Bezprzewodowy przenośny głośnik Electrotec Audio STAGE ONE wyposażony w technologię bezprzewodową SKAA


Electrotec Audio to znana nazwa i oryginalne przedsięwzięcie w zakresie sprzętu audio założone przez znanego przedsiębiorcę i menadżera koncertów Rikki Farr. Kilkadziesiąt lat później firma Electrotec powraca z przenośnym, zasilanym bateryjnie bezprzewodowym głośnikiem imprezowym, który ma konkurować z Soundboksem w swojej własnej grze. W tym celu firma Electrotec stworzyła STAGE ONE, zaawansowaną technologicznie konstrukcję, która wykorzystuje najnowsze wielopoziomowe wzmacniacze Infineon MERUS oraz technologię bezprzewodową SKAA Pro, aby zapewnić wydajność i łatwą łączność przy zerowych opóźnieniach.

Electrotec Audio to znana nazwa i oryginalne przedsięwzięcie w zakresie sprzętu audio założone przez znanego przedsiębiorcę i menadżera koncertów Rikki Farr. Kilkadziesiąt lat później firma Electrotec powraca z przenośnym, zasilanym bateryjnie bezprzewodowym głośnikiem imprezowym, który ma konkurować z Soundboksem w swojej własnej grze. Aby to osiągnąć, Electrotec stworzył STAGE ONE, zaawansowany technologicznie projekt, który wykorzystuje najnowsze osiągnięcia Wzmacniacze wielopoziomowe Infineon MERUSoraz technologię bezprzewodową SKAA Pro, która zapewnia wydajność i łatwą łączność bez problemów z opóźnieniami.

Oprócz promowania koncertów, tras koncertowych i festiwali najsłynniejszych zespołów świata, od The Beatles po The Clash i Nirvana, Rikki Farr od kilkudziesięciu lat zajmuje się projektowaniem głośników i innego sprzętu. W 1974 roku Farr stworzył firmę Electrosound (później przemianowaną na Electrotec) i International Tour Services. W 1993 roku założył firmę Diamond Audio, którą sprzedał firmie Cerwin-Vega. Kontynuował pracę w firmie Audio Solutions, Inc. (ASI), która później połączyła się z Aurasound, notowanym na giełdzie producentem przetworników głośników stosowanych w telewizorach, laptopach i listwach dźwiękowych. Bazując na tym doświadczeniu, Farr zaczął tworzyć Eksperci ds. projektowania dźwięku (ADX) w 2014 roku, która stałaby się spółką holdingową dla RIVA Audioinnowacyjnego producenta bezprzewodowych głośników domowych z siedzibą w Irvine w Kalifornii.

Firma Electrotec Audio narodziła się (od) z partnerstwa z nagradzanym zespołem inżynierów i projektantów, motywowana po raz kolejny przedsiębiorczością i entuzjastycznym duchem założyciela Rikkiego Farra. Niezbędna dla projektu była także współpraca z Eleven Engineering, kanadyjską firmą stojącą za technologią bezprzewodową SKAA. Celem było teraz stworzenie nowego poziomu mówców imprezowych, wykraczającego poza to, co jest obecnie dostępne w klasie mówców imprezowych. Funkcje nowego bezprzewodowego głośnika przenośnego Electrotec STAGE ONE Technologia bezprzewodowa SKAA i jest już dostępny w przedsprzedaży w sklepie Electrotec Audio’s Kampania na Kickstarterze z sugerowaną ceną detaliczną wynoszącą 1499,00 USD.

„Electrotec ma za sobą jednego z najlepszych umysłów w dziedzinie profesjonalnego dźwięku, Rikki Farr, więc akceptowalne byłyby tylko najlepsze możliwe wrażenia z dźwięku bezprzewodowego i tak narodził się STAGE ONE” – wyjaśnia Rex Whitehead, wiceprezes wykonawczy Eleven Engineering ds. sprzedaży i sprzedaży Marketing: „Robiąc to, Rikki i jego zespół dołożyli należytej staranności i zdali sobie sprawę, że SKAA musi być bezprzewodowym rozwiązaniem audio STAGE ONE. SKAA stała się najczęściej wybieranym rozwiązaniem bezprzewodowym na wschodzącym rynku głośników imprezowych ze względu na duży zasięg i fakt, że nie jest wymagana żadna sieć. Dodatkowo, w środowiskach obciążonych dużym ruchem Wi-Fi i Bluetooth, SKAA dominuje, poruszając się po tych wrogich środowiskach z najlepszą w swojej klasie niezawodnością. SKAA umożliwia także nieprzerwane przesyłanie sygnałów audio o najwyższej jakości do wszystkich głośników, bez opóźnień charakterystycznych dla innych rozwiązań bezprzewodowych. Od podstaw STAGE ONE jest absolutnie niesamowity.”

