Birmingham rozważa ponowne wdrożenie rozwiązania Oracle ERP, które sprawiało problemy


Rada Miasta Birmingham jest zmartwiona systemu Oracle czeka ponowne wdrożenie w ramach programu naprawy, którego celem jest zapewnienie funkcjonowania systemu finansowego do 1 kwietnia.

System Oracle miał zastąpić mocno dostosowany do indywidualnych potrzeb system SAP, który został pierwotnie wdrożony w 1990 roku raport rady opublikowane w 2021 r. pokazuje, że ze względu na opóźnienia i problemy z wdrożeniem nowego systemu programowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) Birmingham musiało wydłużyć konserwację systemu SAP, który również wymagał aktualizacji i ponownego hostowania na nowym sprzęcie w związku z naprawianiem problemów z Oracle .

W protokole z posiedzenia komisji audytu tak odbyło się 31 styczniaRada wyraziła swoje zaangażowanie w przyjęcie procesów i konfiguracji opartych na najlepszych praktykach Oracle na potrzeby ponownego wdrożenia.

Zeszły tydzień, raport przygotowany przez Petera Sebastiana, szef planowania finansowego rady, został opublikowany w Internecie. Pokazuje, że od czasu wdrożenia systemu Oracle w kwietniu 2022 r. wystąpiły istotne problemy z procesami i interfejsami, a także zdolnością systemu do tworzenia, jak Sebastian nazywa „znaczących raportów”. W raporcie napisał: „Mówiąc najprościej, system nadal księguje transakcje niepoprawnie, a zapewnienie dokładności systemu finansowego wymaga znacznej pracy ręcznej”.

W dniu 21 lutego Komisja Rewizyjna Rady Miasta Birmingham opublikował recenzję raportu z audytu zewnętrznego firmy Grant Thornton oceniającego stosunek jakości do ceny we wdrożeniu systemu Oracle.

Podczas posiedzenia komisji ds. audytu Fiona Greenway, starszy urzędnik odpowiedzialny za Oracle i dyrektor finansowy w Radzie Miejskiej Birmingham, powiedziała: „Jedną z najbardziej fundamentalnych kwestii jest to, abyśmy zgodzili się na system zarządzania dochodami, który pozwoli nam uniknąć wielu ręcznych obejść .”

Reklama

Komisja stwierdziła, że ​​chociaż z zadowoleniem przyjęła cele i ambicje rady dotyczące realizacji zaleceń zawartych w raporcie Granta Thorntona: „W niedawnej przeszłości rada nie wykazała zdolności i możliwości osiągnięcia takich celów”.

Komisja ds. audytu zwróciła się do rady o przedstawienie aktualizacji i bardziej szczegółowego programu działań z docelowymi terminami i odpowiedzialnymi urzędnikami.

Philip Macpherson, kierownik programu Oracle w Radzie Miejskiej Birmingham, powiedział, że gwarancja wbudowana w program Oracle opiera się na modelu obejmującym pewność w zatwierdzeniach. „W miarę postępów w zakresie ponownego wdrażania i podejmowania działań w celu rozwiązania problemów, łączymy proces zatwierdzania i zapewniania, aby te dwie rzeczy zostały powiązane w zakresie ustalenia kryteriów sukcesu” – powiedział.

Poproszony o oszacowanie liczby dni konsultacji Oracle wymaganych, aby system był gotowy do daty uruchomienia, Macpherson odpowiedział: „Dzisiaj nie mogę powiedzieć. Rozważamy przeprowadzenie analizy opcji, aby rozważyć zalety i wady leżące u podstaw argumentu za ponownym wdrożeniem i faktycznie określić wyniki, jakich oczekuje rada”.

Radny Meirion Jenkins, który przez 18 lat prowadził firmę resellerską Microsoft Dynamics, odpowiedział na odpowiedź Macphersona: „Podsumowując to, co mówimy, mamy katastrofa kolejowa systemu księgowego to wszystko jest prawie bezużyteczne. Osoba odpowiedzialna za uporządkowanie sprawy nie może nam powiedzieć, ile wydamy od chwili obecnej do momentu zakończenia sprawy”.

Jenkins określił odpowiedź Macphersona jako „niezwykle nieprzekonującą”.

Choć przyznał, że nie była to wina Macphersona, Jenkins dodał: „Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której siedzę przed dyrektorem finansowym firmy, a on płaci mi za uporządkowanie jego wdrożenia i [asks]„Ile i jak długo?” oraz [I say]„Nie wiem, kolego. Zajmie to tyle czasu, ile potrzeba i będzie kosztować tyle, ile potrzeba”. Mogę sobie wyobrazić, jak długo trwałoby moje zaręczyny, gdybym odpowiedziała na jego pytanie w ten sposób.

Jenkins zwrócił uwagę, że im dłużej trwa realizacja projektu, tym więcej konsultanci Oracle otrzymają. Zasugerował, że mają motywację do kontynuowania projektu dłużej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment