Bodies Bodies Bodies, teraz dostępne w serwisie Netflix, to Agatha Christie w erze internetu


Oto bardzo stary sposób myślenia o filmie o bardzo młodych ludziach: W Kazaniu na Górze Jezus – proszę, nie odchodź, obiecuję, że to będzie zabawne – czuje się zmuszony porozmawiać o morderstwie. Mówi, że to złe (całkiem niekontrowersyjne), a potem, jak to zwykle bywa w opowieściach o Jezusie, dziki z kolei w lewo, aby powiedzieć: „Każdy, kto bez przyczyny gniewa się na swego brata, naraża się na niebezpieczeństwo sądu, a każdemu, kto powie: ‚Głupcze’, grozi niebezpieczeństwo ognia piekielnego”.

Myślę, że takie byłoby biblijne pochodzenie wyrażenia „gadaj bzdury, daj się uderzyć”. Tylko, że to coś bardziej ekstremalnego. To bardziej przypomina: „Gówdź bzdury, weź dostał,” podnosząc nierozwiązane animozje do rangi powagi morderstwa. Ciała Ciała Ciała jest bardzo nowoczesnym wyrazem tego uczucia. To film, w którym grupa przyjaciół, którzy tak naprawdę nie lubią się nawzajem lub nie wiedzą o sobie zbyt wiele, zbiera się w domu, a każdy z nich jest absolutnym kotłownią plotek i złej woli, po czym zwraca się przeciwko sobie, gdy ludzie zaczynają w tajemniczy sposób umierać. To rodzaj horroru, ale w większości bardzo zabawnego.

Dosadna, ale skuteczna satyra społeczna reżyserki Haliny Reijn — sytuacja staje się naprawdę nieprzyjemna, gdy nie ma Wi-Fi, Reijn notatki w wywiadach Akcja rozgrywa się w ciągu jednej nocy, gdy Sophie (Amandla Stenberg) zabiera swoją nową dziewczynę, Bee (Maria Bakalova), na weekend z przyjaciółmi (w tym Rachel Sennott, Pete Davidson i Lee Pace) do dużego, starego domu. To, co zaczyna się jako gra towarzyska o morderstwie, kończy się prawdziwym morderstwem, a wszystko, co wszyscy przeciwko sobie zarzucali, natychmiast wypływa na powierzchnię, gdy zgromadzeni dwudziestolatkowie próbują dowiedzieć się, kto ich zabija.

W czym jest super Ciała Ciała Ciała niekoniecznie jest fabuła lub komentarz, ale sposób, w jaki przedstawia zaktualizowany zestaw archetypów w stylu Agathy Christie, zaczerpniętych z życia online. Żarty wynikają z tego, jak te archetypowe postacie komunikują się (lub nie) ze sobą, podczas gdy osobiste uczucia i niepowodzenia są pośredniczone lub maskowane przez mowa terapeutyczna i memetyczne bon mots. (Najzabawniejszy żart dotyczy mapy gwiazd danej postaci.)

Jak zauważył nasz recenzent kiedy premiera filmu:

Twórcy filmu dokonują przekonującego wyboru, łącząc w sobie rozlew krwi i absurd. Zamiast pozwolić, aby satyra ustąpiła miejsca napięciu rodem z horroru, sprawiają, że oskarżenia i obrona stają się coraz głośniejsze i bardziej absurdalne, w miarę jak bohaterowie czują się bardziej zagrożeni. W pewnym momencie śmiertelne niebezpieczeństwo zostaje przerwane przez równie szokującą zdradę, że jeden przyjaciel może hejtować podcast innego.

Ciała Ciała Ciała w żadnym wypadku nie był hitem kinowym w momencie premiery, zdobywając tuż za 14 milionami dolarów w swoim skromnym okresie. Jednak film tak przejrzyście pokazujący, jak bycie online zakłóca nasze interakcje offline, być może najlepiej nadaje się dla streamera takiego jak Netflix, gdzie może go bez końca oglądać, analizować i zapamiętywać przez ludzi zarówno żartujących, jak i żałośnie o tym nieświadomych. Trochę jak Jezus.

Reklama

Mówiłem ci, że to będzie zabawne.

Ciała Ciała Ciała jest teraz transmitowany strumieniowo w serwisie Netflix.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Telewizory Samsung Frame inspirowane sztuką są teraz tańsze nawet o 1000 dolarów

Każdy może lubić oglądanie filmów na dużym ekranie, ale potężny panel po wyłączeniu tylko razi w oczy. Dlatego Telewizor Samsung Frame stało...

Nowy elektryczny robot Atlas firmy Boston Dynamics wytwarza koszmarne paliwo

Firma Boston Dynamics chciała, aby nowa wersja pokazała, że ​​Atlas może zachować humanoidalną formę, nie ograniczając „sposób poruszania się dwunożnego robota”. Nowa...

Szczegóły edycji kolekcjonerskiej Homeworld 3

Po dwumiesięcznym opóźnieniu, Świat ojczysty 3 jest gotowa do premiery 13 maja, ale możesz zagrać w nią trzy dni wcześniej dzięki...
Advertisment