Brytyjska Agencja Kosmiczna finansuje projekty dotyczące śmieci kosmicznych i mikropulsji


Plik Brytyjska Agencja Kosmiczna przyznał fundusze w wysokości 300 000 GBP na pięć projektów wspierających rozwój technologii kosmicznej w ramach Krajowego Programu Technologii Kosmicznych.

Wśród projektów otrzymujących dofinansowanie znajdują się metody druku 3D i technologia ciekłokrystaliczna Uniwersytetu w Leeds, których celem jest opracowanie czujników dalekiej podczerwieni (FIR) do badania zmian klimatycznych i formowania się gwiazd.

Inny projekt, prowadzony przez Rocket Engineering w Londynie, stworzy kompaktowy system napędowy wielkości cegieł domowych do stosowania w nano i małych satelitach. Silniki wykorzystują elektromagnesy, aby umożliwić satelitom poruszanie się w celu obsługi statków kosmicznych na orbicie lub łagodzenia skutków zanieczyszczeń kosmicznych.

Trzecim projektem jest modułowy silnik napędowy (MPE) firmy Lena Space. MPE to gotowy do użycia system napędowy przystosowany do lotów, przeznaczony do obsługi programów małych rakiet nośnych. Projekt Pathfinder będzie obejmował szczegółowe prace projektowe nad MPE, w szczególności integrując kilka wcześniej opracowanych podsystemów Lena – w tym wtryskiwacz czopowy, pompy kriogeniczne z napędem elektrycznym i dysze produkowane przez AM – w jednym silniku.

Innym projektem otrzymującym dofinansowanie jest Oxfordshire County Council we współpracy ze Spottitt. Projekt skupia się na technicznej i handlowej wykonalności taniej, w pełni zautomatyzowanej usługi monitorowania składowisk odpadów i minerałów za pomocą obrazów satelitarnych. Obecne procesy opierają się prawie całkowicie na fizycznych wizytach w siedzibie w celu monitorowania aktywności i zmian.

Monitorowanie satelitarne stanowi bardziej opłacalną i dokładniejszą alternatywę, która może zapewnić częstsze monitorowanie działań, zmniejszając w ten sposób ryzyko długoterminowych szkód w środowisku. Projekt w pierwszej kolejności będzie monitorował składowiska odpadów i minerałów w Wielkiej Brytanii, mając na celu ostateczne wdrożenie systemu na całym świecie.

Reklama

Ostatnim projektem, który otrzyma dofinansowanie, jest SuperMagdrive firmy Rocket Engineering Limited, wspierany przez Wydział Materiałów Uniwersytetu Oksfordzkiego. SuperMagdrive to kompaktowy system napędowy przeznaczony dla nano i małych satelitów, którego celem jest kierowanie na klientów statków kosmicznych zainteresowanych ograniczaniem zanieczyszczeń kosmicznych i ich serwisowaniem na orbicie.

Minister nauki Amanda Solloway powiedziała: „Ta inwestycja będzie pomóc brytyjskim firmom kosmicznym Szybka ścieżka innowacyjnych technologii z prawdziwymi naukowymi i potencjał komercyjny, wspieranie naszego celu, aby Wielka Brytania zabezpieczyła 10% światowego rynku kosmicznego do 2030 roku.

„Od obserwacji zmian klimatycznych w kosmosie po ochronę naszych satelitów przed niebezpiecznymi śmieciami kosmicznymi, technologie te mogą rozszerzyć nasz zasięg w kosmos i poprawić jakość życia na Ziemi”.

Charles McCausland, szef głównych projektów i rozwoju technologii w brytyjskiej Agencji Kosmicznej, powiedział: „Ponieważ Wielka Brytania rozszerza swoje ambicje dotyczące sektora kosmicznego, wczesne wsparcie tego rodzaju może okazać się decydujące, jeśli chodzi o pomoc w osiągnięciu przewagi w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku globalnym . ”Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Overwatch 2 otwiera drzwi do powrotu 6 na 6

Kilka lat do Ostrzeżenia 2 doświadczenieniepokój graczy osiągnął punkt, w którym twórcy gry rozważają przywrócenie starych rozgrywek 12-osobowych. Dzisiejszy wpis na blogu od...

Harmonogram wydań wersji beta systemu iOS 18: Oto, kiedy można spodziewać się nowych wersji beta

Lato jest sezon beta dla platform oprogramowania Apple. Wraz z nowymi funkcjami i zmianami w każdej wersji, pytanie w głowach wielu użytkowników wersji...

Dzikie plotki o iPhonie 17, iOS 18 beta 4, obawy o budżet TV+

Benjamin i Chance rozmawiają o wiadomościach i plotkach z Apple z tego tygodnia, w tym o szalonych szczegółach dotyczących kierunku nowego modelu „Slim”,...
Advertisment