Bitwarden dodaje do swojego arsenału bezpieczny transfer tekstu i plików


Wiele obecnych menedżerów haseł umożliwia udostępnianie haseł członkom rodziny lub innym osobom lub grupom. (Używasz menedżera haseł, prawda?) Menedżerowie tacy jak Bitwarden i 1Password mają określone metody udostępniania haseł lub grup haseł, co ułatwia rodzinie dostęp, powiedzmy, do udostępnionej usługi przesyłania strumieniowego.

Teraz Bitwarden podniósł stawkę, dodając funkcję, którą nazywa Wyślij, która umożliwia bezpieczne wysyłanie plików lub tekstu (w tym, jeśli chcesz, haseł) za pomocą szyfrowania AES-256-bitowego od końca do końca, przy użyciu łącza na swojej stronie.

Reklama

Bitwarden Send generuje łącze i zawiera szereg opcji bezpieczeństwa

Oto jak to działa: Jeśli chcesz wysłać plik (może mieć do 100 MB), przejdź do witryny Bitwarden i kliknij przycisk Wyślij. Po przesłaniu pliku lub utworzeniu wiadomości tekstowej Send wygeneruje łącze, które możesz wysłać e-mailem, SMS-em lub inną wybraną metodą. Kiedy osoba, do której ją wyślesz, kliknie link (i nie musi być zarejestrowanym użytkownikiem Bitwarden), zostanie wysłana na stronę, na której może wyświetlić wiadomość tekstową lub pobrać plik.

Ale zanim wyślesz łącze, możesz dodać kilka funkcji bezpieczeństwa. Możesz ustawić datę i godzinę, kiedy plik zostanie automatycznie usunięty z połączonej strony (innymi słowy, jeśli później klikniesz link, zostaniesz poinformowany, że nie jest już dostępny) lub łącze wygaśnie. Możesz ograniczyć liczbę przypadków uzyskiwania dostępu do pliku i zobaczyć, ile razy był on otwierany do tej pory. Na koniec możesz ustawić hasło dla linku.

Jeśli używasz funkcji Wyślij do tworzenia wiadomości tekstowej, możesz również ustawić ją domyślnie ukrytą podczas uzyskiwania do niej dostępu (aby tekst nie był od razu czytelny).

Nowa funkcja wysyłania będzie dostępna tylko częściowo dla bezpłatnych użytkowników Bitwarden. Członkowie z darmowymi kontami będą mogli używać go do wysyłania tekstu, ale nie plików, podczas gdy osoby z członkostwem Premium i innymi płatnymi będą mogły wysyłać zarówno tekst, jak i pliki.

Bitwarden oczywiście w pełni wykorzystuje możliwości Niedawno zgłoszono exodus z LastPass z powodu tego ostatniego nowe ograniczenia na jego bezpłatnych kontach. Ponieważ istnieje już wiele bezpłatnych usług do wysyłania zaszyfrowanych plików, takich jak WeTransfer, a ponieważ bezpieczny sposób wysyłania informacji, takich jak hasła, dane osobowe i numery kont, może być bardzo przydatny, wygląda na to, że Bitwarden dał ludziom kolejny dobry powód do przejścia z LastPass. Nowa funkcja Wyślij powinna być dostępna w poniedziałek 15 marca o godzinie 7:00.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

IRS przedłuża swój program podatkowy Free File na kolejne pięć lat

Program IRS Free File będzie dostępny przez kolejne pięć lat. Agencja ogłosiła że przedłuża program do października 2029 r., umożliwiając ludziom bezpłatne składanie...

Sonos usłyszał muzykę: ulepszenia VoiceOver, odtwarzanie lokalne i nie tylko, powrót do nowej aplikacji

Sonos wprowadził na rynek zupełnie nowość wersję swojej aplikacji ten miesiąc. Otrzymał także wiele krytycznych opinii od użytkowników na temat brakujących funkcji,...

Możesz zaoszczędzić do 20 USD na najnowszych power bankach Qi2 firmy Anker

Cieszę się, że byłem zmuszony poczekać z przyjęciem nowego standardu ładowania magnetycznego, ponieważ oznacza to, że mogę teraz skorzystać z rabatów takich jak...
Advertisment