Brak umiejętności technicznych sprawia, że ​​zatrudnianie jest bardziej konkurencyjne, mówi Morgan McKinley


Według agencji talentów niedobór wykwalifikowanych pracowników na poszukiwane stanowiska technologiczne zmusza menedżerów ds. rekrutacji do większej konkurencyjności przy składaniu ofert pracy Morgana McKinleya Przewodnik dotyczący wynagrodzeń na rok 2024.

Zarówno sztuczna inteligencja (AI), jak i uczenie maszynowe (ML) to umiejętności poszukiwani, a brakuje ich na rynku talentów, ciągły problem w tym sektorze. Ponad trzy czwarte menedżerów zajmujących się rekrutacją stwierdziło, że w zeszłym roku ta nierównowaga sprawiła, że ​​zatrudnianie pracowników technicznych w Wielkiej Brytanii było bardzo konkurencyjne.

W skali globalnej nieco ponad 20% osób poszukujących talentów stwierdziło, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy oferowanie konkurencyjnego wynagrodzenia i świadczeń było przeszkodą w zatrudnianiu pracowników z branży technologicznej.

Kieran Scully, starszy menedżer ds. rekrutacji technologii w Morgan McKinley w Wielkiej Brytanii, powiedział, że oprócz sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, gdzie brakuje utalentowanych pracowników, w przyszłym roku będzie również zapotrzebowanie na pracowników zajmujących się danymi, cyberprzestrzeni i chmurą.

„Jednak brak wykwalifikowanych specjalistów w tych dziedzinach sprawi, że zatrudnienie będzie konkurencyjne” – stwierdził. „Niedobór talentów na niektórych rynkach spowoduje ciągły wzrost wynagrodzeń, szczególnie we wspomnianych obszarach, przy czym spodziewamy się ich większej stabilizacji w obszarze rozwoju oprogramowania”.

Wynagrodzenie jest jednym z głównych czynników wpływających na zainteresowanie ludzi pracą, przy czym 42% pracowników technologicznych w Wielkiej Brytanii uważa to za najwyższy priorytet przy poszukiwaniu nowej pracy. Przy ubieganiu się o pracę za bardzo ważną uznano także możliwość awansu i rozwoju.

Reklama

The elastyczność w wyborze czasu i miejsca pracy staje się coraz ważniejsze dla pracowników branży technologicznej, zwłaszcza kandydatów zróżnicowanych. Morgan McKinley odkrył, że 75% brytyjskich pracowników technologicznych stwierdziło, że możliwość pracy z domu znajduje się wśród pięciu najważniejszych korzyści, które uważają za najważniejsze.

Ponad 60% pracowników w Wielkiej Brytanii stwierdziło nawet, że zaakceptowaliby spadek wynagrodzenia, gdyby mogli pracować w pełni elastycznie.

Niedobory umiejętności to: a długotrwały problem w sektorze technologii, a wiele osób skarży się na brak wykwalifikowanych pracowników technologicznych na stanowiskach. Morgan McKinley odkrył, że jedna czwarta osób próbujących zatrudnić talenty technologiczne na całym świecie jako wyzwanie podała brak talentów technologicznych.

Zatrudnienie w branży technologicznej odbyło się wzrosty i spadki od początku pandemiiprzy wzroście zatrudnienia w okresie blokad, gdy stało się jasne, jak ważna będzie technologia dla utrzymania płynności przedsiębiorstw, a następnie maleje wraz z inflacją i niepewnością obniżyło budżety IT.

Morgan McKinley stwierdził jednak, że sytuacja zaczyna się uspokajać: 19% menedżerów ds. rekrutacji na całym świecie stwierdziło, że brak akceptacji dla nowych pracowników stanowi wyzwanie, a połowa menedżerów ds. technologii stwierdziła, że ​​zwiększy zatrudnienie w pierwszej połowie 2024 r.

W zeszłym roku wśród pracowników branży technologicznej panowała pewna niepewność, jeśli chodzi o znalezienie nowej pracy lub pozostanie na dotychczasowym stanowisku. Kiedy pandemia zwiększyła zapotrzebowanie na pracowników technologicznych, firma władza była w rękach pracowników wybierać role w oparciu o to, co jest dla nich ważne, pozostawiając organizacje łowiące w tej samej puli talentów.

Ale na początku ubiegłego roku wielu tak zaniepokojony możliwością zwolnienia w miarę jak klimat gospodarczy przyniósł cięcia budżetowe i doniesienia o utracie miejsc pracy.

Tempo, w jakim pracownicy poszukują nowych stanowisk w branży technologicznej, jest zróżnicowane: Morgan McKinley stwierdził, że 63% talentów technologicznych w Wielkiej Brytanii zdecydowało się pozostać na swoich stanowiskach w ciągu ostatniego roku ze względu na niepewność, podczas gdy obecnie na całym świecie prawie połowa pracowników poszukuje nową rolę w przyszłym roku, a 31% jest otwartych na pomysł przeprowadzki.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Projekt Apple Watch Ultra z mikroLED nie został odwołany, wynika z raportu dotyczącego łańcucha dostaw

W zeszłym tygodniu poddaliśmy w wątpliwość w sprawie doniesień, że mikro-LED Apple Watch Ultra projekt został anulowany, a nowy raport na temat łańcucha...

Wywiady na temat bezpieczeństwa: Cyberbezpieczeństwo polega na skutecznym zarządzaniu ryzykiem

Dobry strategia bezpieczeństwa cybernetycznego powinno zawsze zaczynać się od określenia, jakie ryzyko firma jest skłonna tolerować, a w realizację tego zadania menedżer ds....

Asustor przedstawia NAS Drivestor 2 Lite

Asustor przedstawia serwer NAS dla każdego — Drivestor 2 Lite. Drivestor 2 Lite i Drivestor Pro Gen 2 wykorzystują wydajne czterordzeniowe procesory...
Advertisment