Reklama

„Zdecydowaliśmy, że naszym pierwszym produktem na rynku będzie najpotężniejszy głośnik mobilny na świecie i udało nam się to osiągnąć dzięki STAGE ONE” – wyjaśnia Farr. „Potrzebowaliśmy najlepszego dostępnego w branży czasu pracy baterii, wagi i ogólnej dostępności do użytku zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Jednak naszym największym wyzwaniem byłaby łączność. Gdybyśmy mieli najlepszy głośnik bezprzewodowy na świecie, ale łączność bezprzewodowa i opóźnienia były okropne , jaki jest pożytek? Przetestowaliśmy je wszystkie i potrzebowaliśmy rozwiązania, które działałoby od razu po wyjęciu z pudełka i zapewniało doskonałą wydajność, a wybór SKAA był przeważającym wyborem. Jesteśmy absolutnie pod wrażeniem braku opóźnień i niesamowitej szybkości połączenia i połączenie z naszą wyjątkową aplikacją oraz fakt, że zadowoli ona zarówno początkujących, jak i profesjonalistów.”

STAGE ONE czerpie inspirację z jednego z renomowanych monitorów typu side-fill firmy Farr, używanych podczas występów na całym świecie. Lekki, ale mocny, mieści surowy dźwięk występów na żywo w przenośnym pudełku o wadze 40 funtów z powłoką odporną na warunki atmosferyczne. Ta jednoczęściowa obudowa wykorzystuje unikalną konstrukcję, która pobiera pełne 320 W RMS podzielone na trójdrożny, zasilany przez dwa Merus MA12070P o mocy 60 W na kanał i jeden dodatkowy moduł Merus MA5302, zapewniający 200 W dla kanału głośnika niskotonowego.

 

Obudowa typu „wszystko w jednym” zaprojektowana w USA wyposażona jest w własny system TRI-AC firmy Electrotec, z 10-calowym głośnikiem niskotonowym, jednym 8-calowym głośnikiem średniotonowym i 1-calowym przetwornikiem kompresyjnym z tubą, przy czym wszystkie przetworniki są konstrukcjami na poziomie profesjonalnym z magnesami neodymowymi. Obudowa wyposażona jest w ergonomiczny rozkład masy zapewniający łatwą obsługę, z panelem sterowania na górze, w którym znajdują się również podwójne komory na baterie z możliwością wymiany podczas pracy.Pojemność baterii pozwala na do 120 godzin odtwarzania na jednym ładowaniu.

Sekcja wejściowa zawiera gniazdo stereo 3,5 mm, profesjonalne wejście mikrofonowe z combo XLR, wzmocnienie mikrofonu i filtr górnoprzepustowy. Opcje bezprzewodowe obejmują tryby Bluetooth 5.3, SKAA Wireless i SKAA Pro Wireless. Tryb SKAA umożliwia podłączenie do pięciu kolumn zsynchronizowanych z opóźnieniem 36 ms, podczas gdy zaawansowany tryb SKAA Pro umożliwia użycie trzech kolumn do tego samego źródła, z bardzo niskim opóźnieniem transmisji wynoszącym 19 ms. Użytkownicy mogą przesłać sygnał źródłowy poprzez Bluetooth do znajdującego się bliżej głośnika STAGE ONE, skąd dźwięk przesyłany jest bezprzewodowo do wszystkich pozostałych głośników za pomocą transmisji SKAA. Możliwe jest również parowanie stereo za pomocą SKAA i jest wyjście. Każdy głośnik oferuje również wyjście stereo 3,5 mm i dwa wyjścia XLR z opcjami wyjścia lewego, prawego i mono. Dostępny jest również interfejs USB-A do podłączenia napędu USB z lokalnym sterowaniem dźwiękiem oraz interfejs USB-C do podłączenia smartfona lub tabletu i ładowania go po podłączeniu.

 

„Jako osoba, która spędziła swoje życie zawodowe w świecie dźwięku na żywo o dużej mocy, zintegrowanie SKAA z STAGE ONE było jednym z najprzyjemniejszych doświadczeń, jakie kiedykolwiek przeżyłem” – podsumował Farr. „Zespół Eleven Engineering dostarczył nam rozwiązanie, podczas gdy w STAGE ONE można grać praktycznie wszędzie… od podwórka, przez kościół, po atmosferę klubową… i mogą z niego korzystać zarówno początkujący, jak i profesjonaliści, zapewniając niezrównaną wydajność -brak. Teraz możesz zabrać ze sobą imprezę, gdziekolwiek się udasz.

Każdy głośnik STAGE ONE jest dostarczany ze wszystkimi kablami, jednym lub dwoma akumulatorami w zależności od opakowania, ładowarką i dokumentacją. Nadajniki SKAA współpracują z urządzeniami mobilnymi iOS i Android, komputerami Mac i Windows, telewizorami i niemal każdym produktem z wyjściem liniowym lub gniazdem słuchawkowym. SKAA jest również dostępna jako technologia wbudowana, niewymagająca zewnętrznego przetwornika, w specjalnie zaprojektowanych produktach partnerów, które są prezentowane na stronie SKAA.com.

Odwiedzić Strona kampanii na Kickstarterze.

www.elevenengineering.com

www.elektrotecaudio.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment