Biden: „wszyscy dorośli Amerykanie będą mogli zaszczepić się nie później niż 1 maja”


Prezydent Joe Biden właśnie ogłosił, że poleci stanom, aby wszystkie osoby dorosłe kwalifikowały się do szczepień COVID-19 do 1 maja. Powiedział również, że rząd federalny uruchomi 1 maja stronę internetową, która pozwoli ludziom sprawdzić, gdzie w ich pobliżu mogą dostać szczepionkę. Oba oświadczenia ogłosił podczas swojego pierwszego przemówienia telewizyjnego w godzinach największej oglądalności w czwartek wieczorem.

„Wszyscy dorośli Amerykanie będą mogli zaszczepić się nie później niż 1 maja” – mówi Biden. „To nie znaczy, że każdy będzie miał natychmiastowe ujęcie. Ale oznacza to, że będziesz mógł stanąć w kolejce od 1 maja ”.

Administracja planuje również zwiększyć liczbę miejsc, w których wykonywane są szczepienia, oraz poszerzyć grono lekarzy, którzy mogą je wykonywać. Wszystkie te kroki powinny pomóc państwom w otrzymaniu broni, zwiększając prawdopodobieństwo, że kraj osiągnie cele szczepień i powróci do czegoś przypominającego normalność. Stany Zjednoczone będą miały wystarczającą ilość dostępnych dawek, aby zaszczepić każdego dorosłego w kraju do końca maja.

Biden mówi, że celem jest, aby rodziny mogły ponownie świętować razem do 4 lipca, ale nie złożył żadnych obietnic.

To nie pierwszy raz, gdy prezydent USA obiecał utworzenie witryny internetowej na dużą skalę w ramach swoich wysiłków w walce z COVID-19. W marcu 2020 r., Gdy naród zaczął się pogodzić z szybko rozprzestrzeniającym się wirusem, były prezydent Donald Trump ogłosił, że Google zatrudnia 1700 inżynierów pracujących nad ogólnokrajową witryną internetową, z której ludzie mogą korzystać, aby określić, czy powinni zostać przetestowani i gdzie mogą to zrobić. .

To nie było prawdąjednak – Verily, inna firma należąca do firmy macierzystej Google, Alphabet, była w wczesne etapy w witrynie testowej przeznaczonej do obsługi części Kalifornii. A ta 1700 liczba pochodzi podobno z listy pracowników Google który powiedział, że zgłosi się na ochotnika dla projektu. Obiecana strona internetowa Trumpa nigdy nie została uruchomiona.

Reklama

Biden powiedział również, że jego administracja wyśle ​​zespoły, które pomogą stanom potrzebującym wsparcia dla ich własnych stron internetowych z harmonogramem szczepień. Rząd utworzy również call center, które będzie służyć pomocą osoby bez dostępu do internetu umówić się na szczepienie. Ogłoszenie nastąpiło po podpisaniu przez Bidena amerykańskiego planu ratunkowego o wartości 1,9 biliona dolarów wcześniej w czwartek, która obejmuje czeki stymulacyjne w wysokości 1400 USD dla wielu Amerykanów.

Szczepionki powoli stają się coraz bardziej dostępne w Stanach Zjednoczonych, ale dla wielu nadal wyzwaniem jest ich zdobycie lub nawet umówienie się na wizytę. Doprowadziło to do lokalnego rozwoju takich usług jak Dr B., który powiadamia ludzi o rozmrożonych szczepionkach, które w innym przypadku zostałyby zmarnowane, oraz Lista szczepionek NYC, co może pomóc ludziom w rezerwacji terminów szczepień w rejonie Nowego Jorku. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom oferują również witryna wyszukiwarki szczepionek.

Jeśli chcesz umówić się na wizytę w sprawie szczepień przed 1 maja, sprawdź nasz przewodnik.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa gra Elden Ring plus: Jak rozpocząć Journey 2 i co zatrzymasz

Nowa gra plus jest głównym elementem doświadczenia FromSoftware „Soulsborne”, oraz Pierścień Eldena nie jest wyjątkiem. Granie i powtarzanie gier...

Rokid AR Lite: pierwsze okulary AR z platformą mobilną Snapdragon 6 Gen 1

Rokid ogłosił wprowadzenie na Kickstarterze swojego nowego urządzenia AR – Rokid AR Lite – pierwszych okularów AR zasilanych platformą mobilną Snapdragon 6 Gen...

Wycieki dotyczące Samsunga Galaxy Watch 7 „Ultra” pokazują powiększony kształt nadgarstka

Do sieci wyciekły nowe rendery nowej generacji Galaxy Watch 7 „Ultra” firmy Samsung Na Leaks I Smartprix. Jest to kontynuacja serii zegarków...
Advertisment