BlackBerry wprowadza na rynek platformę QNX Sound Audio i akustyczną dla pojazdów definiowanych programowo


Na targach CES 2024 firma BlackBerry ogłosiła wprowadzenie QNX Sound, innowacyjnej platformy rozwojowej, która oddziela oprogramowanie audio i akustyczne od sprzętu pojazdu, aby zapewnić projektantom i inżynierom dźwięku pełną swobodę twórczą w dostarczaniu nowych i ekscytujących wrażeń dźwiękowych w pojazdach. Nowa platforma BlackBerry QNX Sound została rozszerzona o pełny zestaw narzędzi do optymalizacji oprogramowania firmy Dirac.

Na targach CES 2024 firma BlackBerry ogłosiła wprowadzenie QNX Sound, innowacyjnej platformy rozwojowej, która oddziela oprogramowanie audio i akustyczne od sprzętu pojazdu, aby zapewnić projektantom i inżynierom dźwięku pełną swobodę twórczą w dostarczaniu nowych i ekscytujących wrażeń dźwiękowych w pojazdach. Nowa platforma BlackBerry QNX Sound została rozszerzona o pełny zestaw narzędzi do optymalizacji oprogramowania firmy Dirac.

BlackBerry z siedzibą w Waterloo w Ontario to firma zajmująca się oprogramowaniem, która wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe w połączonych, wbudowanych systemach. Nowe oprogramowanie QNX Sound oferuje producentom samochodów platformę dla innowacji w zakresie rozrywki audio, komfortu, komunikacji i bezpieczeństwa.

QNX Sound umożliwia projektantom samochodowych systemów audio płynną i ekonomiczną konsolidację wszystkich funkcji audio i akustycznych w ramach głównego stosu oprogramowania architektury pojazdu definiowanej programowo, przy użyciu wstępnie zintegrowanych i wstępnie przetestowanych technologii podstawowych. Obejmuje to kompletną, gotową do użycia bibliotekę funkcjonalnych modułów akustyki samochodowej do telefonii, ostrzegania o bezpieczeństwie, redukcji hałasu, ulepszania dźwięku, odtwarzania multimediów itp.

Podstawa oprogramowania BlackBerry nie tylko zapewnia większą kontrolę nad jakością i funkcjonalnością tych usług, ale zawiera także zaawansowane narzędzia dostrajające z graficznym interfejsem programowania, który uwalnia nieskończoną kreatywność w przetwarzaniu sygnału. Zapewnia to producentom samochodów całkowicie opartą na oprogramowaniu podstawę do odkrywania nowych usług audio oraz współpracy z firmami technologicznymi i dostawcami treści multimedialnych w celu wprowadzenia do pojazdu nowych funkcji o wartości dodanej, otwierając nowe możliwości tworzenia nowych źródeł przychodów z aktywacji funkcje opcjonalne – lub uaktualnienie z podstawowego dźwięku do markowego poziomu premium – w ramach usług na żądanie lub w ramach subskrypcji.

„W erze pojazdów definiowanych programowo dźwięk staje się nowym polem działania dla innowacji i różnicowania” – mówi John Wall, starszy wiceprezes i szef QNX w BlackBerry. „QNX Sound to najlepsza cyfrowa platforma audio dla przemysłu motoryzacyjnego i najbardziej wszechstronna dostępna podstawa innowacji. Dzięki niej umożliwiamy producentom samochodów odkrywanie nowych możliwości biznesowych i ekscytującej współpracy, która naprawdę przemówi i ekscytuje użytkownika końcowego”.

Reklama

Według BlackBerry QNX Sound to jedyne definiowane programowo rozwiązanie audio i akustyczne dla przemysłu motoryzacyjnego, które zostało w pełni przetestowane w produkcji i wstępnie zintegrowane z układami SoC nowej generacji. Platforma jest wstępnie zintegrowana z systemem operacyjnym BlackBerry QNX Real Time Operating System (RTOS) i QNX Hypervisor oraz zawiera mechanizm rozszerzenia audio, który umożliwia zewnętrznym dostawcom przetwarzania sygnału kompilowanie i wdrażanie własnych algorytmów kodu C. Co więcej, został on wstępnie przetestowany z wiodącymi dostawcami sprzętu pomiarowego i symulacyjnego oraz otwartymi standardami branżowymi, takimi jak VirtIO, aby wspierać możliwości projektowania dźwięku, strojenia i projektowania przepływu sygnału w celu uzyskania nowych, ekscytujących funkcji zarówno w chmurze, jak i ostatecznie na urządzeniach docelowych.

