Bezpieczeństwo produktu Zweryfikowana etykieta potwierdzająca bezpieczeństwo inteligentnego urządzenia domowego


W przyszłości do identyfikacji będzie używana nowa etykieta „Product Security Verified” (PSV). inteligentny dom urządzenia spełniające nowe standardy branżowe, mające na celu ochronę przed włamaniami i naruszeniami danych.

To najnowsza inicjatywa sojuszu branżowego stojącego za standardem Matter, którego członkiem jest Apple…

Sojusz na rzecz standardów łączności (CSA)

Był to Sojusz na rzecz Standardów Łączności powstała w 2019 roku, aby opracować standard, który umożliwiłby bezproblemową współpracę zestawów inteligentnego domu różnych firm. Pierwotnie znany jako CHIP Alliance, później został przemianowany i uzgodniony standard nazwano Materią.

Materia skutecznie wykonuje tę samą pracę co Zestaw domowy: Zapewnienie współpracy różnych urządzeń i możliwości sterowania nimi za pomocą jednej aplikacji (aplikacji Home w przypadku Apple).

Chociaż HomeKit już spełnił tę potrzebę, nie był tak szeroko wspierany, jak wielu z nas miało nadzieję. Często widywano na rynku urządzenia inteligentnego domu jako kompatybilne z Alexą i Asystentem Google, ale bez certyfikatu HomeKit. Teraz, gdy Matter jest standardem branżowym, znacznie łatwiej jest kupić urządzenia, którymi można sterować za pomocą Siri i aplikacji Home.

Reklama

Etykieta z potwierdzeniem bezpieczeństwa produktu

CSA ma teraz ogłosił kolejną inicjatywę, tym razem skupiając się na bezpieczeństwie. Jest to następstwem serii błędów w zabezpieczeniach inteligentnych urządzeń domowych, zwłaszcza w obszarze kamer bezpieczeństwa.

Sojusz twierdzi, że urządzenia otrzymają etykietę tylko wtedy, gdy spełnią siedem kryteriów:

  • Unikalna tożsamość każdego urządzenia IoT
  • Brak zakodowanych na stałe haseł domyślnych
  • Bezpieczne przechowywanie wrażliwych danych na Urządzeniu
  • Bezpieczna komunikacja informacji istotnych dla bezpieczeństwa
  • Bezpieczne aktualizacje oprogramowania przez cały okres wsparcia
  • Bezpieczny proces rozwoju, w tym zarządzanie podatnościami
  • Dokumentacja publiczna dotycząca bezpieczeństwa, w tym okresu wsparcia

Krawędź zgłasza, że ​​chodzi o ułatwienie konsumentom identyfikacji bezpiecznych produktów.

„Badania nieustannie pokazują, że konsumenci uważają bezpieczeństwo za ważny czynnik decydujący o zakupie urządzenia, ale nie wiedzą, na co zwracać uwagę z punktu widzenia bezpieczeństwa, aby podjąć świadomą decyzję o zakupie” – mówi Eugene Liderman, dyrektor ds. strategii bezpieczeństwa urządzeń mobilnych w Google Krawędź. „Takie programy zapewnią konsumentom prosty i łatwy do zidentyfikowania wskaźnik, na który warto zwrócić uwagę”.

Producentom zajmie trochę czasu uzyskanie certyfikatu dla swoich produktów, ale można mieć nadzieję, że pierwsze inteligentne urządzenie domowe z etykietą PSV trafi do sprzedaży przed końcem roku.

zdjęcie zrobione przez Sebastian Scholz (Nuki) NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA DLSS pojawia się w Manor Lords i dwóch kolejnych grach

Ponad 500 gier i aplikacji wykorzystuje technologie RTX, a zaledwie tydzień nie ma nowej, niesamowitej gry integrującej technologię NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex i...

Ghost of Tsushima: Director’s Cut otrzymuje oficjalne wymagania sprzętowe na PC

Nixxes Software opublikowało oficjalne wymagania systemowe gry Ghost of Tsushima: Director's Cut, której oficjalna premiera odbędzie się 16 maja. Ponadto gra będzie...

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...
Advertisment