Kolejne rozszerzenie do Świat Warcrafta będzie pierwszą z trzyczęściowej serii znanej jako Saga Worldsoul i teraz wiemy, kiedy się ukaże. Ogłosił to podczas Xbox Games Showcase należący do Microsoftu Blizzard Entertainment Wojna wewnątrz będzie dostępny na PC od 26 sierpnia.
Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o Sadze Worldsoul, wraz z kolejnymi rozszerzeniami Północ I Ostatni Tytan, na BlizzConie 2023. Z na rok 2024 nie zaplanowano BlizzConuma sens, że Blizzard podałby datę premiery podczas wydarzenia Xbox Showcase. Wojna wewnątrz jest już w fazie testów beta i gracze ślęczą nad już dostępną zawartością.
W Wojna wewnątrz, gracze w końcu zajmują się problemem gigantycznego miecza, który przebił pustynie Silithus, pozostawionego przez uwięzionego Tytana Sargerasa. Świat Azeroth od lat zmaga się z tą wielką raną. w Bitwa o Azeroth ekspansji obie frakcje zakończyły wojnę o nowy zasób zwany Azerytem, który zaczął wylewać się z ziemi po tym wielkim uderzeniu miecza. Podczas Krainy cieni I Stado smoków rozszerzenia zostały zepchnięte na bok w stosunku do innych historii, wygląda na to, że wracamy do tej fabuły w wielkim stylu.
Wojna wewnątrz obejmuje Warbands, system rozwoju wielu postaci, który pozwala graczom czerpać korzyści bez konieczności dzielenia wysiłku między alty, a także szybkie biegi po lochach zwane Delves, które oferują sesje gry solo z intrygującymi nagrodami. Możemy spodziewać się wycieczki po niezbadanych wcześniej podziemnych obszarach Azeroth, takich jak starożytne królestwo Nerubian i ojczyzna Ziemian, którzy dołączą zarówno do Hordy, jak i Przymierza jako kolejna rasa postaci.