Bielik wyciąga drona EGLE, ponieważ jest rok 2020 i ironia umarła


Bielik zbił bzdury z rządowego drona mapującego linię brzegową jeziora Michigan, zrywając jego śmigło i wysyłając je na dno jeziora, według Departamentu Środowiska, Wielkich Jezior i Energii w Michigan.

Tak. Agencja obsługująca drona zamordowanego przez orła nosi akronim EGLE.

Agencja twierdzi, że incydent miał miejsce w pobliżu Escanaba w rejonie Górnego Półwyspu Michigan w zeszłym miesiącu. Analityk jakości powietrza EGLE i pilot drona Hunter King używał drona do mapowania erozji linii brzegowej, kiedy dramat się rozpoczął. Dron zaczął się obracać, gdy kierował się do domu, mówi King, „jak na naprawdę kiepskiej przejażdżce kolejką górską”. Kilku pobliskich obserwatorów orłów powiedziało, że widzieli orła uderzającego w coś, co później potwierdzono, że był to dron EGLE.

Dlaczego orzeł zaatakował drona nadal nie jest do końca jasne, mogła to być walka o terytorium lub orzeł mógł pomyśleć, że dron jest ofiarą. W każdym razie nie jest to niespotykane orły do ​​ataku na drony.

W ciągu ostatnich kilku lat erozja i powodzie wzdłuż jeziora Michigan doprowadziły do ​​zniszczenia siedlisk i zakłócenia jego ekosystemu, a także zniszczenia mienia. Naukowiec Lauren Fry powiedziała Chicago Tribune na początku tego roku na wysokie wody jeziora Michigan przyczyniło się kilka czynników, w tym cieplejsze temperatury w środkowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych. „Czynniki klimatyczne”, powiedział Fry dla Tribune, „są głównymi czynnikami wpływającymi na poziom wody”.

Ale to nie wszystkie złe wieści. EGLE twierdzi, że według badania US Fish and Wildlife Service z 2019 r. W stanie Michigan istnieje 849 aktywnych miejsc gniazdowania bielika włoskiego. To więcej niż najniższy poziom zaledwie 76 witryn w latach siedemdziesiątych.

Reklama

Czy więc zemsty orzeł bielik, który zaatakował drona, był jakimś działaczem na rzecz klimatu, który chciał chronić linię brzegową przed dalszym zniszczeniem przez ludzi? Ha ha oczywiście, że nie (może) to tylko ptak. I chociaż EGLE ma być stewardem środowiska Michigan, warto zauważyć, że wydział wyrósł z Restrukturyzacja Państwowego Departamentu Jakości Środowiska w 2019 r. Ta agencja, zwana także DEQ, była szeroko krytykowana za swoje rolę w kryzysie wodnym Flinta. Może nie jest to zły pomysł, aby mieć ich na oku, orzeł.

Departament powiedział, że zniszczony dron był DJI Phantom 4 Pro Advanced o wartości 950 USD i zaprzestał poszukiwań, pozostawiając drona w wodnym grobie. Rzecznik powiedział w beztroskim poście na blogu agencji, że EGLE zastanawia się, czy może być w stanie wydać cytat dla „zbuntowanego orła”, ale myślę, że może po prostu pozwoliliby kłamać śpiącym dronom.

Zagubiony dron zostanie zastąpiony podobnym modelem, a EGLE twierdzi, że może używać innych projektów, które sprawią, że drony będą mniej przypominać mewy, aby zapobiec przyszłym atakom.

Tak, ten bielik na pewno będzie czekał.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!