Beeper nie mógł przenieść iMessage na Androida, ale nadal może stworzyć świetną aplikację do czatowania


Beeper potrzebował nowego początku. Pod koniec ubiegłego roku firma postawiła na zhakowaną wspólnie aplikację iMessage na Androida, która w ciągu kilku dni została zamknięta przez Apple. Beeper próbował walczyć, ale ostatecznie mu się to nie udało rzucił ręcznik zaledwie kilka tygodni później szeroko komentowaną porażką.

„Grudzień był szalonym okresem” – mówi Eric Migicovsky, współzałożyciel Beeper Krawędź.

Gdy marzenia o aplikacji iMessage umarły, Beeper wrócił do punktu wyjścia, aby ustalić kolejne kroki. Odpowiedzią było zaprzestanie walki z Apple i powrót do pierwotnego celu: zgromadzenia wszystkich aplikacji do czatowania – z wyjątkiem iMessage – w jednym miejscu. „Skoncentrowaliśmy się na naszej głównej misji” – mówi Migicovsky – „którą jest stworzenie najlepszej aplikacji do czatowania na świecie”.

The nowa aplikacja Beeper uruchomiona w wersji beta w zeszłym tygodniu i jest to całkowita przeróbka aplikacji, nad którą pierwotnie pracował zespół Beepera. Nie zmienia koloru zielonych bąbelków Androida na niebieski — np Beeper Mini na krótko to zrobił — ale robi też wiele innych fajnych rzeczy, dzięki którym komunikowanie się ze znajomymi na różnych platformach jest o wiele łatwiejsze.

Nigdy nie byłam bardziej świadoma wszystkich ludzi, których widziałam jako duchy

Zaczyna się od wiadomości tekstowych. Skrzynka odbiorcza Beepera może pobierać wiadomości RCS i SMS, które Twój telefon już odbiera. Następnie możesz połączyć Beeper z usługami przesyłania wiadomości, takimi jak Telegram, WhatsApp, Messenger i Signal, oraz z platformami społecznościowymi, takimi jak Instagram, LinkedIn i X. Obsługiwane są nawet pełne usługi czatu, takie jak Discord i Slack. Aplikacja synchronizuje się również z klientem stacjonarnym, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do wiadomości na różnych platformach.

Reklama

Przez ostatni tydzień testowałem wersję beta aplikacji i nigdy wcześniej nie byłem tak świadomy wszystkich ludzi, których widziałem.

Dzieje się tak, ponieważ wszystkie połączone wiadomości są przesyłane do jednej skrzynki odbiorczej — przeczytane, nieprzeczytane lub zignorowane. Trochę mi to otworzyło oczy, gdy przeglądałem wiadomości, które całkowicie przeoczyłem lub o których zapomniałem, na platformach, z których nie korzystam zbyt często, takich jak LinkedIn i Discord. Jest to duża wygoda, ponieważ nie trzeba na bieżąco sprawdzać poszczególnych aplikacji. Na przykład na Instagramie nie włączam powiadomień, ponieważ nie interesują mnie powiadomienia o polubionych zdjęciach – ale to oznacza, że ​​nie włączam powiadomień o DM. Nie mam też aplikacji LinkedIn, więc tam też nie dostaję powiadomień push o wiadomościach. Beeper w zasadzie rozwiązuje ten problem dla mnie.

Ale czasami robi się trochę chaotycznie. Istnieje kilka sposobów na uporządkowanie wszystkich wiadomości, ale to jeszcze nie wystarczy. Nie możesz na przykład usuwać ani archiwizować czatów. Beeper twierdzi, że pracuje nad dodaniem tej funkcji w przyszłości.

Na razie możesz wybrać interfejs „Minimal” lub „Pro”. Wersja Pro umożliwia przełączanie ikon aplikacji dla każdego czatu, wskazując usługi, z których pochodzi każda wiadomość, podczas gdy wersja Minimal nie pozwala na to, dzięki czemu wszystko jest nieco uporządkowane. Przydatne okazało się także przypinanie niektórych czatów, co powoduje umieszczenie najważniejszych kontaktów na górze aplikacji. Oprócz pękającej skrzynki odbiorczej, Beeper nie różni się zbytnio od innych aplikacji do SMS-ów, których używałem, ponieważ możesz dołączać zdjęcia, nagrywać wiadomości głosowe i tworzyć czaty grupowe.

Firma Beeper pierwotnie wypuściła swoją uniwersalną aplikację do czatowania w 2021 r., ale była ona dostępna wyłącznie za pośrednictwem listy oczekujących. Nowy Beeper jest wyposażony w funkcje, których nie posiadała poprzednia wersja, w tym odświeżony wygląd oraz możliwość łączenia nowych platform komunikacyjnych z poziomu aplikacji mobilnej – a nie tylko klienta stacjonarnego. Dodaje także obsługę składanych i natywnych funkcji Androida, takich jak dymki czatu. Teraz, gdy została przebudowana, Beeper chce porzucić listę oczekujących i udostępnić wszystkim swoją aplikację do przesyłania wiadomości.

„Wszyscy doceniają szybkość i dopracowanie nowej aplikacji” – mówi Migicovsky Krawędź. „Ponieważ jest to otwarty test beta i mamy niezwykle entuzjastyczną bazę użytkowników, otrzymaliśmy także opinie i prośby o dodanie nowych funkcji”. Na razie użytkownicy mogą uzyskać dostęp do wersji beta Beepera, jeśli mają istniejące konto Beeper. Możesz także zapisać się na listę oczekujących, aby uzyskać dostęp w późniejszym terminie.

Jak dotąd wersja beta była „ogromna” – mówi Migicovsky. Według niego, według stanu na ubiegły piątek jedna trzecia użytkowników Androida Beepera dokonała już aktualizacji.

Plan działania Beepera kryje w sobie wiele obietnic. Obejmuje takie funkcje, jak obsługa Androida Auto, zaplanowane wiadomości, wzmianki „@”, możliwość zobaczenia listy osób, które zareagowały na wiadomość, oraz funkcję umożliwiającą archiwizowanie wiadomości. Możesz także wypróbować pewne funkcje eksperymentalne, w tym całkowicie zaszyfrowany mostek sygnałowy na urządzeniu i narzędzie do tworzenia naklejek.

Beeper miał nadzieję odnieść duże zwycięstwo, walcząc z iMessage. Teraz, gdy jest zmuszony polegać na swoim oryginalnym tonie, każdy szczegół wykonania ma znaczenie. To Jest trochę przytłaczające, że w jednym miejscu znajdują się wiadomości z tak wielu różnych źródeł, ale jak dotąd podoba mi się Beeper. I przynajmniej tej nowej wersji aplikacji nie może stworzyć żadna pojedyncza firma.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...

KingSpec przedstawia 2,5-calowe dyski SSD Yansen dla przedsiębiorstw

Na targach Embedded World 2024 w Norymberdze w Niemczech firma KingSpec (znana również jako YANSEN) zaprezentowała swój 2,5-calowy dysk SSD specjalizujący się w...
Advertisment