Brak wstępnych specyfikacji zabija zwinne projekty


Badania dotyczące zarządzania projektami IT wykazały, że prawie dwie trzecie projektów wykorzystuje Manifest Agile’a ponieść porażkę.

Badania przeprowadzone na potrzeby książki pt Inżynieria udarowawykazały, że 65% projektów oprogramowania stosujących praktyki inżynierii Agile nie jest dostarczanych na czas i w ramach budżetu, przy zachowaniu wysokiego standardu jakości.

Choć koncentruje się na cenieniu jednostek i interakcji ponad procesami i narzędziami, ankieta przeprowadzona wśród 600 inżynierów oprogramowania z Wielkiej Brytanii i USA wykazała, że ​​projekty stosujące praktyki Manifestu Agile są o 268% bardziej narażone na niepowodzenie niż projekty, które z nich nie korzystają.

Badanie wykazało, że projekty, których specyfikacje lub wymagania zostały udokumentowane przed rozpoczęciem programowania, miały o 50% większe szanse powodzenia niż te, które tego nie zrobiły, projekty, które miały jasne wymagania przed rozpoczęciem programowania, miały o 97% większe szanse powodzenia, a projekty, które nie wymagały tworzenia Prawdopodobieństwo powodzenia znaczących zmian wymagań na późnym etapie procesu programowania było o 7% większe.

Junade Ali, autorka Inżynieria udarowa, powiedział: „Ponieważ 65% projektów stosujących praktyki Agile nie jest realizowanych na czas, czas zakwestionować kult Agile. Nasze badania wykazały, że jeśli chodzi o dostarczanie wysokiej jakości oprogramowania na czas i w ramach budżetu, liczy się solidny proces inżynierii wymagań oraz bezpieczeństwo psychiczne umożliwiające omawianie i rozwiązywanie pojawiających się problemów, przy jednoczesnym podejmowaniu kroków zapobiegających wypaleniu programistów. Ma to fundamentalne znaczenie dla filozofii inżynierii udarowej.”

W badaniu zbadano także, dlaczego inicjatywy transformacyjne kończą się niepowodzeniem. Pomimo obietnic metodologii transformacji, 70% transformacji cyfrowych i 96% transformacji Agile kończy się niepowodzeniem.

Reklama

Brytyjska Komisja ds. Rachunków Publicznych szacuje, że rząd Wielkiej Brytanii wydaje rocznie 20 miliardów funtów na zmiany cyfrowe. Badanie wykazało, że ryzyko niepowodzenia projektów wykorzystujących inżynierię uderzeniową było o 50% mniejsze, a w USA mogło skutkować zmniejszeniem wydatków na badania i rozwój o 115 miliardów dolarów rocznie. Zmniejszenie o 50% liczby projektów, które zakończyły się niepowodzeniem, przyniosłoby w Wielkiej Brytanii roczne oszczędności w wysokości 7 miliardów funtów.

W niedawny artykuł omawiający ustaleniaAli napisał: „Swoboda dyskusji i rozwiązywania problemów zwiększyła wskaźnik sukcesu o 87%.

Jednak badanie wykazało, że inżynierowie oprogramowania w Wielkiej Brytanii o 13% rzadziej uważali, że są w stanie to zrobić omawiać i rozwiązywać problemy niż te w USA; największa różnica wszystkich praktyk inżynieryjnych między obydwoma krajami. Ustalenia te wynikają z badania przeprowadzonego w listopadzie 2023 r. przez szkocką firmę konsultingową Engprax, z którego wynika, że ​​75% inżynierów oprogramowania w Wielkiej Brytanii spotkało się z odwetem, gdy ostatni raz zgłosili niewłaściwe postępowanie.

Gdy Ali wcześniej badał awarię oprogramowaniadoszedł do wniosku, że systemy informatyczne należy traktować jako systemy społeczno-techniczne, w których zarówno systemy ludzkie, jak i techniczne odgrywają rolę w ich bezpieczeństwie. Na przykład na sali operacyjnej lekarze, pielęgniarki i inny personel medyczny współpracują z technologią, aby zapewnić bezpieczeństwo. Podobnie, powiedział, w kokpicie samolotu to szybko myśląca interwencja pilotów może uratować życie, gdy komputery psują się.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Meze Audio przedstawia uniwersalne słuchawki douszne ALBA z adapterem USB-C

Meze Audio rozszerzyło swoją imponującą ofertę słuchawek o ALBA, nowy model douszny klasy podstawowej. Estetycznie wyrafinowane, z pięknym białym wykończeniem, nowe słuchawki...

W najbliższym czasie korzystanie z RCS w wersji beta systemu iOS 18 może nie być możliwe

Jak ogłosił Apple na konferencji WWDC 2024, iOS 18 oficjalnie zapewnia obsługę RCS – lub Rich Communication Services – na iPhone’a. Jednakże,...

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...
Advertisment