Biden nakazuje rozprawić się ze sprzedażą danych osobowych Amerykanów za granicą


Biały Dom twierdzi, że atakuje brokerów danych, którzy, jak twierdzi, gromadzą więcej danych osobowych niż kiedykolwiek wcześniej – danych obejmujących takie dane, jak dane dotyczące zdrowia osobistego i dane finansowe. Skala może być zdumiewająca: w niedawnym skrajnym przykładzie z badania Consumer Reports 48 000 firm przesłało dane do Facebooka na jednym użytkowniku.

Na mocy zarządzenia kilka działów będzie musiało wdrożyć nowe zabezpieczenia. Biały Dom pisze, że Departament Sprawiedliwości (DOJ) będzie musiał stworzyć zasady zapobiegające wykorzystywaniu danych osobowych przez zainteresowane kraje, chociaż nie jest jasne, za pomocą jakich środków Departament Sprawiedliwości miałby to osiągnąć. Dane obejmowałyby dane związane z genomiką, biometrią, zdrowiem osobistym, finansami i „niektórymi rodzajami identyfikatorów osobistych”. Departament Sprawiedliwości byłby również zobowiązany do współpracy z Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego w celu ustalenia nowych standardów bezpieczeństwa w odniesieniu do danych gromadzonych w ramach „stosunków inwestycyjnych, sprzedawców i pracowniczych”.

Biden nakazał także Departamentom Zdrowia i Opieki Społecznej, Obrony i Spraw Weteranów zadbanie o to, aby dane dotyczące zdrowia Amerykanów nie mogły być przesyłane innymi drogami, takimi jak dotacje federalne.

Wreszcie Komisja ds. Oceny Udziału Zagranicznego w Sektorze Usług Telekomunikacyjnych Stanów Zjednoczonych musiałaby wziąć pod uwagę zagrożenia związane z danymi osobowymi podczas przeglądu licencji na podmorską telewizję kablową. Zarządzenie, które byłoby już trzecim w tym roku prezydenta, nie zostało jeszcze opublikowane Rejestr Federalny.

Wydaje się, że zarządzenie opisane w oświadczeniu Białego Domu nie odnosi się do ogólnego problemu rynku danych osobowych w USA, który ma bardzo niewiele granic. To pozostawia nam działania regulacyjne podejmowane w poszczególnych przypadkach przez agencje takie jak FTC, która niedawno zakazała dwa brokerzy przed sprzedażą dokładnych danych o lokalizacji, co mogłoby stanowić zagrożenie dla konsumentów.

Zagraniczni aktorzy nie są jedynym problemem. Senator Ron Wyden (D-OR), który od wielu lat walczy o prywatność cyfrową, przytoczył jeden z tych zakazów, kiedy wezwał NSA aby zaprzestać kupowania informacji o lokalizacji od brokerów danych. The – powiedział dyrektor wywiadu narodowego USA Informacje, które amerykańskie agencje wywiadowcze kupują od nich, są tak szczegółowe, jak wszystkie, jakie można było uzyskać „jedynie w drodze ukierunkowanego (i przewidywanego) gromadzenia”.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...
Advertisment