Blokada TikTok: oto wszystko, co wiemy


Jak oczekiwany, ustawa, która może ostatecznie zakazać TikToka w Stanach Zjednoczonych, została oficjalnie przyjęta przez Izbę. Ustawa zatytułowana „Ustawa o ochronie Amerykanów przed aplikacjami kontrolowanymi przez zagranicznego przeciwnika” została zatwierdzona w środę, zapewniając 352 głosy za i 65 głosów przeciw.

Teraz ustawa ma trafić do Senatu, gdzie jej oblicze jest mniej jasne.

Blokada TikTok: Oto wszystko, co wiemy

Ustawa, o której mowa, nie zakazuje bezpośrednio TikToka. Zamiast tego daje powiązanej z Chinami spółce macierzystej ByteDance około pięciu miesięcy na sprzedaż TikTok. Jeśli jednak ByteDance nie sprzeda TikToka w tym terminie, aplikacja zostanie skutecznie zakazana w Stanach Zjednoczonych.

W obecnym brzmieniu projekt ustawy zabraniałby operatorom sklepów z aplikacjami, takim jak Apple i Google, hostowania TikTok w Stanach Zjednoczonych. Ustawodawcy próbowali wyjaśnić, że niekoniecznie jest to zakaz, ale raczej „wymuszona sprzedaż”.

Teraz, gdy projekt ustawy został zaakceptowany przez Izbę, trafia do Senatu, gdzie jego los jest bardziej niejasny. Jak my zanotowano dzisiaj wcześniejw przeciwieństwie do Izby, w Senacie nie ma jasnego, odpowiadającego mu ustawodawstwa cieszącego się poparciem obu partii. Jeżeli jednak rozwiązanie to ostatecznie przejdzie przez Senat, prezydent Biden powiedział, że podpisze tę ustawę.

Reklama

Osie notatki że senatorowie Mark Warner (ze stanu Wirginia) i Marco Rubio (ze stanu Floryda) – dwaj czołowi senatorowie w Komisji ds. Wywiadu – wyrazili swoje poparcie dla ustawy po jej dzisiejszym przyjęciu przez Izbę.

„Dzisiejsze mocne ponadpartyjne głosowanie w Izbie Reprezentantów dodało nam otuchy i nie możemy się doczekać wspólnej pracy nad przyjęciem tej ustawy przez Senat i jej podpisaniem” – stwierdzili obaj w oświadczeniu.

Ustawa jest wynikiem obaw, że TikTok i ByteDance mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego w Stanach Zjednoczonych. ByteDance wielokrotnie próbował rozwiać te obawy i stwierdził, że chiński rząd nigdy nie żądał żadnych danych na temat użytkowników TikTok w Stanach Zjednoczonych. A gdyby tak było, ByteDance nie przekazałby tych danych.

W dzisiejszym oświadczeniu rzecznik TikTok powiedział:

„Ten proces był tajny, a ustawa została zablokowana z jednego powodu: jest to zakaz. Mamy nadzieję, że Senat rozważy fakty, wysłucha swoich wyborców i zda sobie sprawę z wpływu na gospodarkę, 7 milionów małych firm i 170 milionów Amerykanów korzystających z naszych usług”.

Donald Trump, były prezydent i faworyt w tegorocznej nominacji Republikanów, tak właśnie zrobił dźwięczny jego sprzeciw wobec tego ustawodawstwa wynikał z obaw, że oddałoby ono więcej władzy w ręce Meta.

W poście w mediach społecznościowych Trump powiedział: „Jeśli pozbędziesz się TikToka, Facebook i Zuckerschmuck podwoją swój biznes. Nie chcę, żeby Facebook, który oszukiwał w ostatnich wyborach, radził sobie lepiej. To prawdziwy wróg ludu!”

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment