Braverman wywiera presję na Meta, aby wstrzymała plany kompleksowego szyfrowania


Minister spraw wewnętrznych Suella Braverman zwiększa presję na Meta w związku z jej planami wprowadzenia usług szyfrowania wiadomości typu end-to-end na Facebooku i Instagramie.

Rząd twierdzi, że plany tej firmy zajmującej się mediami społecznościowymi dotyczące wprowadzenia usług szyfrowania wiadomości będą miały „katastrofalny wpływ” na zdolność policji do wykrywania i ścigania wykorzystywania seksualnego dzieci.

Braverman wzywa Meta do „pilnego zobowiązania się” do wykorzystania technologii w celu wprowadzenia środków bezpieczeństwa w celu ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym lub do zaprzestania planowanego wprowadzenia usług przesyłania wiadomości szyfrowanych typu end-to-end (E2EE).

Kampanię minister spraw wewnętrznych wspierają organizacje charytatywne, w tym NSPCC, Fundacja Marie Collins i Fundacja Internet Watch.

„Meta nie zapewniła, że ​​będzie chronić swoje platformy przed obrzydliwymi sprawcami przemocy. Muszą opracować odpowiednie zabezpieczenia, które będą zgodne ze swoimi planami szyfrowanie typu end-to-end– powiedział Bravermann. „Niejednokrotnie dawałam jasno do zrozumienia, że ​​nie chcę iść na kompromis w sprawie bezpieczeństwa dzieci”.

Firmy technologiczne twierdzą, że ustawa o bezpieczeństwie w Internecie podważy szyfrowanie

Braverman interweniuje po wejściu w życie kontrowersyjnej ustawy o bezpieczeństwie w Internecie, która przyznaje organowi regulacyjnemu ds. komunikacji Ofcom uprawnienia do wymagania od dostawców szyfrowanych wiadomości instalowania „akredytowanej technologii” w celu skanowania wiadomości pod kątem nielegalnych treści.

Reklama

Firmy technologiczne i grupy społeczeństwa obywatelskiego argumentują, że nowe uprawnienia wprowadzą słabości, które podważają szyfrowanie i mogą zostać wykorzystane przez hakerów i zbójeckie państwa narodowe.

Firmy oferujące szyfrowane wiadomości i e-maile, w tym Proton, Signal i Element, zagroziły wycofaniem się z Wielkiej Brytanii, jeśli plany zostaną wprowadzone w życie.

„Jeśli Meta wdroży kompleksowe szyfrowanie zgodnie z planem, sprawi to, że ich platformy będą mniej bezpieczne dla dzieci i znacznie ograniczą naszą zbiorową zdolność do ich ochrony”

Jamesa Babbage’a, NCN

Meta ogłosiła plany przejścia do końca tego roku swoich usług przesyłania wiadomości na Facebooku i Instagramie na kompleksowe szyfrowanie.

Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) stwierdziła, że ​​jeśli Meta będzie kontynuować swoje plany wprowadzenia szyfrowania, utrata zgłoszeń kryminalnych z usług Facebook Messenger i Instagram Direct może oznaczać, że tysiące przestępców może pozostać niewykrytych.

Dyrektor generalny NCA James Babbage powiedział, że Meta wspiera organy ścigania, zgłaszając władzom przypadki wykorzystywania seksualnego.

„Jeśli jednak Meta wdroży kompleksowe szyfrowanie zgodnie z planem, sprawi to, że ich platformy będą mniej bezpieczne dla dzieci i znacznie ograniczą naszą zbiorową zdolność do ich ochrony” – powiedział. „Nie prosimy o nowy lub dodatkowy dostęp organów ścigania, po prostu prosimy, aby Meta zachowała możliwość dalszej współpracy z nami w celu identyfikowania nadużyć i zapobiegania im. Ta współpraca pozostaje absolutnie kluczowa.”

Brak dowodów na to, jak Meta będzie chronić dzieci

Interwencja minister spraw wewnętrznych nastąpiła po tym, jak w lipcu 2023 r. wyraziła obawy Meta we wspólnym piśmie z ekspertami ds. bezpieczeństwa dzieci, organami ścigania, osobami ocalałymi i organizacjami charytatywnymi zajmującymi się bezpieczeństwem dzieci.

