Beyma przedstawia nowości na targach ISE 2024


Grając (prawie) u siebie, Acustica Beyma wykorzystała okazję, jaką dała kolejna wystawa Integrated Systems Europe, aby powitać na swoim stoisku swoją rozległą sieć klientów i dystrybutorów OEM i zaprezentować wyniki najnowszych wysiłków inżynieryjnych firmy. Na wystawie w Barcelonie Beyma zaprezentowała kilka nowych produktów, w tym nowy, wysokowydajny subwoofer dla serii LEX, falowód nowej generacji oraz wysokowydajny 8-calowy przetwornik koncentryczny.

Grając (prawie) u siebie, Acustica Beyma wykorzystała okazję, jaką dała kolejna wystawa Integrated Systems Europe, aby powitać na swoim stoisku swoją rozległą sieć klientów i dystrybutorów OEM i zaprezentować wyniki najnowszych wysiłków inżynieryjnych firmy. Na wystawie w Barcelonie Beyma zaprezentowała kilka nowych produktów, w tym nowy, wysokowydajny subwoofer dla serii LEX, falowód nowej generacji oraz wysokowydajny 8-calowy przetwornik koncentryczny.

W związku z wznowieniem dynamiki wzrostu zastosowań związanych z dźwiękiem na żywo i profesjonalnym dźwiękiem oraz poziomem aktywności sprzed pandemii, Beyma nadal inwestuje zarówno w rozbudowę swoich możliwości inżynieryjnych, jak i linii produkcyjnych, aby sprostać popytowi. W wesołym i optymistycznym nastroju hiszpański producent profesjonalnych sterowników audio zdecydował się zaprezentować na swoim stoisku wyłącznie najnowsze produkty, zapewniając dużo miejsca na networking i spotkania biznesowe.

Zaprezentowany w galerii nowych produktów, nowy falowód liniowy Beyma SG6 przeznaczony dla przetworników kompresyjnych o średnicy gardzieli 1,4″ (36 mm) reprezentuje zmianę filozofii marki w zakresie źródeł liniowych. Najnowsza technologia w skończonych oprogramowanie element, symulacja wielofizyczna i prototypowanie 3D ostatniej generacji pozwoliły działowi badawczo-rozwojowemu firmy Beyma stworzyć najnowocześniejsze urządzenie, które według firmy z Walencji dorównuje najlepszym dostępnym na rynku, jeśli nie je przewyższa.

 

To nowe źródło liniowe SG6 ma sygnaturę o wysokości 6,3 cala i jest wykonane z dwóch kawałków wzmocnionego poliwęglanu o dużej wytrzymałości, wyposażonych w otwory M6 do montażu przetworników i połączenia z obudową. Kompaktowa powierzchnia falowodu umożliwia stosowanie stosunkowo kompaktowych obudów. W wyniku analizy FEM prostokątny otwór z przodu zapewnia jednorodny i izofazowy SPL na całej swojej powierzchni. Sterowanie kierunkowością jest bardzo precyzyjne w całym paśmie przepustowym z kątem 10° w płaszczyźnie poziomej i 120° w płaszczyźnie poziomej.

Reklama
Beyma_8CFX260Nd_TWeb.jpg

Wciąż zajmując się wyższym zakresem częstotliwości, Beyma wprowadziła także 8CFX260Nd – wysokowydajną 8-calową konstrukcję koncentryczną z wodoodporną membraną z włókna węglowego i mocą znamionową AES 250/60 W w formacie 2,5”/3”, która jest w stanie zapewnić przyzwoity dźwięk 97 Czułość /105 dB. Przeznaczony do bardzo kompaktowych, wysokiej jakości źródeł punktowych typu bass reflex, nowy przetwornik współosiowy jest wyposażony w podwójny magnes neodymowy i pierścień demodulacyjny, zapewniający liniową i rozszerzoną reakcję oraz mniejsze zniekształcenia. Jest to nowa wszechstronna opcja firmy Beyma do monitorów, kina domowego, wciągające systemy audio i każdy mały system PA, w którym wymagany jest wysoki poziom SPL.

Zasługując na osobną ekspozycję na stoisku, nowa jednostka niskiej częstotliwości rozszerzyła ofertę szanowana rodzina LEX, z wyjątkową ramą i oryginalnymi odlewanymi szprychami, inspirowanymi eleganckimi liniami Gaudiego. Dzięki 18LEX1200 Beyma rozszerza rodzinę LEX o nowy przetwornik niskotonowy AES o mocy 1200 W, dostępny z magnesami neodymowymi i ferrytowymi, wyposażony w standardowe wycięcie 415 mm, które ułatwia konstruktorom głośników pracę z nakrętkami T.

 

Beyma_ISE2024_IMG_2671-Web.jpg

Według Beyma ten 18-calowy subwoofer wyróżnia się stosunkiem wydajności do masy dzięki zoptymalizowanej konstrukcji silnika i opatentowanej technologii Maltcross, dostępnej tutaj z magnesami ferrytowymi (18LEX1200Fe) i neodymowymi (18LEX1200Nd). Technologia Maltcross minimalizuje efekt kompresji mocy w 4-calowej (100 mm) dwuwarstwowej miedzianej cewce wejściowej/wyjściowej, utrzymując niższą temperaturę i wytwarzając jednocześnie bardzo niski poziom hałasu przepływu powietrza. Obydwa przetworniki zawierają również aluminiowy pierścień, który redukuje harmoniczne i zniekształcenia intermodulacyjne.

Inne cechy wyróżniające się w modelu 18LEX1200 to duży skok sygnału, bardzo wysoka moc wyjściowa i bardzo niskie zniekształcenia. Subwoofer zaprojektowany z myślą o optymalnej wydajności w wentylowanych obudowach i konstrukcjach z obciążonym tubą, 18LEX1200 jest wyposażony w odporną na warunki atmosferyczne membranę, obrobioną po obu stronach i podwójny silikonowy pająk zapewniający zgodność. Jego Xmax wynoszący ±11 mm i wychylenie międzyszczytowe wynoszące 48 mm przed uszkodzeniem jest silnym konkurentem dla subwooferów, w których wzmocnienie i elektronika wymagają średniej mocy, co czyni go cenną opcją w zastosowaniach z promieniowaniem bezpośrednim i subwooferami środkowoprzepustowymi.

www.beyma.comSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...

Samsung opracowuje pierwszą w branży pamięć DRAM HBM3E 12H o pojemności 36 GB

Firma Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii pamięci, ogłosiła dzisiaj, że opracowała pamięć HBM3E 12H, pierwszą w branży 12-stosową pamięć DRAM...
Advertisment