Brazylia przejmuje iPhone’y ze sklepów ze względu na wymóg bezpłatnej ładowarki


Brazylijskie Ministerstwo Sprawiedliwości nakazało we wrześniu br wstrzymanie sprzedaży iPhone’ów w kraju po stwierdzeniu, że Apple szkodzi konsumentom, nie oferując zasilacza dołączonego do urządzenia. Nawet po wielomilionowych grzywnachApple nadal nie spełnia tego wymogu – co doprowadziło do tego, że regulator ochrony konsumentów z Dystryktu Federalnego przejął iPhone’y ze sklepów detalicznych.

iPhone’y skonfiskowane w Brazylii za brak ładowarki

Jak po raz pierwszy poinformował o Technoblog, Procon-DF przechwycił „setki iPhone’ów w różnych sklepach detalicznych w Brasilii”, stolicy Brazylii. W akcji o nazwie „Operacja Rozładowanie” regulator ma na celu zmusić Apple do przestrzegania lokalnego prawa, które wymaga wysyłania smartfonów z ładowarką dołączoną do opakowania.

Według raportu, iPhone’y zostały przejęte w sklepach przewoźników i autoryzowanych resellerach Apple. Regulator nakazał zakazanie każdego modelu iPhone’a, który nie ma ładowarki dołączonej do pudełka. Chociaż Apple przestało dostarczać akcesorium za darmo z iPhonem 12, firma zaktualizowała również iPhone’a 11 o nowe, bardziej kompaktowe pudełko bez ładowarki.

Po zajęciu iPhone’ów Apple Brazylia zwróciła się do rządu o zezwolenie na sprzedaż smartfona w kraju do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sporu. Firma poinformowała Technoblog że pomimo operacji nadal sprzedaje iPhone’y w Brazylii.

Jak zauważył o MacMagazine, sędzia Diego Câmara Alves, który zezwolił firmie na dalszą sprzedaż iPhone’ów w Brazylii do czasu prawomocnego orzeczenia, uważa, że ​​firma nie narusza żadnych praw konsumentów. Sędzia twierdzi też, że wydając taką decyzję, brazylijski regulator „nadużywa swoich uprawnień”. Apple twierdzi, że jest przekonany, że wygra spór prawny, a klienci „są świadomi różnych opcji ładowania i podłączania swoich urządzeń”.

Apple nie jest tak pewny siebie

Pomimo tego, co firma mówi o przekonaniu, że wygra spór, niedawna decyzja firmy pokazuje coś innego. Wraz z niedawno wydanym Apple TV nowej generacji, który jest dostarczany ze zaktualizowaną wersją Siri Remote z USB-C zamiast Lightning, firma zaprzestała wysyłki produktu z dołączonym kablem ładującym.

Reklama

Co ciekawe, w Brazylii nowy Apple TV 4K nadal jest dostarczany z kablem USB-C dołączonym do pudełka. Chociaż firma nie podaje powodów, dla których podjęła tę decyzję, wydaje się dość oczywiste, że Apple chciał uniknąć dalszych kar od brazylijskiego regulatora w związku z kontrowersjami dotyczącymi ładowarki iPhone’a.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Twitter przestał egzekwować swoje zasady dotyczące dezinformacji covidowej

Twitter nie będzie już podejmował działań przeciwko tweetom zawierającym dezinformacje covidowe lub kontom, które je publikują. Zamiast ogłosić zmianę, platforma dodała notatkę...

Przebudzenie Smoczych Wysp — World of Warcraft: Dragonflight jest już dostępne

World of Warcraft: Dragonflight, dziewiąty dodatek do cieszącej się uznaniem krytyków sieciowej gry fabularnej dla wielu graczy firmy Blizzard Entertainment, jest już dostępny!...

Historia sprawy Roe przeciwko Wade

The Podcasty Apple Ogłoszono zwycięzcę nagrody za rok 2022. Jabłko nazwane Wolno palący jako program roku, za omówienie historii przełomowej sprawy dotyczącej...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!