 

Integracja Diraca

Ogłaszając nową platformę, szwedzki pionier dźwięku cyfrowego Dirac potwierdził również, że rozszerzył współpracę w celu zintegrowania rozwiązań optymalizacyjnych oprogramowania Dirac Opteo i Dirac Virtuo z nową platformą BlackBerry QNX Sound. Oznacza to rozszerzenie dotychczasowej współpracy firm, która rozpoczęła się na targach CES 2023 wraz z integracją Dirac Opteo z platformą zarządzania akustyką QNX.

Według Hendrika Hermanna, wiceprezesa ds. motoryzacji w firmie Dirac, współpraca pokazuje również wspólne przekonanie Diraca i BlackBerry QNX, że wrażenia dźwiękowe będą kluczowym czynnikiem wyróżniającym w epoce pojazdów definiowanych programowo, które mogą oferować aktualizacje oparte na subskrypcji za pośrednictwem łączności bezprzewodowej. aktualizacje oprogramowania.

„Dzięki naszej integracji z QNX Sound, gotowe rozwiązania firmy Dirac umożliwiają producentom płynną i opłacalną modernizację systemu dźwiękowego w każdym pojeździe, zapewniając niezrównane zanurzenie i wydajność” – mówi Hermann. „Daje to producentom samochodów możliwość wprowadzenia do swoich pojazdów nowej funkcji o wartości dodanej, jednocześnie otwierając nowe źródła przychodów dzięki usługom subskrypcji i innym ulepszeniom na żądanie”.

„Naszą pasją w Dirac jest uwalnianie niewykorzystanego potencjału w każdym systemie audio, szczególnie w samochodach, gdzie doskonały dźwięk jest istotną częścią wrażeń. Pracując ramię w ramię z zespołem BlackBerry QNX, zintegrowaliśmy w pełni skalowalny Wtyczka Dirac zawierająca wszystkie nasze technologie, które bezproblemowo integrują się z platformą QNX Sound. Ta współpraca zapewnia producentom OEM łatwy dostęp do naszych rozwiązań, maksymalizując wierność i zanurzenie, a także oferuje elastyczność ciągłego ulepszania i odświeżania wrażeń dźwiękowych w samochodzie dla słuchaczy – dodaje Hendrik Hermann.

Współpracując z BlackBerry QNX, Dirac zintegrował w pełni skalowalną wtyczkę Dirac, zawierającą wszystkie wiodące w branży technologie optymalizacji dźwięku firmy Dirac, z platformą QNX Sound. Wtyczka Dirac będzie zawierać rozwiązanie do optymalizacji dźwięku cyfrowego Dirac Opteo, które poprawia jakość dźwięku samochodowych systemów audio przy użyciu technologii, takich jak korekcja fazy mieszanej MIMO, korekcja odpowiedzi impulsowej mieszanej fazy i inne opatentowane technologie.

Będzie również wyposażony Wirtuo Diraca, który wykorzystuje najbardziej wyrafinowany algorytm audio w branży, aby zapewnić kierowcom i pasażerom wysokiej jakości, wciągający dźwięk. Z samochodowych rozwiązań audio firmy Dirac korzystają obecnie między innymi wiodące marki motoryzacyjne Rolls Royce, Volvo, Polestar, Genesis, NIO i BYD.

www.dirac.com

www.blackberry.comSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dziewięciu pracowników Google aresztowanych po protestach okupacyjnych dotyczących Projektu Nimbus

Dziewięciu pracowników Google, którzy zajmowali biura firmy w Nowym Jorku i Kalifornii, zostało aresztowanych we wtorek wieczorem po ośmiogodzinnym napadzie.Pracownicy protestowali przeciwko zaangażowaniu...

Wieloletni szef sterowników Linux Nouveau, Ben Skeggs, dołącza do firmy NVIDIA

Ben Skeggs, główny opiekun sterownika GPU NVIDIA o otwartym kodzie źródłowym dla jądra systemu Linux o nazwie Nouveau, dołączył do firmy NVIDIA. ...

NBA zakazuje Jontayowi Porterowi zawodnikowi Toronto Raptors prowadzenia zakładów sportowych online

NBA na stałe wykluczyła z ligi napastnika Toronto Raptors Jontaya Portera za naruszenie zasad hazardu – napisano w oświadczeniu w środę. Według...
Advertisment