W swoim piśmie Braverman poprosił Metę o szczegółowe dowody na to, w jaki sposób byłaby w stanie chronić bezpieczeństwo dzieci, gdyby szyfrowała swoje usługi przesyłania wiadomości. Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Meta nie była w stanie przedstawić żądanych dowodów, co wzbudziło obawy, że Meta nie posiada solidnych planów ochrony bezpieczeństwa dzieci.

Braverman nalega, aby Meta wykorzystała swoją „zdolność technologiczną” do opracowania systemów zdolnych do wykrywania materiałów przedstawiających wykorzystywanie dzieci w jej usługach szyfrowania wiadomości, przy jednoczesnym zachowaniu „najwyższej prywatności użytkowników”.

Kampania finansowana przez rząd Nie ma gdzie się ukryć wydany listy oraz filmy napisane i zaprezentowane przez osoby, które doświadczyły przemocy, założycielowi Meta, Markowi Zuckerbergowi, wzywające go do ponownego przemyślenia planów Meta dotyczących rozszerzenia wykorzystania szyfrowanych wiadomości.

W opublikowanym dzisiaj filmie Rhiannon-Faye McDonald, która doświadczyła przemocy i była szantażowana przez osobę, którą poznała w Internecie w wieku 13 lat, prosi Zuckerberga, aby nie narażał bezpieczeństwa dzieci na ryzyko poprzez wdrażanie kompleksowego szyfrowania.

„Jako ofiara wykorzystywania seksualnego dzieci bardziej niż ktokolwiek inny chcę wiedzieć, że moja prywatność jest chroniona. Co do zasady nie jestem też przeciwna E2EE, o ile istnieją zabezpieczenia, które oznaczają, że nie szkodzi on dzieciom i nie naraża ich na ryzyko” – mówi.

Środki zawarte w ustawie o bezpieczeństwie w Internecie, określone w sekcji 122, znane jako „klauzula szpiegowska”, pozwolą organowi regulacyjnemu Ofcom nałożyć na firmy technologiczne obowiązek wprowadzenia „akredytowanej” technologii skanowania zaszyfrowanych wiadomości i danych pod kątem nielegalnych treści.

Propozycje zaalarmowały dostawców szyfrowanych wiadomości e-mail i wiadomości, w tym Signal, Element i Proton, którzy zagrozili wycofaniem swoich usług z Wielkiej Brytanii, jeśli Ofcom wprowadzi swoje uprawnienia.

Wraz z kryptografami, naukowcami i grupami społeczeństwa obywatelskiego wyrazili obawy, że plany osłabią szyfrowanie i wprowadzą luki w zabezpieczeniach, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów, wrogie państwa narodowe lub sprawców nadużyć.

Ochrona prywatności przy wykrywaniu nielegalnych treści

Podczas uchwalania ustawy o bezpieczeństwie w Internecie w Izbie Lordów, młodszy minister Stephena Parkinsona stwierdzili, że organy regulacyjne nie będą korzystać z uprawnień przewidzianych w projekcie ustawy, aby wymagać od firm technologicznych skanowania zaszyfrowanych wiadomości, dopóki nie będzie to „technicznie wykonalne”.

Policja i urzędnicy rządowi twierdzą, że Meta ma zasoby i wiedzę specjalistyczną, aby opracować technologię, która może zarówno zachować prywatność, jak i wykryć wykorzystywanie seksualne dzieci, ale twierdzą, że nie chce zajmować się tym tematem.

Za jego pośrednictwem rząd sfinansował technologie weryfikujące koncepcję Fundusz wyzwań związanych z technologią bezpieczeństwaktórego celem jest znalezienie sposobów ochrony prywatności podczas wykrywania nielegalnych materiałów.

Jedną z takich technologii jest oprogramowanie SafetoWatch, które działa na telefonie lub komputerze i wykorzystuje uczenie maszynowe do identyfikowania w czasie rzeczywistym nieznanych wcześniej treści przedstawiających wykorzystywanie seksualne dzieci, aby zapobiec ich oglądaniu lub nagrywaniu.

