Bloomberg: John Ternus wyłania się jako najbardziej prawdopodobny następca Tima Cooka na stanowisku dyrektora generalnego Apple


Nowy raport z Bloomberga Dzisiaj szczegółowo przyglądamy się, kto mógłby zastąpić Tima Cooka na stanowisku dyrektora generalnego Apple, który sprawuje tę funkcję od 2011 r. i w tym roku kończy 64 lata. Chociaż w raporcie stwierdzono, że „nie ma powodu zakładać, że zmiana na stanowisku kierowniczym jest nieunikniona”, istnieje wiele możliwości co do tego, kto ostatecznie przejmie kontrolę nad kodem.

Z raportu, opartego na rozmowach z „kilkoma osobami zaznajomionymi z wewnętrznym funkcjonowaniem Apple”, wynika, że ​​gdyby wkrótce nastąpiła zmiana, dyrektor operacyjny Jeff Williams prawie na pewno przejąć stery jako dyrektor generalny:

Osoby te twierdzą, że gdyby Cook wkrótce ustąpił ze stanowiska, prawie na pewno zastąpiłby go dyrektor operacyjny Jeff Williams, który kilka lat temu okazał się głównym kandydatem na następcę Cooka.

Ale Williams, który w tym roku skończy 61 lat, jest tylko o dwa lata młodszy od Cooka, a znawcy firmy twierdzą, że obecnie jest mało prawdopodobne, że zostanie nowym, długoterminowym szefem. Zarząd Apple prawdopodobnie potrzebowałby dyrektora, który, podobnie jak Cook i Jobs, pracowałby w firmie przez co najmniej dekadę. „Jeśli zapytano mnie pięć lat temu, było bardzo jasne, że Jeff przewodzi grupie, która zostanie dyrektorem generalnym” – mówi jeden z długoletnich dyrektorów Apple. „Jednak powolność odświeżania pakietu C powoduje problem, kogo można zaprosić na pokład”.

Jednak z raportu wynika, że ​​„bliskie mu osoby” uważają, że Cook będzie dyrektorem generalnym Apple „przez co najmniej kolejne trzy lata”. Jeśli to się powiedzie, John Ternus będzie „najbardziej prawdopodobnym następcą” Tima Cooka na stanowisku dyrektora generalnego Apple.

Ternus jest obecnie starszym wiceprezesem ds. inżynierii sprzętu Apple, a w ciągu ostatnich kilku lat odgrywał w Apple coraz bardziej widoczną rolę.

W raporcie opisano Ternusa jako „lubianego w Apple” i pochwalono go Tima Cooka, Eddy’ego Cue i wielu innych. Kluczowym czynnikiem jest również to, że Ternus ma 49 lat. To sprawia, że ​​„z większym prawdopodobieństwem niż inni członkowie zespołu wykonawczego pozostanie w firmie na dłużej”.

Ternus jest lubiany w Apple i zyskał szacunek Cooka, Williamsa i innych liderów. „Tim bardzo go lubi, ponieważ potrafi dobrze przedstawić prezentację, jest bardzo łagodny, nigdy nie umieszcza w e-mailach niczego kontrowersyjnego i jest bardzo powściągliwy w podejmowaniu decyzji” – mówi jedna z osób bliskich kierownictwu Apple. „Ma wiele cech menedżerskich, takich jak Tim”. Christopher Stringer, były czołowy projektant sprzętu Apple, nazwał Ternusa „niezawodną ręką”, która „nigdy nie zawiodła w żadnej roli, na którą został wyniesiony”. Eddy Cue, dyrektor Apple, znany jako najbliższy powiernik Cooka, prywatnie powiedział współpracownikom, że według osoby posiadającej wiedzę w tej sprawie Ternus powinien zostać kolejnym dyrektorem generalnym.

Reklama

A co z innymi menedżerami Apple? Bloomberga twierdzi, że ludzie tacy jak Craig Federighi i Deirdre O’Brien są „mało prawdopodobnymi następcami” Cooka, mimo że są lubiani.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cała dzisiejsza generatywna sztuczna inteligencja jest w wersji beta – nie tylko iOS 18

Sugeruje to najnowszy biuletyn Marka Gurmana Jabłko może zdecydować się na oznaczenie sztuczna inteligencja cechy w iOS 18 Jak wersja beta lub podglądpodobnie...

SonicFi wprowadza produkty sieciowe dla małych i średnich firm

SonicFi Inc., zupełnie nowa firma, której celem jest dostarczanie rozwiązań dla małych i średnich firm, debiutuje dziś swoją serią produktów sieciowych w chmurze...

Oferty z okazji Dnia Pamięci Apple 9to5Mac

Oferty Apple z okazji Dnia Pamięci są już dostępne. Zbliża się weekend z okazji Dnia Pamięci, a to oznacza, że ​​śledzimy więcej...
Advertisment