Biuro burmistrza Londynu ukarane naganą za naruszenie danych


Biuro burmistrza Londynu ds. policji i przestępczości (Mopac), która nadzoruje londyńską policję metropolitalną, otrzymała reprymendę od Biura Komisarza ds. Informacji (ICO) w związku z błędem, który mógł ujawnić dane osobowe osób, które kontaktowały się z nią w celu złożenia skargi na policję.

Mówi się, że problem dotknął prawie 400 osób i wszystkie zostały już powiadomione o potencjalnych naruszeniach ochrony danych osobowych. Do zgłoszenia doszło poprzez dwa różne formularze kontaktowe na ogólnodostępnej stronie internetowej Mopac.

„Ludzie korzystali z tych formularzy z dwóch powodów – aby złożyć skargę na policję metropolitalną lub skontaktować się z komisarzem ds. ofiar w Londynie w sprawie sposobu, w jaki zostali potraktowani” – powiedział dyrektor ICO Anthony Luhman.

„Oznacza to, że bardzo osobiste i wrażliwe informacje mogły zostać ujawnione publicznie. Był to błąd, którego można było całkowicie uniknąć i który może zagrozić zaufaniu opinii publicznej do systemu sądownictwa karnego”.

Stwierdzono, że w dniach 11–14 listopada 2022 r. członek władz Wielkiego Londynu (GLA) próbował udzielić czterem pracownikom Mopac pozwolenia na dostęp do informacji, które zostały już przesłane za pośrednictwem formularzy internetowych. Niestety zamiast tego pracownik udostępnił formularze internetowe publicznie.

Minęło nieco ponad dwa miesiące, do 23 lutego 2023 r., zanim obywatel dowiedział się o problemie i powiadomił firmę Mopac, która wszczęła dochodzenie, a następnie ustaliła, że ​​użytkownicy mogli zobaczyć wszystko przesłane za pośrednictwem formularza, w tym nazwiska , adresy i w pierwszej kolejności powód złożenia reklamacji.

Reklama

W ten sposób ujawniono dane dotyczące ogółem 394 skarżących, jednakże nie ma dowodów na to, że ktokolwiek inny miał do nich dostęp na jakimkolwiek etapie okresu, w którym były one podatne na ataki.

„Jestem przekonany, że był to uczciwy błąd i cieszę się z kroków zaradczych podjętych przez Mopac od czasu naruszenia, które obejmują zapewnienie dodatkowego szkolenia personelu, aby zapobiec powtarzającym się incydentom” – powiedział Luhman.

„Ważne jest jednak, aby organy publiczne wyciągnęły wnioski z tego zdarzenia. Społeczeństwo powinno mieć pewność, że jego wrażliwe dane będą traktowane z najwyższą starannością, zwłaszcza jeśli chodzi o przestępstwa”.

Jak zwykle ma to miejsce w przypadkach, gdy organ sektora publicznego spowodował lub doświadczył naruszenia danych, wydanie przez ICO nagany zamiast kary finansowej to polityka ciągła, której początki sięgają 2022 rkiedy wprowadzono go jako tymczasowy, dwuletni środek uznaniowy, częściowo na tej podstawie, że ukaranie organizacji sektora publicznego w istocie zmusza podatnika do przekazania jeszcze większej kwoty na pokrycie grzywny.

Polityka ma jednak spotkały się z krytyką ze strony ekspertów prawnych i ekspertów ds. bezpieczeństwa cybernetycznegozwłaszcza w dwóch sprawach, jednej dotyczącej policji w Thames Valley, a drugiej Ministerstwa Sprawiedliwości, w związku z uchybieniami, które zagroziły bezpieczeństwu fizycznemu świadków i więźniów.

Okres próbny ma wygasnąć w czerwcu 2024 r., kiedy to komisarz ds. informacji John Edwards zapowiedział wcześniej, że ponownie go rozpatrzy i potencjalnie unieważni, jeśli nie nastąpi pożądana poprawa bezpieczeństwa sektora publicznego i ochrony danych.

W chwili publikacji biuro burmistrza Londynu nie odpowiedziało jeszcze na prośbę o komentarz zaproszoną przez Computer Weekly.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przewodnik po prezentach z okazji Dnia Matki 2024 wydawnictwa The Verge: czytniki e-booków, słuchawki douszne, kubki i nie tylko

Uno nie okazuj im litościJeśli mamy być szczerzy, możesz nie być już ulubieńcem swojej mamy, gdy oboje pozwolicie sobie na rundę Uno Show...

Ujawnienie Fallouta w NCR jest gorzkim przypomnieniem, jaki to świat

Duchy narodów nawiedzają Pustkowie Amazonki Opad. Tłem serialu są ruiny niegdyś potężnych amerykańskich miast, ale widzimy też wraki sowieckich satelitów,...

Jak emulator gry Delta przejął App Store

Oczywiście istniał ogromny stłumiony popyt na Deltę. Ale czy to pojedyncze zjawisko, czy początek nowej, bardziej otwartej przyszłości dla iPhone'a? Co...
Advertisment