Broadcom/VMware: Łączymy siły w celu migracji z VMware


W tym tygodniu opublikowano kilka ogłoszeń dotyczących produktów, które ilustrują możliwości, jakie niektóre firmy IT dostrzegają w docieraniu do obecnych użytkowników VMware, którzy nie są zadowoleni ze zmian produktu pod rządami Broadcom.

Pod koniec 2023 roku sfinalizowano przejęcie VMware przez Broadcom. Broadcom ma strategię polegającą na przechodzeniu firm z licencji wieczystych na rzecz subskrypcji oprogramowania. Zmienił także licencjonowanie i wprowadził pakiety oprogramowania, które uczyniły platformę VMware większą drogie dla niektórych klientów. Jak donosi Computer Weekly, wydaje się, że z cennika usunięto licencje akademickie, co spowodowało znaczny wzrost opłat licencyjnych dla użytkowników VMware w edukacji.

Chociaż nie jest jasne, jak będą ewoluować długoterminowe plany Broadcom dotyczące VMware, jasne jest, że niektóre firmy IT widzą szansę na wykorzystanie zmian wprowadzonych przez firmę jako sposób na zwabienie klientów do alternatywnych technologii i usług.

Podczas Następna konferencja w 2024 roku w BarcelonieFirma Nutanix ogłosiła, że ​​dzięki wprowadzeniu platformy chmurowej Nutanix dla Dell PowerFlex zaoferuje elastyczność i wybór ekosystemu. Łączy to platformę chmurową Nutanix, obsługiwaną przez hiperwizor Acropolis (AHV), do obliczeń i Dell PowerFlex do przechowywania. To pierwszy raz, kiedy firma zajmująca się infrastrukturą hiperkonwergentną zaoferowała możliwość oddzielenia pamięci masowej podłączonej do sieci od infrastruktury HCI, która łączy w sobie moc obliczeniową, pamięć masową i sieć w jednym produkcie. „Klienci korporacyjni, którzy muszą niezależnie skalować moc obliczeniową i pamięć masową, będą mogli bezproblemowo rozszerzyć liniowo skalowalną pamięć masową firmy Dell na oprogramowanie Nutanix” – powiedział Nutanix.

W marcu dyrektor generalny Nutanix Rajiv Ramaswami omówili wyzwania związane z migracją z VMware do AHV, która wymaga zmiany architektury IT. „Nasza strategia polegała na całkowitym przejściu klientów na nowoczesną infrastrukturę wykorzystującą HCI. W ramach tego mogą zdecydować, czy chcą migrować z ESXi do naszego własnego AHV.”

Jednak zaledwie kilka miesięcy później firma oferuje teraz obsługę pamięci masowej — aczkolwiek tylko sieciowej pamięci masowej Dell PowerEdge. To pokazuje, że Nutanix zmienił takt, aby zmaksymalizować możliwości, jakie stwarza przejęcie VMware przez Broadcom.

Reklama

Przełączanie hypervisorów maszyn wirtualnych nie jest czymś łatwym. Niektóre aplikacje można migrować przy użyciu maszyny wirtualnej do migracji na maszynę wirtualną, ale jak już wcześniej informował Computer Weekly, niektóre aplikacje nie mają certyfikatu umożliwiającego działanie na platformie AVH; inne, np. serwery baz danych, mogą wymagać ponownej instalacji i synchronizacji danych. Administratorzy IT również będą potrzebowali przeszkolenia.

Szpital Dziecięcy Rady prowadzi system archiwizacji obrazów i komunikacji (PACS), który nie jest certyfikowany do działania na hiperwizorze Nutanix. Dostawca oprogramowania PACS obsługuje jednak VMware i hiperwizor KVM.

Dyrektor ds. technologii szpitala, Scott Voigts, powiedział, że po tym, jak powiedziano mu, że hiperwizor Acropolis opiera się na KVM, dostawca oprogramowania zrozumiał, że Acropolis jest do niego podobny, co pomogło mu w pracy nad certyfikacją.

Bas Dijkhuizen, dyrektor infrastruktury centrum kompetencyjnego w firmie Hero Group, producencie żywności konsumenckiej, istniejącym kliencie Nutanix, powiedział, że firma jest w trakcie migracji z VMware do AHV. Omawiając zmiany, jakich mogą doświadczyć administratorzy IT, powiedział: „Wszyscy są przyzwyczajeni do VMware vCenter i używają tego narzędzia od zawsze. Teraz nagle otrzymujesz Nutanix AHV, który ma interfejs użytkownika HTML5, który wygląda dziwnie. Ale chociaż wygląda dziwnie, spełnia tę samą funkcję.

Według Dijkhuizena 95% zadań, które administrator IT wykorzystałby do zarządzania maszynami wirtualnymi, faktycznie działa lepiej w interfejsie użytkownika Nutanix niż w vCenter.

Fakt, że migracja z VMware zajmie wiele miesięcy, jeśli nie lat, jest szansą, którą Rimini Street chce wykorzystać.

Migracja do infrastruktury hiperkonwergentnej

David Rowe, wiceprezes wykonawczy ds. globalnej transformacji w Rimini Street, powiedział, że organizacje korzystające lokalnie z oprogramowania VMware rozważają migrację do infrastruktury hiperkonwergentnej. Jednak taka migracja może zająć od 18 miesięcy do pięciu lat.

Rimini Street znalazło szansę do zaoferowania wsparcie zewnętrzne dla klientów VMware którzy mają licencje wieczyste i płacą duże opłaty za utrzymanie. „Wspieramy produkty bazodanowe i oprogramowanie pośrednie Oracle przez ponad dekadę” – powiedział. „Mamy metodę obsługi kodu skompilowanego, a nie kodu źródłowego, i wspieraliśmy już niektórych klientów, których oprogramowanie VMware stanowi część ich stosów technologicznych”.

JSR Corporation, globalny producent środków chemicznych do półprzewodników z siedzibą w Japonii, jest klientem Rimini Street, który postrzega nową usługę jako dobrą szansę. Kentaro Yamamoto, dyrektor generalny działu strategii IT w JSR Corporation, powiedział: „Rimini Street zapewnia wyjątkowe wsparcie dla naszej obecnej platformy oprogramowania dla przedsiębiorstw. Jesteśmy podekscytowani faktem, że mamy teraz możliwość przedłużenia żywotności naszych istniejących produktów VMware o lata i uzyskania wyjątkowego wsparcia dla naszej infrastruktury VMware za pośrednictwem Rimini Street.”Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment