestować w tę transformację, a nie w jej odwracanie. Nie tylko po to, aby stymulować pozycję Wielkiej Brytanii w tym wschodzącym sektorze, ale także po to, aby zbudować dla nas wszystkich zrównoważoną przyszłość.

„Rząd wycofał się już z różnych zachęt dla pojazdów zeroemisyjnych i pomimo zapewnienia premiera, że ​​długoterminowe interesy naszego kraju muszą być ważniejsze od „krótkoterminowych potrzeb politycznych”, zmiany klimatyczne po prostu nie będą czekać. ”

Diane Gilpin, założycielka i dyrektor generalna Smart Green Shipping, firmy specjalizującej się w budowaniu i finansowaniu autonomicznych technologii wiatrowych dla branży żeglugowej, równie zjadliwie wypowiadała się na temat słabnącej pozycji rządu zerowej netto.

W szczególności ostro skrytykowała Sunaka za wykorzystywanie ponurej sytuacji gospodarczej i skutków, jakie bieżący kryzys kosztów życia wywiera na ludność, do usprawiedliwienia wycofywania się z rządowej polityki zerowej netto.

„Chociaż klimat gospodarczy oznacza, że ​​należy podjąć trudne decyzje, spowolnienie przejścia na zero netto jest słabą reakcją gospodarczą na kryzys klimatyczny… Nie możemy zbudować solidnej i odpornej gospodarki, jeśli zignorujemy kryzys klimatyczny” powiedziała.

Zamiast tego błagała rząd, aby zwrócił się do innych krajów w poszukiwaniu inspiracji i przykładów tego, jak postrzegają wzrost gospodarczy w walce ze zmianami klimatycznymi.

„Szkocki rząd i inne kraje w Europie i poza nią dają przykład tego, jak wygląda dobra polityka klimatyczna – Westminster powinien to wziąć pod uwagę”.

Pomimo [Sunak’s] twierdzą, że długoterminowe interesy naszego kraju muszą być ważniejsze od „krótkoterminowych potrzeb politycznych”, zmiany klimatyczne po prostu nie będą czekać

David Savage, Geotab

Kilku komentatorów z branży technologicznej zauważyło, że Sunak mógł ośmielić się sprzeciwić kilku kluczowym politykom rządu dotyczącym zerowej sieci netto w następstwie niespodziewanego sukcesu Partii Konserwatywnej, polegającej na utrzymaniu mandatu po wyborach uzupełniających w Uxbridge w zachodnim Londynie w lipcu 2023 r. .

Miasto, z siedzibą w londyńskiej dzielnicy Hillingdon, znajduje się w niedawno rozszerzonej Strefie Ultra Niskiej Emisji (ULEZ), która była inicjatywą przeforsowaną przez Mayera Sadiqa Khana z londyńskiej Partii Pracy.

W trakcie kampanii przedwyborczej kandydat Partii Konserwatywnej obiecał zakwestionować decyzję o rozszerzeniu ULEZ, która zdaniem komentatorów politycznych tym razem miała kluczowe znaczenie dla powodzenia partii.

Jednak Don McLean, dyrektor generalny i założyciel firmy IES zajmującej się technologią klimatyczną, powiedział, że wykorzystywanie nastrojów wyborców wobec ULEZ w celu złagodzenia innych zielonych polityk brytyjskiego rządu jest niezwykle krótkowzroczne.

„Jesteśmy już w punkcie krytycznym [with the climate] i musimy przyspieszyć nasze wysiłki, jeśli mamy mieć jakąkolwiek szansę na uporanie się ze zmianami klimatycznymi, tzw [with] Jeśli Rishi Sunak wycofa się z kilku kluczowych polityk zerowej netto, przyszłe skutki będą katastrofalne” – powiedział.

„Wygląda na to, że premier traktuje… niechęć do ULEZ jako zielone światło dla szeregu kluczowych inicjatyw zerowych netto [and] w obecnym stanie Komisja ds. Zmian Klimatu ogłosiła w swoim najnowszym raporcie, że konieczne jest pilniejsze podjęcie działań [on net-zero] dla rządu nie mniej, więc niezwykle rozczarowujące jest, że Sunak może ryzykować tak wysoką stawką”.

Michael O’Hara, współzałożyciel Techies Go Green, koalicji firm zorientowanych na technologię, które zobowiązały się do dekarbonizacji swoich przedsiębiorstw, powiedział, że niezadowolenie wyborców z ULEZ to jedno, ale Sunak myli się, sądząc, że nie mają nic przeciwko zmiana klimatu.

„Ma nadzieję wykorzystać obawy wyborców dotyczące konieczności płacenia więcej za „zielone rozwiązania”, [but] Uważam, że Sunak popełnił błąd, opierając się na błędnym przekonaniu, że wyborcy nie mają nic przeciwko temu, aby nasze sadzenie nadal nabierało tempa” – stwierdziła O’Hara.

„Przywódcy branży i światowi potępili już niekonsekwencję i lekkomyślność tej decyzji. Dla nas wszystkich ucieka czas, aby zapobiec nieodwracalnym zmianom w naszej planecie, środowisku i różnorodności biologicznej. Potrzebujemy, aby nasz rząd przodował w dążeniu do celów zerowej netto, a nie wycofywał się z uzgodnionych polityk”.

W świetle słów i działań Sunaka w tej kwestii Rashik Parmar, dyrektor generalny grupy BCS, Chartered Institute for IT, stwierdził, że nie powinno to zniechęcać liderów biznesu do podwajania własnych inicjatyw zero netto.

„Zmiana klimatu to kryzys egzystencjalny, przed którym stoi ludzkość i każdy musi w tym pomóc, aby odegrać swoją rolę. Choć rząd mógł wycofać się z niektórych swoich zobowiązań, nie powinno to powstrzymywać każdego człowieka na planecie od podejmowania dzisiejszych działań” – stwierdził Parmar.

W tej kwestii branża informatyczna ma „ogromną rolę” do odegrania we wspieraniu przedsiębiorstw w kontynuowaniu inicjatyw zerowych netto pomimo zmieniającego się stanowiska rządu.

“Pierwszy, [by] dostarczanie wiarygodnych danych dotyczących emisji gazów cieplarnianych, które pozwolą liderom biznesowym wyższego szczebla na podejmowanie właściwych decyzji. Po drugie, w dekarbonizacji procesów biznesowych poprzez efektywne wykorzystanie automatyzacji” – kontynuował Parmar.

„Wreszcie, aby pomóc w dekarbonizacji samego IT, które ze względu na wykładniczy wzrost wykorzystania sztucznej inteligencji wymaga pilnej uwagi. BCS jest pionierem odpowiedzialnego przetwarzania danych, aby pomóc wszystkim specjalistom IT odegrać swoją rolę i wspierać się nawzajem w realizacji tego pilnego priorytetu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment