Best Buy zwalnia więcej pracowników, licząc na spadek sprzedaży


Według obecnych i byłych pracowników, którzy rozmawiali z obecnymi i byłymi pracownikami, w zeszłym tygodniu Best Buy przeprowadził kolejną rundę zwolnień i restrukturyzacji stanowisk, w wyniku czego firma zwolniła część personelu sprzedaży, a innym obniżyła płace. Krawędź. Wiele osób stwierdziło, że w związku ze zmianami ich nowe wynagrodzenie będzie znacznie niższe.

Wyglądało na to, że zwolnienia dotyczyły głównie osób zajmujących się sprzedażą w domu, zwanych projektantami, którzy odwiedzali domy klientów, aby pomóc im zidentyfikować produkty, które sprawdziłyby się w ich przestrzeni. Nie jest jasne, ile osób zostało zwolnionych, ale projektanci, którzy nie zostali zwolnieni, zostali przeniesieni na inne stanowisko, głównie w sklepach. Zmodyfikowano także skale wynagrodzeń dla podobnego, istniejącego już w sklepie stanowiska „konsultanta”.

Best Buy potwierdził zwolnienia w e-mailu na adres Krawędź ale odmówił podania informacji, ile osób zwolniono i jak zmieniała się płaca. „Wielu członków naszego zespołu zostało przeniesionych do nowych obszarów lub na nowe stanowiska, gdzie nasi klienci tego najbardziej potrzebują” – powiedział rzecznik Best Buy Ryan Furlong Krawędź. Powiedział, że niektórzy pracownicy działu „Projektowanie i konsultowanie” w Best Buy – zbiór stanowisk składający się z pracowników w sklepie (zwanych konsultantami) i stanowisk sprzedaży w terenie (zwanych projektantami) – zostaną przeniesieni na nowe stanowisko „Projektanta Premium”. ”

W ostatnich miesiącach Best Buy przeszedł drastyczną restrukturyzację, reagowanie na czynniki takie jak spadająca sprzedaż po pandemii, która gwałtownie wzrosła w wydatkach na elektronikę użytkową. Dyrektor generalna Best Buy, Corie Barry, powiedziała inwestorom w lutym, że powinni spodziewać się zwolnień w tym roku, a dwa miesiące temu masowe zwolnienia pracowników Geek Squad zostały zgłoszone. Barry powtarzał podobne rzeczy podczas spotkań w firmie rozmowa o wynikach za pierwszy kwartał w maju, mówiąc, że wiele zmian w zakresie „odpowiedniego rozmiaru” działalności Best Buy „jest realizowanych przez cały rok”.

Konsultanci, którzy wcześniej otrzymywali prowizję od sprzedaży w sklepach, będą teraz otrzymywać wynagrodzenie na podstawie średniej sprzedaży z poprzedniego roku, powiedział jeden z pracowników, który poprosił o anonimowość, aby móc mówić o zmianach. Konsultanci kierują niektórych klientów do projektantów, którzy odwiedzają ich domy i pomagają im wybrać produkty, takie jak routery Wi-Fi czy sprzęt inteligentnego domu, pasujący do ich przestrzeni.

Jeden z byłych pracowników, który przed zwolnieniem był projektantem, powiedział, że osoby na tym stanowisku otrzymywały podstawową pensję w wysokości 60 000 dolarów plus prowizję. Ci, którzy nie zostali zwolnieni, będą teraz otrzymywać płacę minimalną plus zmienione stawki prowizji, które „nie zrekompensują spadku wynagrodzenia”. Wcześniej, jak mówili, „w tej roli łatwo było zarobić od 90 do 120 tys. dolarów”.

Reklama

Program „doradca wewnętrzny”, który według tych, z którymi korespondowałem, trwał od 2017 roku, już się kurczył. Jeden z pracowników powiedział, że na początku w każdym sklepie był zwykle jeden projektant, ale firma stopniowo zmniejszała liczbę projektantów. Twierdzą, że do czasu zwolnienia tej osoby była ona odpowiedzialna za kilka sklepów.

Z nieco ponad 1000 sklepówsurowa liczba projektantów zwolnionych jest prawdopodobnie niska, ale inni też zostali dotknięci — jeden z pracowników powiedział mi, że firma zwolniła także „większość” zespołu, który „zajmował się wszystkimi przebudowami i resetowaniem w naszych sklepach w związku z przeprojektowaniem i wprowadzeniem produktów na rynek”.

Niektórzy, którzy napisali, że zostali zwolnieni, twierdzili, że pracują dla Best Buy więcej niż 10 lataCzasami daleko więcej. Pracownicy, z którymi rozmawialiśmy, twierdzili, że pracują w firmie od ponad 20 lat.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Meze Audio przedstawia uniwersalne słuchawki douszne ALBA z adapterem USB-C

Meze Audio rozszerzyło swoją imponującą ofertę słuchawek o ALBA, nowy model douszny klasy podstawowej. Estetycznie wyrafinowane, z pięknym białym wykończeniem, nowe słuchawki...

W najbliższym czasie korzystanie z RCS w wersji beta systemu iOS 18 może nie być możliwe

Jak ogłosił Apple na konferencji WWDC 2024, iOS 18 oficjalnie zapewnia obsługę RCS – lub Rich Communication Services – na iPhone’a. Jednakże,...

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...
Advertisment