„Wzywamy firmy, które chcą wprowadzić kompleksowe szyfrowanie swoich usług, aby dokładnie zastanowiły się nad wpływem na młodszych, bezbronnych użytkowników i wprowadziły funkcje bezpieczeństwa, których oczekiwalibyśmy w innych obszarach naszego życia”

Susie Hargreaves, Fundacja Internet Watch

Firma, która opracowała technologię, SafetoNetbył w stanie osadzić go w systemie operacyjnym telefonu z Androidem, aby wykrywać i blokować obrazy przedstawiające nadużycia po ich otrzymaniu z usługi zaszyfrowanych wiadomości lub przed ich wysłaniem.

Inną proponowaną technologią jest skanowanie po stronie klienta, które opiera się na oprogramowaniu zainstalowanym na telefonie komórkowym lub komputerze w celu skanowania wiadomości w poszukiwaniu znanych obrazów nadużyć. Eksperci rządowi argumentują, że podobną technologię wykorzystują już Microsoft i Apple do sprawdzania bezpieczeństwa haseł swoich klientów, porównując je z listami znanych haseł, które wyciekły bez opuszczania urządzenia.

Inna technologia, tzw Bezpieczne przetwarzanie wielostronneumożliwia także przeprowadzanie obliczeń w celu porównania obrazu w telefonie z listą znanych złych obrazów bez opuszczania obrazu przez telefon – zdaniem ekspertów rządowych.

Eksperci Home Office uważają, że Facebook i Instagram stanowią szczególne zagrożenie dla dzieci, ponieważ umożliwiają sprawcom wyszukiwanie potencjalnych ofiar i kontaktowanie się z nimi. Chociaż Facebook tworzy konta dzieci poniżej Domyślnie 16 prywatnychusługi stron trzecich umożliwiają odnalezienie posiadaczy kont w wieku poniżej 16 lat.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych szacuje, że 14 milionów raportów potencjalnego wykorzystywania dzieci mogłoby zostać utracone, gdyby Meta kontynuowała swoje plany, znacznie zwiększając ryzyko wykorzystywania dzieci lub innej poważnej krzywdy.

Susie Hargreaves, dyrektor naczelna Internet Watch Foundation, stwierdziła, że ​​jeśli Meta pójdzie dalej, istnieje niebezpieczeństwo „zgaszenia światła” w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci. „Wzywamy firmy, które chcą wprowadzić kompleksowe szyfrowanie swoich usług, aby dokładnie zastanowiły się nad wpływem na młodszych, bezbronnych użytkowników i wprowadziły funkcje bezpieczeństwa, których oczekiwalibyśmy w innych obszarach naszego życia” – dodała.

Peter Wanless, dyrektor naczelny NSPCC, powiedział, że sprawcy przemocy próbują przenieść ludzi z otwartych platform do usług szyfrowanych. „Słyszymy od Childline i osób, które przeżyły, jak przestępcy aktywnie przenoszą dzieci, na które byli celem, na otwarte platformy do kompleksowo szyfrowanych usług, aby je pielęgnować, a ostatecznie wykorzystywać” – powiedział. „Ofiary twierdzą, że oznacza to naruszenie ich praw do prywatności i bezpieczeństwa”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

OpenAI ogłasza SearchGPT, swoją wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji

OtwórzAI ogłasza długo oczekiwane wejście na rynek wyszukiwarek, WyszukajGPToparta na sztucznej inteligencji wyszukiwarka z dostępem do informacji w czasie rzeczywistym w całym internecie.Wyszukiwarka...

X ujawnia incydent bezpieczeństwa, który spowodował, że Twoje „prywatne” polubienia stały się publiczne

Xserwis społecznościowy Elona Muska, wcześniej znany jako Twitter, niedawno wprowadzono zmianę, która sprawiła, że ​​polubienia stały się prywatnetak aby tylko właściciel konta mógł...

AirTagi firmy Apple są w sprzedaży za 23,99 USD za sztukę, co odpowiada ich najniższej cenie w historii

W ciągu ostatniego miesiąca byliśmy świadkami wysypu nowych lokalizatorów Bluetooth, począwszy od nadchodzącego modelu Motoroli Tagowanie Moto Do Portfel zgodny z funkcją Znajdź...
Advertisment