Bluesky uruchamia alternatywne kanały z niestandardowymi algorytmami


Gdy Bluesky został uruchomiony na początku tego roku, twórcy powiedzieli, że sieć społecznościowa skupi się przede wszystkim na umożliwieniu użytkownikom przeglądania treści od osób, które obserwują. Chociaż pozostaje to prawdą, Bluesky udostępnia teraz swoim użytkownikom alternatywne kanały z niestandardowymi algorytmami.

Bluesky ma teraz kanały z niestandardowymi algorytmami

Nowa funkcja o nazwie „Moje kanały” umożliwia użytkownikom przypinanie alternatywnych kanałów do ich strony głównej Bluesky. Działa to prawie tak samo, jak listy na Twitterze. W rezultacie możesz mieć różne ramy czasowe dla określonych treści. Domyślnie dostępne są cztery kanały, w tym What’s Hot (z najpopularniejszymi treściami), Popularne wśród znajomych (z rzeczami, które lubią Twoi znajomi) i Bluesky Team (zawierający posty twórców Bluesky).

Czwarty kanał to What’s Hot Classic, który według twórców przywraca „oryginalne wrażenia What’s Hot” z czasu wydania Bluesky. Ale oprócz tych czterech kanałów użytkownicy mogą wyszukiwać więcej, które najlepiej pasują do ich zainteresowań. Możesz uzyskać dostęp do tych kanałów w dowolnym momencie, nawet bez przypinania ich do strony głównej.

Na przykład istnieją już kanały, które pokazują tylko treści z kont, które obserwujesz (bez polubień i repostów), zdjęcia kotów, treści techniczne i gry. Podczas gdy większość sieci społecznościowych agresywnie forsuje swoje algorytmy na użytkownikach, wspaniale jest widzieć platformę idącą odwrotną drogą i pozwalającą użytkownikom wybrać to, co chcą zobaczyć.

Nadal wymaga zaproszenia

W zeszłym miesiącu, Bluesky został zaktualizowany o moderację treści. Ale pomimo tych wszystkich nowych funkcji platforma jest nadal uważana za wersję beta i nadal wymaga zaproszenia od kogoś, kto jest już użytkownikiem Bluesky. Nie jest jasne, kiedy dokładnie Bluesky stanie się dostępny dla każdego, kto chce dołączyć do sieci społecznościowej, ale zespół ułatwia obecnym użytkownikom zapraszanie większej liczby osób do utworzenia nowego konta.

Reklama

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, Bluesky to nowa sieć społecznościowa obsługiwana przez współzałożyciela Twittera, Jacka Dorseya, która działa prawie tak samo jak Twitter, ale z bardziej zdecentralizowanym podejściem – podobnie jak Mastodon.

Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do Bluesky za pośrednictwem swojego oficjalnego Aplikacja na iPhone’a Lub strona internetowa. (przez Krawędź)

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Fractal Design prezentuje swoją obudowę Terra SFF na targach Computex

Fractal Design podąża subtelną drogą ze swoją nowością Terra kompaktowa obudowa PC, jej jedyny nowy produkt prezentowany na targach Computex – mała obudowa...

Ogłoszono bezpłatne gry PlayStation Plus z czerwca 2023 r. na PS4, PS5

Subskrybenci PlayStation Plus Essential darmowe gry na czerwiec Czy NBA2K23, Ewolucja świata jurajskiego 2I Dojazd do Yomi. Gracze mogą...

Najnowsze DLC Escape Academy pojawi się w czerwcu

Akademia ucieczki był jedna z moich ulubionych gier zeszłego roku. Uwielbiałem trudne łamigłówki w stylu pokoju ucieczki, które dawały mi dobre, obfite...
Advertisment