BCS domaga się zmiany zasad dotyczących dowodów komputerowych po ujawnieniu skandalu w Post Office Horizon


BCS, The Chartered Institute for IT, wezwał do zmiany sposobu traktowania dowodów komputerowych w sądach po bezprawnych oskarżeniach podopiecznych.

Organizacja zawodowa IT chce również, aby ustawowe dochodzenie rządu w sprawie skandalu uwzględniło obecne przepisy dotyczące dowodów cyfrowych.

„Wzywamy do szybkiego przeglądu sposobu traktowania dowodów komputerowych przez sądy” – powiedział Paul Fletcher, dyrektor generalny BCS.

Od 2000 roku przez okres 15 lat Urząd pocztowy obwiniał kierowników poczty o niewyjaśnione niedociągnięcia na swoich kontach. Wykorzystał dowody z systemu handlu detalicznego i księgowości Horizon, z którego korzystają podopieczni w oddziałach, aby ścigać osoby, które nie mogły wyjaśnić braków.

Ale podopieczni twierdzili, że winę ponosi system Horizon, ponieważ niedociągnięcia zaczęły się dopiero po wprowadzeniu Horizon w latach 1999/2000. Byli okazały się słuszne w orzeczeniu sądowym w sprawie sądowej w 2019 roku.

W sumie na podstawie danych Horizon postawiono przed sądem 736 podopiecznych, z których część trafiła do więzienia, wielu zbankrutowało, a rodziny zrujnowały. W sumie 47 byłym podopiecznym ostatnio unieważniono ich rejestry karne po latach kampanii, a setki innych mogą nastąpić.

Reklama

Poczta była w stanie ścigać podopiecznych, korzystając z dowodów Horizon, pomimo swoich błędów, ze względu na zmianę regulaminu sądu dotyczące dowodów komputerowych, które weszły w życie w 1999 r.

Wcześniej prokuratorzy, którzy w sądzie polegali na dowodach cyfrowych, musieli udowodnić, że system komputerowy działał tak, jak powinien. Jednak zmiana przepisów w tamtym roku oznaczała, że ​​obecnie zakładano, że system komputerowy działa poprawnie, chyba że istnieją wyraźne dowody przeciwne.

Fletcher powiedział, że nie powinno tak być, a organizacje, które opierają się na danych z systemów komputerowych w celu wspierania ścigania, powinny być zobowiązane do udowodnienia integralności tych danych.

BCS powiedział, że chce „położyć kres prawnemu domniemaniu, że dane systemów komputerowych są zawsze poprawne, bez obciążenia prokuratury, aby to udowodnić”.

Wcześniej w tym miesiącu poczta skontaktował się z następnymi 540 byłymi podopiecznymi informując ich, że mógł niesłusznie ich oskarżyć, wykorzystując niewiarygodne dowody komputerowe.

Fletcher dodał: „Sprawa Horizon ujawniła szereg kwestii, które są kluczowe dla reputacji naszej branży, w tym związek między technologią a kulturą organizacyjną, a także kluczowe znaczenie spełnienia niezależnych standardów profesjonalizmu, zaufania i etyki”.

Computer Weekly pierwszy ujawnił skandal w 2009 roku z historiami siedmiu podopiecznych (zobacz poniżej oś czasu artykułów Computer Weekly od 2009 roku).

Sam De Silva, partner w międzynarodowej kancelarii prawniczej CMS i przewodniczący Grupy Specjalistów ds. Prawa w BCS, powiedział, że skandal związany z pocztą podkreśla niebezpieczeństwa związane z akceptowaniem danych wyjściowych zautomatyzowanych systemów bez pytania.

„To subpostmasters musieli udowodnić, że dane wyjściowe i dzienniki z systemu komputerowego były błędne lub niedokładne” – powiedział De Silva. „Jak jednak można było oczekiwać, że udowodnią to innym osobom, które nie są specjalistami IT, skoro nawet niektórym doświadczonym informatykom byłoby to trudne?”Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Płyty główne MSI X670 wystawione na sprzedaż od 315 USD

Pierwsze płyty główne X670 od MSI zostały niedawno wymienione w przedsprzedaży w kilku włoskich witrynach przed ich oficjalnym ogłoszeniem. Dwie wymienione płyty...

Dysk SSD Samsung 990 PRO PCIe 5.0 M.2 potwierdzony przez PCI-SIG

Nadchodzący flagowy konsumencki dysk SSD Samsung 990 PRO został niedawno wymieniony jako zgodny z PCIe 5.0 przez PCI-SIG, a wpis potwierdza również nazwę...

QNAP wprowadza na rynek ultra-cichą, podwójną stację 2,5 GbE TS-410E NAS

Firma QNAP Systems przedstawiła dziś nowy, profesjonalny serwer NAS TS-410E, zaprojektowany z myślą o centrach multimedialnych i środowiskach wrażliwych na hałas. Dzięki...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!